Türk kızları neden bu kadar geri kalmış?

Yurtdışında okuyorum burdaki kızlara bakıyorum bide Türkiyede ki kızlara arada çok fark var. Burda bir kızla herşeyi rahatlıkla konuşabiliyorsun ya da yapabiliyorsun ama Türkiyede en basitinden bir kız çıkma teklif etsen ya kafana çanta yiyorsun ya da tokat yiyosun. Aynı teklifi burda yap en fazla teşekkür eder ve istemediğini söyler. Kızlar neden böylesiniz?

1|4
19|8

En İyi Kız Görüşü

• Turk kizi hep baski ile buyumus. Babasi abisi carti curtu... Hep korkutulmus, hep ayip, gunah denmis... iradesine cok fazla sey birakilmamis. Sokakta birisi yanina yaklassa, yaklasana degil kiza bagirilmis, hatta dovulmus.
    Kadina saygi bu ulkede yavas yavas yan yana gelebilen iki kelime. Yeni nesil cok sukur boyle yetismiyor. Aileler dolayisiyla kizlari daha medeni, daha bilincli. Ama illa ki boyle evler hala var.
    Bence birincil hedefiniz turk kizi neden boyle diye dislamak, otekilestirmek olmamali. Genellemelerden kacinmalisiniz.
    Ben de cok fazla seyahat ettim. Yurtdisinda uzun sure yasadim. Daha kotusu de var, daha iyisi de var. Ve dondugumde inan ben de ayni soruyu sordum. Hadi turk kizini anliyorum saygi da duyuyorum da turk erkegi neden bu kadar geri kalmis?

5|1
    0|0
    • Yorumunu çok beğendim. bu soruya yorum yapanlar gibi seviyesiz bir yorumda bulunmamışsın öncelikle bunun için sana teşekkür ediyorum. Şimdi kadına saygı konusuna gelirsek bu çook göreceli bir durum. benim abim polis ve bu tür olayların içinde sürekli olarak. bana dediki şimdiye kadar şiddet görerek şikayetçi olan kadınların yüzde 90 ı haksız. ya ihanet etmiş ya kocasının sözünü dinlememiş gibi şeyler. Evet diğer açıdan baktığımzda çok cahil erkekler var daha 13 14 yaşında kızını evlendirmeye çalışan insan bile demek istemediğim mahlukatlar var ama bunları yavaş yavaş sindireceğiz.

• Altyapı dediğin şey olayın içeriği ise tamamen biliyorum. Dışardaki insanların Türk'ler için söylediklerinin çoğu doğru valla. Ben buraya geldiğimde gerçek insanları gördüm gerçekten karşıdakine saygı gösterenler vb. şeyleri. Ama ülkemizde durum böyle değill. Kimseyle bişey konuşulmaya gelmiyor.

• Ne demis Konfucyus. "Karanliga kufredecegine bir mum yak" :) hangi ulkedesin bilmiyorum ama paris ya da roma sokaklarinda bir gez bakalim istanbuldan cok mu farkli.
      Gozlem yapmaya devam et objektif olarak ve asla genelleme yapma. Sana abla olarak tavsiyem olsun.

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel noktaya değinmişsin. Dokunmuş zaten hepsine tebrik ederim. Yarası olan gocunur diye bir laf var. Cuk oturmuş 👏👏👏

0|0
    0|0
    • Saol bilader. Doğru konuşanı dokuz köyden kovarlarmış ya bunların ki o hesap.

Kızlar Ne Diyor 18

• Senin geri kalmışlık diye uydurduğun şeye genişlik denir. Avrupa kültürü ile bizim kültürümüz aynı mı? Burada biraz dekolte giyinsen yamyam gibi davranan erkekler var kendinize bakın da sonra kızları eleştirin. Boş boş konuşursunuz anca

2|2
    0|0
  • Ülkede bir sürü sapık olduğundan olmasın he? Kızları eleştirirken erkekleri niye gözden kaçırıyısounuz? Türk erkekleri bilim alanında ilerleme kaydetti zaten değil mi? Çok zekiler çok ileriler sanki (!)

