Kadınlarda erkekler gibi meme uçlarını açabilmeli mi?

• Evet açabilmeli.
    28% (10)31% (14)30% (24)Oy Ver
  • Hayır kapanmalı.
    72% (26)69% (31)70% (57)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
6|22

En İyi Erkek Görüşü

• Çok güzel söylemişsin ama bunların kafasının basacağını sanmıyorum.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• açılabilmeli en azından opsiyonel olmalı bana göre. benceni okudum çok da beğendim emeğine sağlık. sıkıntı şurada ki şu yaşadığımız ortamda insanların şu anki algısıyla hiçbir şey başaramayız ama haklısın diğer nesil daha özgür olsun diye uğraşabiliriz. özellikle toplum içinde bebeğini emziren anneye tip tip bakanların ağzına vurmak lazım. sen yüzyıllarca büyük göğüs diye dolan sonra emziren kadın görünce ayıpla. olacak şey değil.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Bu durumun dini, toplumsal, kültürel temelleri ve bunlar üzerine inşa edilen kuralları var.
    Erkeğin beğenip istediği ve normalden farklı olarak kadına ilgi duyduğu vücut anlayışında kadının göğüsleri de var ve mahrem bir vücut bölgesi olarak kabul edilir ki doğrudur da.
    Ulu orta açılıp saçılmanın da bu anlamda toplumsal dinamiklere, kültürel birikime ve sosyal yapıya katkısı asla olmaz.
    Gerçi günümüzde internet, tv ve benzer yazılı, görsel iletişim araçlarında cinsellikle birlikte sürekli pompalanıyor olsa da bunun hiçbir anlamı yok kadını metalaştırmaktan başka.
    O yüzden göğsümü erkek gibi açmayalım demenin de hiçbir anlamı yok!..

0|0
    0|0
    • Çok cinsiyetçi bir insansın. Demek istediğim her ikiside aynı organken neden kadınlar açamıyor? Sen kadın memesinden etkileniyorsan ben de erkek memesinden etkileniyorum. Ama gel gör ki erkeğe bir şey denmiyor. Belki zahmet edip bencemi okursun. O zaman ne demek istediğimi ayrıntılarıyla anlarsın.

• Söylediklerimi yazdıklarını okuyarak dile getirdim zaten!
      Ayrıca sen işin tek boyutundan bakmışsın, yani kadınlar açısından. Yine bana göre senin de yazdıkların çok sığ bir bakış açısına sahip. İşi sadece erkek açıyor o zaman ben de açayım diyerek sabitleyip hiçbir sağlam argümanın olmadan savunmuşsun.
      Bense işin geçmişten bugüne toplumsal, dini, kültürel temeline bakarak konuştum. Yani senin ortaya koyduğun basit nedenden daha güçlü çoğulcu bir bakış açısıyla konuşmaya çalıştım.
      Gelelim erkek kısmına, bana göre erkeğin de göğüs açıp aynı durumu oluşturması çok da doğru değil. Aynı şekilde vücudun metalaştırılmasından başka bir işe yaramıyor.
      Ha dediğim gibi bu iş öyle basit bir kanaat değil, öyle sen yaptın ben de yapacağım demekle de çözülecek mevzu da değil! Üzerine argümanları sağlam şekilde ve tüm boyutuyla inceleyerek yaklaşmak gerekiyor.
      Yoksa hemen yazdığınla da tıpkı bana yapıştırmaya çalıştığınla da cinsiyetçi yaftasıyla ağzın sulanarak suçluyorsun.

• O yüzden araştırmadan, neden ve sonuçlara neden böyle bir toplumsal yapı var ve üstelik dünyanın tamamında nerdeyse böyle bir sosyolojik anlayış varken senin söylediğin basit nedenin de ne kadar yetersiz olduğu ortaya çıkacaktır.
      Bunun dışında kadınların göğüslerini açıp gezdiği yerler, mekanlar da var. Ama maalesef bunu cinsel bir obje olarak kullana da yine erkek ve kadın toplulukları. Ayrıca medya ve internet gibi mecralar da buna bayağı çanak tutuyor.

