Tesettürlü Bayanlar hakkıyla sizde taşıyormu?

Tesettürlü bayanlar hakkıyla yerine getiriyormu arkadaşlar günümüzde yoksa en iyisi ÇARŞAFLI OLMAKMI?
ben istiyorum ama görüyorum bîr başı kapalı olanları bizlerden bir farkı yok hattâ daha çekiciler

Güncellemeler:
Amacım küçük düşürmek değil kimseyi âmâ görünen köy klavuz istemiyor

0|0
13|26

En İyi Erkek Görüşü

• İffetli olmak ucuz bir şey değil ki her kapanan hakkıyla yerine getirsin..

Kimi var TARZ diye, kimi var FARZ diye giyinir..

Bunun kıymetini ve analizini yapan insanlar var.. Çoğu kapalıyım diye tesettürlüyüm sanıyor..

Tesettüre kıymet verenler bunu ayırt edebiliyor, kimse merak etmesin.. Kimse salak değil..

Tesettür, setretmek, örtmek, gizlemektir..
    "Bana bakma!" demektir, "bana bakmadan geçme!" demek değil!

#Vesselam

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Doğru tesettür Kuranda belirtilmiş.

İnsanlara bakma. Dışarıda hakkıyla kapanan da var, giyinik çıplaklar da var.

Hatalı olanlara bakıp, benden farkı yokmuş nede olsa diyerek ön yargılı olma.

Kusursuz olan islamdır, müslüman değil.

3|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Allah bilir.

2|0
    0|0
  • Maalesef herkes tesettürün adabına kurallarına asıl amacına uygun değil. Kurallara uyduğunu söyleyen ama aslında uymuyan çok insan var. Allah akıl fikri versin

1|0
    0|0
  • Başımın üstünde yerleri var

1|0
    0|0
  • çekici olanlar kimler basını kapatıp makyaJ yapıp dar kot giyenlermi?
    çarşaflılarada çekici diyosan senin fesatlıgın oda
    çoğu kapalı hakkıyla değil akrabalarım var hakkıyla örtünüyolar yabancı bir erkek göremez

1|0
    0|0
    • Çarsaflılara lafım yok bilakis saygı duyuyorum dar pantolon giyenkere

• Malesef öyle

• Tabiki inancı gereği bunu yapanları tenzih ediyorum ama Arkadaşlar kusura bakmayın lisede çaktığım kızların yüzde 80'i kapanmış :) heralde evlilik pazarındaki yüzdeleri arttırmak için böyle birşey yapıyorlar bu yüzden kapalı kızlarla artık çıkmıyorum bile çok içten pazarlıklı kendini namus abidesi sanan zavallılarla doldu ortalık

1|0
    0|0
  • Tabiki tasiyanlar hakkini verenler var onlara lafim yok ama onlari karalamak adina tesetturu cazibe icin kullananlara lanet olsun diyorum o sekilde bile diskoya bara gidip orasini burasi elletenleri gordukce nefret ediyorum

2|0
    0|0
    • Bunlara dem vuruyorum bende

• Allah bildigi gibi yapsin ne diyeyim sikakta gorunce insan erkek olmama ragmen ben utaniyorum inanki o rahatca bakin ben kapaliyim ama rezilinin teki oldugunu bilmeden geziyorlsr

• Onlar Ra's Al Ghul ün suikastçı seçimine katılacak adaylar 😆 çarşaflar falan 😆 malum kimliği gizlemek şart 😆 Yahu ne yaşıyorsunuz siz Allah'ın emretmediği birşey çarşaftır örtüdür carttur curttur akıl var mantık var kafanı kapatınca sen çekici gelmeyecek misin? 😆 komik olmayın Khumur kelimesini başörtüsü diye çevirdiler ayetten resmen herkes uyuyor ayakta. Değil çarşafa girmek yüzünü dahi kapatsan gelir seni bulur merak etme. Önemli olan zinet yerlerini gizlemektir Allah o ayette onu emrediyor kafanızı örtün demiyor.

0|0
    0|0
    • "Mümin kadınlara da şöyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır. Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar. Zinet yerlerini kendi kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kendi erkek kardeşlerinden, kendi kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, kölelerinden, erkeklik duygusu kalmayan hizmetçilerden veya henüz kadınların gizli yerlerine muttali olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizleyecekleri zinetleri bilinsin diye ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah'a tövbe edin. Böylece korktuğunuzdan emin umduğunuza nail olasınız." (Nûr, 24/31).

