Namus Bacak Arasında mı?

Arkadaşlar namus bacak arasında değil insanın ruhunda kişiliğinde aklında derler siz katılıyormusunuz buna.

Dinimiz islam namusun bacak arasında olduğu kuranda yazıyor neden hala inkar ediyorlar?

Namus bacak arasında değilde nerde herkezle yat sonra bacak arasında değil de var mı böyle bir dünya
?

1|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

• Ama bu bacak arası neden kadınlara yükleniliyor? bunun cevabını ver öncelikle.

0|0
    0|0
    • Soruma cevap ver istersen ilk önce sonra bende seninkini yanıtlayım.

• İşine gelmedi sanırım hadi güle güle

• Aynen aynen

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece bacak arasında aramak tabi ki de saçma. Dürüstlük, adalet, vicdan hepsi namus kavramına girer. Ama her şeyi yaşayıp önemli olan ruh bakireliği diyen zihniyeti hiç anlamıyorum. Madem ruh var o zaman dinin var eh dinin yasaklıyorsa daha neyi tartışıyorlar? Kafamda deli sorular. :D

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Seçtiğin rumuzla yazdıkların çelişiyor. Kafan karışık, her Türk kızı/erkeği gibi.

Sence herkesle yatıp sonra "Namusun cinsellikle, bacak arasıyla alakası yok" diyen erkek de namussuz mu? Yoksa namus sadece kadınlara söken bir mefhum mu?

0|0
    0|0
    • Namus kavramı sadece kadınlara geçmez aynı şekilde erkeklere de geçer senin sorunun cevabı namussuz rumuzumla yazdıklarım çelişkili demişsin öyle bir şey yok ben netim bilmeden hakkımda yorum yapma ! Sorulara soru ile cevap verilmez ilk cevap verilir sonra soru ile ilgili soru sorula bilir.

• aynen çok haklısın bende senin gibi düşünüyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• yok öyle bir dünya Allah o kanı kocana bağışlamak için vermiş sana sen git milletle yat kalk sonrada deki namus insanın ruhundadır senin iyi olman kötü olman zalim olman mutlu cana yakın olman ruhuna bağlı olan kişiliğine bağlı olan birşeydir namusla bunların alakası yok

1|1
    0|0
  • orda demek istenilen mesela sevgilisi olan bir kız ilişki yaşadı diye namussuz olmaz. uygun değil belki ama yinede bir ırıspı ile bu kızı bir tutamayız.

0|0
    0|0
    • Senin dininde nikah olmadan ilişki yapan kız namussuz diyorsa sana inkar etmek düşer mi? Kendimizi kandırmayalım. Düşünceleri keyfimize zevkimize göre değilde Allah'ın bize emrettiği şeylere göre karar verelim.

• bana kalırsa sırf cinsel ilişkiye girmek için hocanın yoluna tutmaktansa nasılsa Allah görür herşeyi mantığıyla hareket eden daha düzgün biridir.

• namus bacak arasındadır tabiki kumrular gibi yaşayamayan Mart kedileri gibi yaşasın tercih meselesi. evlenmiş boşanmış ayrı bir mevzu tabiki. ama gayri meşru olarak kedi gibi biryerlerde onun bunun altına yatan kızlar gelip burda namustan bahsetmesin. 3-5 dakikalık zevk için değerlerini yitirip burda değerleri değersizleştirmeye çalışmasın.

0|0
    0|0
  • kuranda ne yaziyosa odur kafana gore hareket et sonra muslumanim de ogh be neguzel

0|0
    0|0
    • Aynen öyle kendimize göre değilde kurana göre karar vermeliyiz teşekkürler.

• İşte senin anlamadığın şu. Namusu çok önemseyen biri gidip bir hıyara inanıp ta ona kendini teslim edebiliyor. Ama sorun şu ki ondan sonra ne yaptığı. Dediğin gibi öyle önüne gelen ile yatan bir kişi zaten o lafı dememeli. Demeye hakkı yoktur. Ki emin ol bir insanın ruhu kaşar olmasın. Bakarsın bakire dir ama yemediği bok yoktur.

