Evlenmeden günah mı sizce?

Zina, evlilik bağı olmaksızın bir erkeğin bir kadınla isteyerek yaptıkları cinsel birleşmeye denir.

Şöyle söyliyeyim. Ben her cinsel ilişkiye girmek istediğimde girmeden once evlenirsem günah olmiyacak mi yani?

Günahın sadece çevredekilere zararı olduğunda günah olduğuna inanırım şahsen. Hatta en büyük günahın hırsızlik olduğuna ve diğer günahlarında hırsızlığın diğer çeşitleri olduğuna inanırım. Mesela sen yalan söyleyerek birinin doğruya ulaşma hakkını , birini oldürdüğünde yasama hakkını çalmış olursun..

Evlenmeden ilişkiye girmenin günahı sizede garip gelmiyor mu?

lütfen seviyeli yazın.

Güncellemeler:
Lütfen burda sözde müslüman olanlar bana kalkıp din dersi vermesin sevgiliniz hiç mi yok ki el ele tutuşmuyorsunuz, öpüşmuyorsunuz veyahut sarılmıyorsunuz. bu da zinadır o halde. benim demek istediğim imam nikahı kıyıldıktan sonrası günah değilse ben her ilişkiye girmek istediğimde o kişiyle hemen imam nikahı kuyıp evleneyim böylece yine bir çok erkekle olmuş olurum ve imam nikahım olduğu için günah sayılmaz. Bu mu yani?

0|0
5|24

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim olaya bakış açın çok farklı kimsenin bende dahil buna seni yargılamaya hakkı yok haddine de değil fakat bizim inancımızda hak birtanedir bencesi sencesi olmaz okuyup araşttırıp anlamak idrak etmek lazım imam nikahı mevzusuna gelincede sırf cinsel ilişkiye girmek için yapılan nikahın geçerli olduğunu mu sanıyorsun ameller niyetlere göredir

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkesin kendini tercihi. Kitapta yazıyor. Uyarsa uyarsın.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• :) Bak gözelim sen sadece şeytanın kulağına fısıldadığı manevra cümlelerini tekrar ediyorsun. Şeytan bu , hep boyle yapar, adamı cezbetmek için olaya hep pozitif yaklaşır. Amaaaaan ne var yani bunda canın çekmiş biriyle pompalaşmışsın , zaten herkes yapıyor sen yapınca niye günah olsun der. Hem sen gidip de elin evli adamıyla yapmıyorsun ki ihtiyacı olan seni seven arslan gibi bir delikanlıyı mutlu ediyorsun sevap bile sayılır der. İşin aslı şu : Hırsız degilsindir, ama şeytan sana fesat verir, alsana şu bahçedeki elmayı der göz hakkın var bir tanecik elmadan ne olacak der. Sonra bakkala gittiginde şurdan bir çikolata aşır göz hakkın ne var bunda batmaz ya der. Bir gün bakmışsın çatır çatır milletin parasını çalıyorsun ve hala kendini haklı buluyorsun. Seninki de o hesap, iğrenç bir boku yiyiyorsun ama insanlara ''Hayır ben bok yemiyorum sadece bol vitamin ve mineralli faydalı bir gübreyi bünyeme dahil ediyorum'' diyorsun.

0|0
    0|0
    • Hiç bir kelime oyunu yaptığın iğrençliği daha hoş göstermez. Sen kendini kandırmaya devam et.

• Zina'yı tabir ediş şeklin bile yanlış :) Zina sadece cinsel ilişki değildir. Kadının parfüm sıkıp dışarı çıkması ve o kokuyu bir erkeğin duyması kadın için zinadır. Kadının mahrem yerlerinin gözükmesi yine zinadır aynı mahremiyet erkek içinde geçerlidir. Bir erkeğin bir kadına bakması bile "göz zinasıdır" yani kısacası zinayı sadece evlilik dışı cinsellik anlamında algılamamak gerekir. 1 erkek ile 1 kızın sevgili olması zinadır. El ele tutuşması zinadır. Zinanın çok geniş kapsamı var tek 1 kalıba sokmak çok çok yanlış. Evlenmeden önce ilişkilerin günah olmasını garipsiyorsun ya kendi kızının bütün okul öğrenci ve öğretmenleriyle hem lisede hem üniversitede ilişkiye girdiğini düşünür müsün? Sen bu kızı yarın bir gün evlendiriceksin. Hepsinden önce bir anne olarak düşün. Kendi ailene sor. Ben evlilik dışı ilişkinin günah olmasına garip bakıyorum de : ) Alacağın cevabı da buraya yaz :)

0|0
    0|0
  • Bu memleketin zihniyetine göre kızlarda günah (namus) erkeklerde sevap (tecrübe) olarak insanların beynine kazinmiş. Müslümanlık bunu gerektiriyor galiba!!!

2|0
    0|0
  • Evlenmek Kolayda Ayrildiktan Sonra Bayanlarda Geçmesi Gereken bir Süre Var Hani Gidipte İki Haftada bir Evlenip Bosanamazsin. Erkekte Bildigim Kadariyla Böyle bir Süre Yok Bayanlara Özel bir Durum Dinimizce

0|0
    0|0
  • Hayır imam nikayı olmadan günah. Evliliğin önemi yok.

