Sitede inanılmaz bir islam karşıtı kesim var. Sizce haklılar mı?

Sonuçta herşeyi dine bağlayan rezil bir arapçı dinci hükümet var ve cemaatçiler var ülkede... İslam giderek bazı cahillerin taşıyıcısı oldu bu ülkede... Eskiden dindar insanların asaleti vardı bu ülkede... Yani artık ben bile onları bazen haklı buluyorum. Yani aşırı nefrete gerek yok ama haksız sayılmazlar... Sizce?

(Küfür istemiyorum. Dine hakaret etmeyin ama gelin şu mevzuyu konuşalım.)

1|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Sözde Müslümanlara karşı olanları ben de sonuna kadar destekliyorum. Dini çıkarları için kullananlardansa inanmayanlar daha samimi geliyor. Fakat birtakım insanlara bakıp da bir dini yargılamak da kimsenin haddine değil. İnanmamak farklı bir şeydir buna saygı duyarım ama hakaret boyutundaki bu karşıtlıklar da önce o kişilerin kendilerine saygılarının olmadığını gösterir.

0|2
    0|0
    • dürüst olmak gerekirse eskiden namaza gidenler gözümde çok saygındı. ve bende namaz kılmayı öğrenmeyi düşünüyordum. ama şu an namaza gidenlerden artı uzak duruyorum... iş öyle bir noktaya geldi...

• Genelleme yapmak istemiyorum elbette arada gerçekten inancı gereği ibadetlerini yapanlar da var ama benim gördüğüm birçok kişi bunu sırf gösteriş için yapıyor.

En İyi Erkek Görüşü

• Herkesin inancı kendine

0|0
    0|0
    • eskiden insanlar senin gibi düşünüyordu... ama şu an gerçekten müslümanlar zıvanadan çıktı... eskiden insanlar camide kimliğini unutmuyordu, devlet yetkilileri avrupaya gidip domuz eti pişmiş tavada yemek yemem deyip prim yapmıyordu, herkes kendi halindeydi... ülkenin hali hal değil...

Kızlar Ne Diyor 2

• Herkes kendine gore hakli

0|0
    0|0
  • Din ile ahlak doğru orantılı değil. Onu gördük.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Sorun dinde degil İnsanların zihniyetinde gerçek müslüman kaldımı orası tartışılmalı

0|0
    0|0
    • evet haklısın... :(

• Osmanlı zamanında bir savaşta ordu elma bahçesinden geçerken her koparılan elmanın yerıne bir kese altın bırakılmış tarihi kitaplarda yazılıdır onlarda müslümandı şu an ki yaşayanlarda sözü sana bıeakıypeıö üstat :)

• Bu ülkede din ve siyaset konuşulmaz

0|0
    0|0
  • Işid yüzünden son zamanlarda çok arttı. Ve lütfen kimse ışit gerçek müslüman değil demesin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...