1|0
    0|0
  • Gelenek görenek örf adet din bambaşka yurt dışıyla ondan olabilir mi acaba

0|0
    0|0
  • bir kız olarak bunu bende anlamıyorum ben bir erkekle sarılsam yani hadi görüşürüz derken sarılıp öpsem neler neler derler baskı altındayız maalesef herşey ayıp ve günah olarak kodlanmış ülkem kezbanının beynine

0|0
    0|0
  • Ay simdi cok uzunca bisi yazardimda usendm :D

1|0
    0|0
    • Haklısın diyemedin demi :D Sağlık olsun

• Beyefendi bence bu sorunun cevabını biliyorsuuz ve bildiğiniz halde adınızı gizleyip sormanız ne kadar anlamlı? Ve şuana kadar bana çıkma teklif edenlere aynen o örnek verdiğiniz gibi ilginize teşekkürler ama istemiyorum demişimdir hep ve arkadaş kalmayı teklif etmişimdir ve hep türk erkeği çirkefleşen taraf olmuştur hep iftira atmalar reddettiğim için vs vs yani her türk kızını bir tutma ve erkeklere sor sen asıl neden kadınlara karşı böyle kötüsünüz diye

1|0
    0|0
  • Teklif etme seklin galiba yanlis anlasiliyor senin.

0|0
    0|0
  • Siz salak erkekleri anlamak çok zor. Kadın olmak çok daha zor

1|0
    0|0
    • Neden haklı oldugum bir konuda bu kadar agresifleşiyorsunuz anlamış değilm.

• ''Senin takıldığın o rahat ortamlara benzemez burasi sizin gibi erkek mahluklari cok olduğu sürece.'' yorumunu hatırlatır susarım.

• Susmadan önce başlığını iyice oku sonra susabilirsin

• Aynen aynen haklısın o okuduğun ülkede kal buralar çok geri kalmış

1|0
    0|0
  • Geri kalmislik medeniyet yoksunlugu, hepimiz insaniz once bunu anlamak gerek

0|0
    0|0
    • Evlilik disi iliskiye sicak baktigim filanda yok yanlis anlasilmasin sdece insan olarak birbirimize yaklasim bicimlerimiz cok onemlu

• Maalesef ülkenin katetmesi gerek çok yol var

• Bir kısmınız yüzünden maalesef

1|0
    0|0
  • Çünkü orda çoğu insan hristiyan ve türkiye müslüman bir ülke onlar için cinsellik normal bişey evlenmeden de yapan olur ama türkiye neyin ne olsuğunu bilirler sen bence geride kalmıssın

0|0
    0|0
    • Onlar hristyan değil çoğu ateit. Hristyan dini ve incil cinselliği islam gibi zinayı yasaklar şiddetle hemde. Sadece onlarda bizim gibi dinini yaşamıyor. Hrsityanlıkta cinselliğin özgür olduğunu kim söyledi? Hristyanlıkta islam gibi allah katında bir zamanlar da olsa hak di oldu. Onların sadece kültürü aile terbiyesi bu dinleri ile alakası yok. Biri hristyansa onun cinsellik özgürdür demek doğru değil.

• @Gulnbhı neden bu kadar agresifleştin? sende mi aynı kafadasın yoksa?

• ahlak kuralları var bu ülkede

1|0
    0|0
  • Toplum bize bunu dayatıyor istediğimiz gibi yasayamiyoruz

1|0
    0|0
  • Senın ıcın bızde tesekkur edıp ıstemedıgımızı soylerız. Daha ılerı oluruz umarım

0|0
    0|0
  • Evt cok haklisin bende yurt dışında yaşıyorum bazi aileler da hala baskı yapiyor kizlarina

0|0
    0|0
  • o kadar abartıyorsunuzki. çıkma teklifi eden hiçkimseye yüksek sesle dahi konuşmadım. ilgilenmedğimi belirttm bu kadar. ama siz erkekler beceriksizliğinizin suçunu hep kızlara atıyorsunuz. bu kadar da olmaz !

0|0
    0|0
  • Evet arkadaşlar cevap verelim:))

0|0
    0|0
    • Hahahahah bunun cevabını bile bile soran türk erkekleri birde adını gizlemiş ya soran beni benden aldı :D

Erkekler Ne Diyor 7

• Bkz: #Ego #Cehalet.

8|4
    0|0
  • 😂😂

1|0
    0|0
  • Kizlar degil sadece erkeklerde geri kalmis.

1|0
    0|0
  • Bunda türk erkeklerinin de etkisi var ama. Bide din, ego gibi sorunlar var

1|0
    0|0
  • Geri kalmış? Afedersin neyden geri kalmış? Baskı var. Baskı. Allah aşkına şurada yüz yüze bakıyoruz. Sen hariç. Zaten yabancılarda olan bizim kültürümüze, dinimize, yapımıza ters. Genişlik yapma.

1|0
    0|0
  • Onlar Baya Geniş Mezhepli İstiyosan Orda Yaşa Benim Kardeşim Biz Böyle Mutluyuz Ülkemizde :))

1|0
    0|0
  • Türkiye deki kızlarda namus var çünkü.

1|0
    0|0
    • Namus seninle konuşan birisine kaba davranmak mı? ve türkiyedeki erkeklerde namus yok o zaman maalesef kızlar kaba davrandığına göre?

Yükleniyor...