0|0
    0|0
    • Yani inanınca sorun olmuyor da sonra ne yaptığına göre mi sorun oluyor

• Senin hakkında yorum yapan falan yok zaten. Genelleme böyle. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir. Bunu ilk önce o kafana bir kere sok. Ne oldu ne bitti bilmiyorum merak ta etmiyorum. Genel bir soru sordun ve bende genel olarak cevap verdim. Gidip önüne gelene her boka yiyip te ben bakireyim diye gezen bir kız olacağına hiç olmasın daha iyi. Ki emin ol asıl namussuz onlardır. Öyle her önüne gelen kızı bakire değil diye namussuz diyemezsin sen. Buna hakkın yok. Nerden biliyosun neler olduğunu? Belki de tecavüze uğradı belkide başka şeyler oldu. Kız bakire değil diye kimsenin o kıza önüne gelene yattığını görmeden namussuz demeye hakkı yoktur. Ki şunu da unutma herkes kendi hayatından sorumludur.

• Tecavüz ayrı karıştırma onu harici dinimizde namussuz.

• Namus ne demektir?
    Sual: (Namus sözü veriyorum, o namussuzun biridir veya ar namus tertemiz) gibi sözler söylüyorlar. Buralardaki namus ne anlama geliyor?

CEVAP
    Namus kelimesinin ırz, doğruluk, kanun, din, iffet, edeb, hayâ, nizam, şeref, emniyet gibi birçok mânâsı vardır.

0|0
    0|0
    • Cinsellik açısından soruyoruz bacak arasında mı değil mi?

• Sordugun sorunun asıl cevabı budur Namussuz; genelde iffetsiz, edepsiz, hayâsız, şerefsiz, fahişe gibi mânâlarda kullanılıyorsa da, emniyeti, nizamı bozanlara, İslamiyet’e uymayanlara, Allah’ın kanunlarını yani dinimizin emir ve yasaklarını çiğneyenlere de denir. Bu bakımdan namussuz; kanunsuz, yani kanuna uymayan, dinimizin emirlerini çiğneyen kişi demektir. Bu tarife göre, namaz, oruç gibi Allahü teâlânın emirlerini yerine getirmeyen, yalan söyleyen, hırsızlık eden namussuz oluyor. Böyle namussuzların, (Namus sözü veriyorum) demelerinin bir kıymeti olur mu?

• namus bacaklarda degil namussuzluktur senın sormak ıstedigin kardeşim.

• Namus vücudun her yerinde.

0|0
    0|0
    • Cinsellik olarak bacak arasında mı değil mi?

• Sen anlayamadın sanırım fiziki olarak cinsellik yaşamak namussuzluk değil mi anlamında sordum zaten yapıp yapıp oralarda değil akılda biter zihinde biter demek doğrumu anlamında sordum

• Namus kavramı bir bütündür. Namus bakireliğe yüklenmemeli. Namus erkek için de kadın için de geçerlidir. Namus, vücudun her zerre karesindedir dedim ya. Bu da bacak arasında da olduğunu gösteriyor. Ama sadece orada değil. Ellettiren de var. Onları da kat hesaba. Ayrı zamanda da akıldadır. Aklı fikri karşı cinste olan birisi de namussuzdur. Genel olarak bir bütündür. Ellettiren de namussuzdur, kızlığı olmayan da... Tabi evlilik öncesi bahsediyorum yoksa evlenmiş paşa paşa yaşayana biz ne diyebiliriz ki? Ayrıca kimsenin namusu da beni alakadar etmez, ben kendime bakarım. Yeterlidir umarım çünkü bu konularda konuşmayı pek sevmiyorum.

• Namus bütündür bence

0|0
    0|0
  • Hayır değil

0|0
    0|0
    • Nerde çaydalığın içindemi o zaman

• Düşüncen sende kalsın eyvallah hangi dinin mensubuysan o sana kendi düşüncelerine göre hareket et dedi sanırım iyi geceler

• bacaklar kendi kendine karar alamayacağına göre.. nerde? sen bul..

0|0
    0|0
    • Ha yani aklında kötülük yoksa bacak arasına girmişin çıkmışın önemi yok diyon yani

• Aklında kötülük yoksa her gördüğün bacağın arasına girip çıkılmayacağını düşünebilmen gerekir

Yükleniyor...