0|0
    0|0
  • birincisi kendi fikirlerinle konuş uçurtma avcısını okuyup ordan yazma biz
    ikincisi güna olmasının sebebi ortaya babası belli olmayan çocuklar çıkıyor
    üçüncüsü günah olması bunu işlemede bir engeldir engel olmasa ne koca karısından emin olur ne eş kocasından
    okuduğun uçurtma avcısında bile zinanın kötülüğünü görürsün zina yüzünden çocuk başkasına baba dedi annesi kaçtı

0|0
    0|0
    • O kitabı okumadım ki burda okudun diye bastırıyorsun 😂 illa çocuk olcak diye bir olay da yok ki ortada kalan olsun

• okumadıysan oku o zamn cidden güzel kitap :D kitabdada aynı senin dediğin bir diyalog geçio

• kürtaj yapıncada cana kıymış oluyosun

• Müslümansan ayetleri okumalısın. Bir müslüman ayetlere şüphesiz inanır. Kafanın karışıklığı da bu sayede gider.

0|0
    0|0
  • günahtır hiç bir şekilde açıklaması yoktur din dersi vermeye niyetimiz yok sen neye inanıyorsan yaparsın zaten zorla yaptıracak değiliz ya..

0|0
    0|0
  • Sadece yaptigin kilif takiyosun baska bisey degil bu

0|0
    0|0
  • dini boyuttan bakma.
    evlenmeden hoş değil.

0|0
    0|0
  • Musluman degilsen anlatamayiz

0|0
    0|0
  • oba kültüründen çıkma bir asparagas köy birbirine atlamasın diye uydurulan haramılsaçma "bakınız" tüm kitaplar derki eğer tadmadıysan aşkı, sevişmeyi, dokunmayı arama beni göklerde!!
    ben beynini tamamen çürüttüm ne gözünle ne kalbinle göremezsin beni ne bu tarafta nede öbür tarafta uydurursun yayarsın başucu masalları gibi tüm insanlara görüyormuşsun gibi doğruymuş gibi
    ozan suresi bilmem kaçıncı ayet

0|0
    0|0
  • nikahsız evlik dışı ilşki zina dır haram günah

0|0
    0|0
  • ateist misin?

0|0
    0|0
  • Gunahh

0|0
    0|0
  • Sen gerçekten müslüman mısın? Dinimiz de namus diye bişey de var bunu duymadın galiba

0|0
    0|0
    • Gerçek müslümanlık el ele tutuşmak öpüşmek sarılmak onu düşünerek mast. yapmak ama ne olursa olsun ilişkiye girmemek ise müslüman olmuyorum ya da süslüman mı deniliyordu. pardon

• İtten Mart kedisinden farkın ne olur. Birde cocuk olsun kimden oldugunu bilmesen toplumda kardeş evliliği olur habersiz az kuran okuyun arzu varsa evlenin oda yoksa ORUC tut

0|0
    0|0
  • günah işine gelmediği için kabul etmemen de senin tercihin,

0|0
    0|0
  • Cokcbuyuk gunah

0|0
    0|0
  • sana serbest

0|0
    0|0
  • Kimi kandırmaya çalışıyorsun ki..
    Sen benden daha iyi biliyosun neyin ne olduğunu.

0|0
    0|0
  • Senin dediğin imam nikahı muta nikahı islamda öyle bir nikah yok bikere nikahın şartları hükümleri sorumlulukları var herkese duyurma zorunluluğu var

0|0
    0|0
  • senın ıcın dua edecegım.. allah hidayet versin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Allahın kuranda bahsettiği şeyleri sorgulamak hiç kimsenin hakkı değil. Kulağa saçma gelebilir ama karlı cinsin elini bile tutmak, ki bu kardeşin olan hariç herkes için geçerli, bir nevi zinadır. Biz günümüzde ister hem ister karşı cins olsun, yanaktan öpüşmeyi veyahut tokalaşmayı normalleitiemişiz artık. İlişkiye girmek de normal geliyor bize.. Kızlarımıza baksana, bakire kalmak için ya ağızdan veriyor ya da mabadından. Yani demem o ki, zina ; sadece ilişkiye girmekle olmuyor :)

0|0
    0|0
  • Soruyor musun gerçekten?
    Günah olmasa millet niye birşey yapmıyor?

0|0
    0|0
  • Evet gunah hemde cok buyuk gunah

0|0
    0|0
  • Senin sorunun cevabı sende aslında yanlis olarak gormemen başlı başına yanlis. Bu beden bu can sana emanet ve ALLAH seni yaratırken sana bazı seyleri haram kıldı yasak kıldı bu boyle geldi boyle gidecek. Simdi dusun ki evlendin ve eşinin helalisin ve tertemızsın el ele tutusup gozgoze bile bakmak haram kardes sen daha ılerısnı diyorsun evet baskasina zararı yok ama en buyuk zararı sana ve bedenine

0|0
    0|0
Yükleniyor...