• Kuran’da bu konuya tekabül edebilecek birkaç kavram var. Konuyu onlar üzerinden ele almaya çalışacağım. Bunlardan dördü; himar, cilbab, tebberrüc ve kavl-i ma’ruf kavramları ile ifade edilen ve doğrudan kadınların baş ve vücut örtülerini, dışarı çıkmalarını ve konuşma tarzlarını düzenleyen ayetlerdir. Bunlarla ilgili açıklamaları elini vicdanına koyarak ve arka plânını kavrayarak okumak, ne dendiğini seraheten (apaçık bir şekilde) ortaya koyacaktır.

1- HİMAR

Bu kavram doğrudan kadınların “başlarını” örtmeleri ile ilgilidir.

“Mümin kadınlara da söyle, bakışlarını sakınsınlar, ırzlarını ve namuslarını korusunlar. Görünmesi zarurî olan yerler dışında cinsel cazibelerini sergilemek için açılıp saçılmasınlar. Başörtülerini yakalarının üzerine salsınlar.” (Nur; 24/31)

• Ayrıca tek bir ayeti kabul etmez ise o kişi kafirdir. Edip yüksel de buna dahil.

• gözüne kadar kapan demiyor kuran vücut hatların belli olmasın daracık badi kot giy ohh ne ala bu arada sadece bayanlar değil erkeklerde edepli giyinecek kuranın mealini okuyun ilk önce gidipte uydurma hadisleri okumayın.

2|0
    0|0
  • Kimseye karışmamak lazım kapanan da açılan da kendine sana ne zararı var nede faydası boş ver kim neresini açıyorsa ya da nasıl kapanıyorsa kapansın vebali kendi boyunlarına

2|0
    0|0
    • 😞😞😞 arada kaldım tesettür istiyorum âmâ korkuyorum ben hakkıyla yerine getirmek istiyorum dikat etmek tesettür bana bakma demektir o yüzden

• Hakkıyla giyinen gerçekten çok insan var

• Çoğu tesetturluden kapaliyim

1|0
    0|0
  • Çok saçma şeyler gibi geliyor bana çarşaf felan.

1|0
    0|0
  • Sanane kardeşim? Pardon ne kardeşi milleti yüzsüz gibi eleştiren insan kardeş değil dost bile olmaz.
    Şunu bil ki o gidip bekaretinide verse bu seni ilgilendirmez!
    SAYGI DUYACAKSIN!

2|0
    0|0
    • Bu ters tepki verenler hayırdr size ne oluyor zoruna gidiyorsa yorum yapma 😉

• İnat olmayı seviyorum gerici zihniyete karşı.

• abi ne kapalılar gördüm giymiş 10 cm toplukluyu dar pantolon makyaj anasını satiyim bu nedir ya?

1|0
    0|0
  • Onlar emsal teşkil etmez, sen Allah için kurallara göre kapan

2|0
    0|0
  • vucut hatları belli oluyorsa bu tesettür degidir bu yüzden çogu tesettürlü insan bunu arastırmalı..

1|0
    0|0
  • Süslüman onlar müslüman değil

1|0
    0|0
  • Bu konuyu gercekten duzgunce ogrenmek istesen açar hocalari dinler, fıkıhen uygunlugunu arastirir ogrenir ve uygularsin.. burada tartisma acmaya calismak ve baskalarina camur atmak seni masum ya da iyi yapmaz

1|0
    0|0
  • bazılarıı

0|0
    0|0
  • ya hem ölesin hem bölesin kapan onlara örnek ol sen böyle düşünüyorsan s*ksen kapanamzsın

1|0
    0|0
  • sende kapan ozmaan genelleme yapma

1|0
    0|0
    • Genelleme yapmıyorum kardesim toplumsal soru bu

• Değilim ama hakkıyla yerine getirmek istiyorum inşallah

• hemen kapanıcaksın acık gezmek yok !!

• Fantazi amacli kullaniyor simdikiler
    Olmasi gerekenin ne oldugunu bilse hepimiz cennetligiz zatem 😉

1|0
    0|0
  • Açığı kapalısi farketmiyi çoğunuz o... snz

0|0
    0|0
    • Üstüme alınmıyorum

• Argo kullanma kardeşim

• Tamam

• Valla cesit cesit insanlar var, oyleleri varki yuzunu bile cevirmiyor. O yaz sicaginda rabbimin emirini getirip iman gucuyle sarilan bacilarim, analarim hepsini gordukce ben mutlu oluyorum :)
    Carsafa da kimse laf edemez helal olsun!
    Insanlar birisine niye sen aciksin demiyorsa, niye carsaflisin diye de asla laf edip damga vuramazlar.

4|0
    0|0
  • sende o zaman tamamen çıplak ol en iyisi... bu soruyu sormadan önce kendine sorsaydın bu soruyu sormaktan vazgeçerdin emin ol..

