Göz kapağımda eyeliner varken suyu göz kapağıma değdirmeden abdest alsam abdestim geçerli olur mu?

Göz kapağımda eyeliner varken suyu göz kapağıma değdirmeden abdest alsam abdestim geçerli olur mu?

0|0
6|2

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır yüzü yıkamak abdestin farzıdır.

1|0
    0|0
    • yüzümü yıkayacağım ama sadece göz kapağı ya off :( 5 vakit namaz kılmak istiyorum ama engel

• Çok mutlu oldum gerçekten. Şimdi ben akşam namazımı kılayım :) Teşekkür ederim sana da bana baya laf anlatmaya çalıştınız

• Hangi sehirde okdugunu bilmiyrum ama akşam namazının vakti gecmek uzere hemen git kil vakit gecmesin burda yatsı okunuyor ☺

En İyi Kız Görüşü

• maalesef tatlım olmaz yıkandıgı zaman kolay cıkan eyeliner al daha pratik oluyor golden rose ince fırça eyeliner öyle mesela

1|0
    0|0
    • ben namaza başlamak istiyorum ama hepsi ayrıı engel

• Abdest aldıktan sonra göze sürme çekmenin bir mahzuru yoktur. Namaz kılmak için sürmeyi yıkamaya gerek yoktur.

Göze çekilen sürme abdeste mani olmadığı için göze sürme çekildikten sonra üzerine abdest alınabilir. Ancak altına su geçirmeyen bir sürme kullanılmışsa abdest alırken sürmenin giderilmesi gerekir.

aynı şekilde rimel kiprikler üzerinde tabaka oluşturuyor ise gusle ve abdeste manidir.

Allah Rasulü (sas)’in gözlerine sürme çektiği hadis rivayetlerinde yer aldığı gibi, gözlere sürme çekmenin faydalı olacağına dair beyanları da vardır.

Bu açıdan erkek veya kadının gözlerine sürme çekmesinin hiçbir mahzuru yoktur. Sürmenin göze olan faydasının, ilmi gelişmelere paralel olarak gün yüzüne çıkacağından hiç şüphemiz yoktur.

Ancak kadınların sürme çekip yabancı erkeklere göstermesi uygun değildir. Çünkü sürme kadının süsüdür. Yabancılara karşı makyajlı görünmek doğru olmaz. Kadın sadece kocasına karşı süslenir.

Konu Devamı: www.islam.info.tr/.../#ixzz43SmwqhYH

• sürme başka bir şey ve hadislere Kuran'a göre makyaj yapmamız doğru değil ilk bene bizde insanız diye savunuyordum ama sonradan anladım gereksiz ve saçma oldugunu hatta günah oldugunu umarım Allahım sanada gösterir umarım alnını secdadenden ayırmaz

Erkekler Ne Diyor 1

• Olur.

1|0
    0|0
    • emin misin

• Abdest aldıktan sonra göze sürme çekmenin bir mahzuru yoktur. Namaz kılmak için sürmeyi yıkamaya gerek yoktur.

Göze çekilen sürme abdeste mani olmadığı için göze sürme çekildikten sonra üzerine abdest alınabilir. Ancak altına su geçirmeyen bir sürme kullanılmışsa abdest alırken sürmenin giderilmesi gerekir.

aynı şekilde rimel kiprikler üzerinde tabaka oluşturuyor ise gusle ve abdeste manidir.

Allah Rasulü (sas)’in gözlerine sürme çektiği hadis rivayetlerinde yer aldığı gibi, gözlere sürme çekmenin faydalı olacağına dair beyanları da vardır.

Bu açıdan erkek veya kadının gözlerine sürme çekmesinin hiçbir mahzuru yoktur. Sürmenin göze olan faydasının, ilmi gelişmelere paralel olarak gün yüzüne çıkacağından hiç şüphemiz yoktur.

Ancak kadınların sürme çekip yabancı erkeklere göstermesi uygun değildir. Çünkü sürme kadının süsüdür. Yabancılara karşı makyajlı görünmek doğru olmaz. Kadın sadece kocasına karşı süslenir.

• Bunu yapan kadınları azap bekliyor...

Kızlar Ne Diyor 5

• sanmam

1|0
    0|0
  • Kesinlikle olmaz

1|0
    0|0
  • saçmalama olmaz yüzüne komple deymeli

1|0
    0|0
    • ben hem eyeliner lı olup hem de 5 vakit namaz kılamaz mıyım

• namazdan önemli mi

• Eyelineri sil abdest al geri sür niye bu kadar dert ettin

0|0
    0|0
    • her vakit sonu mu süreyim.

• Bak gordun mu korkma o yuzden

• Çok şükür Allahıma

• Olmaz

1|0
    0|0
Yükleniyor...