Bir başka nokta da eleştirini kişiselleştirmeden yani suçlayıcı bir dille yapman da komik. Ama heyecanına veriyorum bunu yoksa düşüncelerini ifade etme biçiminden argümanlara dayanarak konuşmaya kadar her noktaya dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum...

• hadi diyelim açıldı
    sokak ortasına çıkıp ta kadınlara cinsel obje olarak bakilmasin tecavüz edilmesin demeye hakkınız olmaz
    işin b. kunu cikarmayin

0|0
    0|0
  • artık günümüzde plajda falan çoğu bayan üstüsüz zaten normal yerlerde erkekler de açmıyor ki.

1|0
    0|0
  • Yakmis memeye ya ac kizim ac canimiza minnet

1|0
    0|0
  • Katiliyorum acabilmeli

1|0
    0|0
  • zaten her yer açık ora açılsa ne olur ki

1|0
    0|0
  • Yanlis yerde bunu savunuyosun dinen yasak mantik olarak yanlis ama su acidan bakalim denize havuza giriyoruz bikini giyiliyo sadece ucu kapatilinca kapanmis oluyo yok acilinca kapatmaya calisir utanir cok sacma bir kafa yapimiz var cunku din ahlak ve ozentilik bu ucubu bir araya katinca toplumumyz aptallasiyo haliyke ya afrika gibi ciplak dolascaz ya da arap gibi kapancaz net olmamiz lazim benim icin sıkinti yok

0|0
    0|0
  • Nasul acabilmeli

1|0
    0|0
  • Ütopik bir öneri seninki. İçinde bulunduğun, ülkenin, yaşamın şartlarına bakıldığı zaman pek mantıklı görünmüyor.

1|0
    0|0
  • Çağdaşlaşma ayağına bu kadarda saçmalanmasın artık

0|1
    0|0
  • Sen aç seni tutan yok.

0|0
    0|0
  • Memelere özgürlük falan yok. O abazanların bir sözü. Bir kadın kendini göstermemeli her erkeğe.

0|0
    0|0
  • askıda armut sallanırsa yiyeni çok olur

0|0
    0|0
  • meme ucun için delik mi açıcan

0|0
    0|0
  • Erkek ile bayanın beden lerinde merkezlerden dolayı kadın ile erkeklerde farklılık mevcut.

0|0
    0|0
  • Hyr kapatmalo

0|0
    0|0
  • erkeklerin evet demesini samimi bulmmuyorum. kendi etrafınızdaki bayanların öyle gezdiğini düşünün. hoşunuza gitmedi dimi? bende öyle düşünmüştüm

0|0
    0|0
  • Niye açsınki sebebi ne? Lezsin tabii birbirinizle oynaşacaksınız bilmiom sanki

0|0
    0|0
  • hadi açmaya burdan başlasın kızlar :D

1|0
    0|0
  • yok artıkkkk

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• bence erkeklerde kapatmali

1|0
    0|0
  • açabilmeli.

0|1
    0|0
  • Evet beyler açın memeleri.

0|0
    0|0
    • evlenmediğimi nereden biliyorsun ya da sen evliliği ne sanıyorsun seks mi? ben sadece espri yaptım insan gibi abazalık olarak değerlendiren sensin.

• @REDHORLİNE07-2 soru sor o zaman beni nasıl bilirsinz diye.

• Susar mısınız.

• Hayır kapanmalı. s

0|0
    0|0
  • plajlarda falan neyse de normal sokakta gezerken erkekler bile yapmıyor onu :D bir de türkiyede o kadar tecavüz olayı varken bunu yapsalar kadın erkeği tahrik edeceğimden daha çok tecavüz olue

0|0
    0|0
    • Evet erkekler hislerini kontrol altına almasın ihtiyaçları var değil mi?
      Biz özgürlüğümüzden taviz verelim.

• öyle demenle olmuyo, öyle dedin diye tecavüzcüler duracak mı? durmayacak, çözüm yolu olabildiğince az tahrik edici şeyler giymekken sen gidip oramızı buramızı açalım diyosun tövbest :D

• Uf he he sen hayatını erkekler tahrik olmasın diye yaşa. Senin gibi hem cinslerimden utanıyorum. Köle ruhlusunuz.

Yükleniyor...