1|0
    0|0
    • Sanane be

• mantıklı cevap ver o kadar düşünüp yazdım, sen bir gaz gibi çıkan ''sana ne'' ile cevap vermişsin.. yazıklar olsun..

• yok tam hakkıyla kapanan yok gerçekten öyle

1|0
    0|0
    • nerden biliyorsun tüm tesettürlü bayanları incelemeye mi aldın haberimiz yok

• @Şiirkız hayır genel anlamda söylemdim kapalı ama açık bir şekil de giyinenler için

Kızlar Ne Diyor 12

• Bu devirde kimse tam hakkıyla kapanmıyorki ; hem kapalılık çarşaf giymek vs değil, kapalı olmak "Dini Gereçleri" yerine getirmek demektir. tam anlamıyla kapanma devri eskide kaldı; bu devirde kimse nefsine hakim olamıyor. Önemli olan ruhunu kapatmak, tesettür bir farzdır tam anlamıyla bu farzı yerine getirip bir çok günah işleyen de var. Ben tam anlamıyla farzımı yerine getiremiyorum kapalıyım ama makyaj yapıyorum, pantalon yeni bu sene giyiyorum lakin benim günahım bunlarla sınırlı... ! Hak yemem huk yemem.

3|1
    0|0
  • Sen dogrusunu yaparsin , din baskalarindan bakipta ogrenilcek bir sey degil gunumizde dogru olani yapmak icin kitabin kapagini acmak lazim... ki onlarin yaptiklarinin yanlis oldugunu da fark etmissin zaten

2|1
    0|0
  • Kimin ne dedigi zerre kadar umrumda değil.

Kendime göre gayet tesettürü yerine getiriyorum. ☺

3|1
    0|0
  • Bazıları taşımak bir yana birde rezil ediyorlar hatta çoğu.. bazıları hakkıyla taşıyor. Çarşafın saçmalık olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Sen onlar gibi olma o zaman

2|0
    0|0
  • Bu soru da iyi niyet aramam.

1|1
    0|0
  • Kişiden kişiye değişiyor

2|0
    0|0
  • Kimse kusura bakmasın ama başına türban geçirip yüzüne bir ton makyaj yapan kadınları anlamıyorum ibadet yapıyorsun adam akıllı yap bu ne arkadas ben açık giyiniyorum ama yüzüme bir ton makyaj yapmıyorum

1|0
    0|0
  • Tesettürlüyüz diyipte açık giyinen insanlarda var açık olup kapalı giyinende var. :-/

1|0
    0|0
    • benim öyle bazı tesettürlü bayanlara göre bîr kafamda örtü yok

• Böyle her kapalıyı eleştirenler de bir kapansın da bide onlrın kapalılıklarını görelim bakalım.
    Nihayetinde onlra da farz.

1|0
    0|0
  • Baslarini kapatiyorlsr yüzleribde makyaj renkli renkli gödteridli elbiseler... Amacindan cikiyor bence kapanma ne gerek var?

0|0
    0|0
  • Kardeşim şunu bir öğrenemediniz ya islam müslümanlık insanlara bakılarak öğrenilcek bişi değil İlerde Allah seni niye örtünmedin diye hesaba çekince sen eee işte bize kötü örnek oldular mı diyeceksin Allah aşkına biraz mantıklı olun herkesin vebali kendine sen kendi kapanmayışına bak diyosun ki benim tesettürlülerden tek farkım kafamın açık olması o zaman onu da örtte dediğin şey ağzına yakışsın ki bir kafa örtmek bile nefse zor gelir

0|0
    0|0
    • O şekilde olacaksa olmasın zaten

• Vay anasını beni görmeden hakkımda iddia ettiğin şeyler çook gülünç ama şu yanlış anlaşılmayı düzelteyim ben senin sorduğun soruları çok gördüm ve inan bana o bahsettiğin şekilde kapananları en çok eleştiren açıklar benim gibi doğru düzgün kapanan biri öyle bir kapalı hakkında böyle bişey demez onun yerine dua eder ben gördüğümü sölüyorum sorsan açıklar ama tesettür hakkında her şeyi bilirler ve tam uygulamayanlara laf ederler ben bu laflardan sıkıldım üstüme alındığım yok benim dediğim madem biliyosun eleştiriyosun sen uygula dimi bu sigara içen bir çocuğa kızan bir ailenin sigara içmesi gibi bilmem anlatabildim mi hala diretiyosan sen bilirsin artık diyecek lafım yok inşallah sen de kapanırsın

• Namusu örtüden ibaret sandığımı nerden çıkardıysan bir müslüman kadın hem ruhen namuslu hem de bedenen namuslu olmalı benim. içim namuslu gerisine gerek yok demek hiç kimsenin haddi değil iyi akşamlar

Yükleniyor...