Yobazlık nedir sizce? Geniş insan olamayan mı?

Yobazlık nedir sizce? Geniş insan olamayan mı? Dini şeylere bağlı olanlar yobaz mı oluyor

0|0
8|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bakireliğini ve bekaretini bozunca medeni oluyorsun. He bide siyasi gorusun Soldan yana olacak. Ateistsen kral, müslüman olup hiçbirşeyine uymuyorsan vezirsin. Çok zor değil.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Yobaz bencillere denir. Kendi görüşünden başka bir görüşe saygısı olmayanlar için. Bir müslümanın başkalarının yaşam biçimine saygısı yoksa Yobaz olur fakat diğer türlü bir müslümanın yaşam biçimine saygısı olmayanda en büyük yobazdir.

0|0
    0|0
  • Yobazlik bir konu hakkında görüşe körü körüne bağlı olup lakin o görüş hakkında hiçbir bilgiye veriye sahip olmamaktr

0|0
    0|0
    • Bu tanıma göre tartıştığım tüm üyelerin cahil olduğunu kanıtlıyor ben yobaz olmıyorum onlar dizsiz oluyor sanırım.

• Hayır yobaz dinle alakalı değil. Bir düşünceye körü körüne bağlanarak başka fikirlere kapalı olmaktır. Ateistlerde yobaz olabilir yani.

0|0
    0|0
  • Kimsenin dini inancı yobazlık değildir ama bunu bilimi reddecek gerçekleri görmeyecek yahut bir başkasını kendi doğrularına inandırmaya çalışacak kadar dindarsan ve körsen bu yobazlık. Ve evet maalesef ülkemizde çok var bu türlerden.

0|0
    0|0
    • Ben dini anlatıyorum işlerine gelmeyince yobaz sanane dediler bence bir kaçış yolu bu

• Din bir inanç meselesi yani sen bunu mantığa oturtmaya çalışırsan olmaz. Senin inandığını mantıklı bulduğunu başkası bulmayabilir. Nasıl anlattığın da önemli burada.

• o terimden nefret ediyorum

0|1
    0|0
  • Cahil insandır. Muhabbet etmek bile kanser verem eder

0|0
    0|0
  • yobazlık olur olmadık her şeye siyah gözlükle bakmaktır bence her şeye tepkili olmaktır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• 2|1
    0|0
  • Dinine bağlı olana dindar denir, başkası da dinine bağlı olmalı diyene yobaz.

Dinin gereklerini yerine getirene dindar denir, başkasının inancına burnunu sokana yobaz..

Açık?

1|0
    0|0
  • Genelde dinin emirlerine uyan kişilere dendiğini görüyorum mesela başı kapalı bir kıza yobaz diyebiliyolar ya da bir erkek sevgilisinin giyimine bile laf etse yobaz dendiğini görüyorum. Mesela dinde haram diye zinadan uzak duranlara ya da bir kızın ya da erkeğin geçmişteki ilişkisi yüzünden o kişiyi kabul etmiyorsa biri ona yobaz dendiğini görüyorum. Dini yobazlık gibi göstermeye çalışan çok kişi gördüm. Çağdaşlaşma ayağına, bu zamanda haramı umursayan mı kalmış gibi düşünceler ortaya atıp eskiden ayıp olan şeyleri şimdi basitmiş gibi gösteriyorlar ve hala ayıbını edebini bilen kişilere de gerici ya da yobaz diyorlar. İşte bir çok kişi çağdaşlaşma ayağına zevklerinin ve nefsinin kölesi oluyor be ayıbı edebi böyle unutuyor sonrada kendileri gibi düşünmeyenlere yobaz diyorlar. Hiç iyi yerlere gitmiyor insanlık

0|0
    0|0
  • Hayır dinle alakası yok yobazlık bağnaz şekilde din veya başka bir tabuya bağlanıp diğer insanları yargılamaya çalışan veya topluma yön vermeye çalışan güruhtur bana göre hiçbirşeyi doğru dürüst bilmezler ama herkesi bu alakasız düşüncelerine inanmaya zorlarlar vs vs bu bana göre olan tanımı başka anlamları olabilir. kendi halinde inançlı bir insana yobaz diyemem yinede aklıma şu an gelmeyen birçok şey var bir yobazla ilgili sadece bunlarda değil

0|0
    0|0
    • Uyardım ben insanları yobaz oldum.

• İşte bu yüzden yobaz oluyoruz konuşmayı dahi bilmiyoruz yüz yüze konuşsak kavga bile ederiz o yüzden sakin olmak lazım umarım yobazlıkta evrim geçirir birgünde doğal olarak yok olur.

• Koyun diyen Chp ve Hdp keçileridir.

http://i.hizliresim.com/Va3BbR.jpg

1|0
    0|0
  • Aynen bro

0|0
    0|0
  • Aynen öylee sevgilyi kıskanmak yobazlık, sevgilinin başka erkeklerle gezmesine yemesine içmesine karışmak yobazlık.. mini etek giydiğine karışmak yobazlık.. Tabi ki kime göre? Senin de dediğin gibi genişlere göre... Maalesef bende yobazım

0|0
    0|0
  • Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen kimse

0|0
    0|0
    • Dinin bilen mi var Allah için aşırı imiş

• Baskı değil be ben burada 5 dk tartışmaya girdim yobaz dedi :D işlerine gelmiyor kardeş gerçekleri duymak

• Her diyenin lafını takarsak işimiz uzun :)

• Yobazlık cahilligin karakter haline dönüşmüş şekline denir... Bence tabi.

0|0
    0|0
  • Yobazlik acik goruslu olmamaktir.
    Ateist yibazlar musluman yobazlar. kadar tehlikeli mesela. Hatta ayni sey

0|0
    0|0
  • Dinsiz olanlar daha yobaz oluyor aksine

0|0
    0|0
Yükleniyor...