Ateistler, kafasında soru işareti olanlar bu videoyu izlediniz mi?

Ateist soruyor ve karşısında ki cevap veriyor... Karşılıklı konuşuyorlar... Güzel bir söyleşi olmuş, ayrıca video yorumlarında da güzel bilgiler var...

Güncellemeler:
güncel
güncel 2

0|1
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bu adamı seviyorum, sağlam cevapları var. Bir çok ateist bu adamla tartışmaya giremiyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu videoyu daha önce de gördüm, şu şarlatanı ciddiye alacak kadar sığ olan adam zaten ateist olmasın, özentilikten ateist olmuştur çünkü.

Yav nasıl bir insan evladı tanrı konsepti içindeki bir tutarsızlığı ve bunun aşırı insani bir tavır oluşunu öğretmenin sınav yapmasıyla açıklamaya çalışacak kadar kıt beyinli olur? Hadi bu herif kaypak, nasıl bir insan bunu ikna edici bulur?

Madem öğretmen üzerinden örnek verecek ki bu tiplerin tek yaptığı, alakasız bir örnek, rivayet, misalle konuyu çarpıtıp sorulan şeyin etrafından dolanmak, öğretmenin her öğrenciye ders anlatma zorunluluğu vardır.

Mesela bir matematik öğretmeni bir öğrenciye 'Ben bunu üç sene önce anlattım, kitabı da var, çalış sınavda soracam' dese ve kimseye ders vermeyip daha önceki notlarını okuyup çalışmalarını istese bu normal olur mu? Nah olur, 1400 önce arapları temel alan bir kitap sonuta Kuran.

Neyse konuya gelirsek, herif gerekçe olarak 'Melekler zaten özgür iradesiz, birileri de iradeli olmalı, hem sen melekten de üstünsün, istediğin için iman ediyorsun yaa dostum öyle işte' diye maval okuyup, adamın sorduğu şeye cevap vermeden demagoji yapıp duruyor.

Hele hele şu 'Herkes yemin etti, yemin ettiğini unuttun' goygoyu kadar moronca bişey olamaz. Hepimiz yemin etmişiz, Allah 'Bak seni Dünya'ya yollayacam, sonra cehenneme falan düşersin emin misin' demiş, biz de 'Yok hacı ya, tabii sana kulluk edecez' diye yemin etmişiz.

Sonra bu unutturulmuş, biri bana açıklayabilir mi, birine bir yemin ettirip, sonra onu unutturup sonra unuttuğu yeminden mesul tutmanın tam olarak nasıl bir mantığı var?

Hepsini tekrardan izleyip zaman kaybedemem şu herifin konuşmasına bile zor katlanıyorum saçmalıklarından dolayı, söün özü, boş konuşuyor bu herif. Aklı olan hiçkimse böyle şarlatanları ciddiye almaz.

0|1
    0|0
    • Sana göre boş adam olabilir inanmayablirsin ama milyarlarca insanın kutsalı hakkında konuşurken uslubuna dikkat etmelisin. Terbiyesizlik yapıyorsun...

• İyi de, sonuçta verdiği bu kararlar yüzünden milyarlarca insan cehennemde yanacak, bu kendisinin ulu, adil olduğu sonucuna götürmez, bu kendisinin keyfine göre davranan, kibirli, sırf birileri kendisinin egosunu tatmin etsin diye bu kadar iğrenç bir düzen yaratan ego manyağı bir dallama olduğu sonucu çıkar.

Sırf tanrı diye böyle birine tapacaksan o senin bileceğin iş. Bu verdiğin hadis gene Kuran'la çelişiyor.

• Suç bizde ki senin gibi dallamaları kaç mesajdır ciddiye alıyoruz... Daha ne zaman tuvalete gidecegini bilmeyecek kadar acizsin ama seni yaratana küfür ediyorsun... Önce adam olmayı ögren ve insanların kutsalına hakkında konuşurken terbiyesizlik yapma...

• Bu hocanın karşısına Richard Dawkins gibi bir adam gelse böyle konusamazdi.
    Şimdiye kadar hiçbir kimse Tanrı'nın neden insanın varlığına ihtiyaç duyduğunu ve yaratılma amacını aciklayamadi. Yoksa Tanrı egoist bir ergen mi?
    Video da görüldüğü gibi, Sayın hoca diyor ki 'Allah o kadar büyük bir ilme sahip ki tüm herseyi bilir, geleceği bilir. Ve bu yüzden insanı yaratıp ona (!) özgür irade (!) verdi.'

0|0
    0|0
    • Yaratanın ihtiyaç duydugu için yarattıgı safsatısını nereden çıkarıyorsunuz ki? İstemiş ve yaratmış bu kadar basit... Sen insan olarak her yaptıgın şeyi ihtiyaç duydugun için mi yapmıyorsun dime...

• İhtiyaç duymadığın ama yaptığın neler var sayar misin?
      Dünya tarihinde hangi mucit ihtiyacı olmayan bir buluşa imza atmış? Oturduğun yeri bir incele, ihtiyacın olmayan şeyleri say bana.

• Biraz düşünürsen her insanın sebebsizce yaptıgı, sadece canı istedigi için yapmaktan zevk aldıgı onlarca şey görürsün... Sana bunları tek tek sayacak degilim. Kimi sevdigi için yapar, kimi nefret ettigi için, kimisi de hiçbir amacı olmayan aptalca şeyler yapmak isteyebilir ve bunlar kimseyi ilgilendirmez ve yine bu olayı sınırsız güç boyutunda düşünürsen Allahın kainatı yaratmasının kendi nazarında sıradan ama onun dışındakiler için hayret verici bir olay olabilecegini düşünebilirsin... Bir mühendisin eseri göstermek istiyor oluşu gibi...

• su sorunun cevabı var mı bir ilk olmak zorundaysa ve bu ilk içinde bulundugumuz zama ve mekandan soyut olmak zorundaysa olay paradoksa girmez mi? yani yaratıcının da yaratıcısı olmak zorundadır ve bu sonsuza kadar gider .

0|0
    0|0
  • Ateistler cahillerin islamını benimsemez boşuna uğraşma. haydi arabistana

0|0
    0|0
    • Ateistler birligi başkanı konuşdu dagılın :) Direk ayar vermeye çalışacagına cahil olmadıgını gösterebilirdin... Konuyla ilgili bir iki cümle kurmaktan acizsin...

• cahiller hakkında ne cümle kurucam. Videoya bakma islam ülkelerine bak heryerde terör. pratikten haber ver.

• Komik olmuş ama düşündürücü.

0|0
    0|0
Yükleniyor...