Genç anne olmanın nesi iyi?

Bu ülkede kadınlar neden genç anne olmanın daha iyi olduğunu sanıyor?

Ergenlikten yeni çıkmış, hayat tecrübesi olmayan, hayatını baba evinde geçirmiş, doğru dürüst kitap okumamış biri nasıl çocuk yetiştirebilir? Çocuğa ne katabilir?

Belki de ülkenin bu halde olmasının ilk sebebi genç anne takıntısıdır.

4|1
60|50

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşı 20, hayatta yaptığı hiçbirşey olmayan, iki yıllık üniversitede sama sapan bir eğitim garabeti görmekten başka şey yapmamış tipler yapacak başka hiçbirşey yokmuş gibi evlenip bir de çocuk yapıyor

3|0
    0|0
    • Bu ne demek anlamadım

• @meraklıfilozofiye Zikmişim aşkını, 20 yaşında aşık olmayan mı var? Zaten en büyük sorunlardan biri bu toplumda bu, aşırı romantik yurdum insanı, 'Ay aşık oldum, aşktan daha önemli ne var bu hayatta?', öyle birşey yok. Nesine aşık oldun desen 'Ay o beni hep anlıyor, beraber çok zor şeyler atlattık ama yıkılmadık, beni seviyor, biliyorum yani' falan diyorlar. Sanki Ferhat ile Şirin mk, hep şu uyuz diziler ve onların bir türlü sevişemeyen ve dizinin sonunda rahata eren çiftler sanrıları yüzünden.

En İyi Kız Görüşü

• Genç yaşta anne olmakla çocuk yaşta anne olmanın arasında dünya kadar fark vardır. Sizin bu saydıklarınızla benim gözümde genç bir bayan değil küçük bir çocuk canlandı.25 - 30 yaş arası genç annedir bana göre. Ama her şeyden önce anne olmaya hazır olmak en önemlisidir.

4|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 49

• Egenlikden belli bir yasa gore cikilmiyor, 18 yasinda 20 yasinda olgun olabilen insanlarda var aile terbiyesi hersey. Genc bir anne genc bir baba olmak cocuklarinla beraber kosturmak eglenmek demekdir. Ben babamla hic top oyniyamadim cunki aramizda tam 40 yas var. Ben her cocugun hakki babasinla verimli vakit gecirmek bu yuzden bence kisi olgunlastiginda sorumluk almaya hazir oldugunda evlenmeli. Cunki 20-24 yasinda birisi baba olursa cocugu 10 yasina geldiginde 34 yasinda olup fiziken hala bazi seyleri yapabilir olucakdir. Ve ogulla baba arasinda daha saglam baglar olusacakdir. Bunun gibi aynisi anne icinde gecerli. Kadinlar fiziken daha erken dustugu icin bana kalirsa daha onemli.

0|0
    0|0
  • Nasıl yetiştirecek sokağa atacak ve psikolojik sorunları olan bir birey daha yetişecek. Sonra da yok efendim ülke niye bu halde.

1|0
    0|0
  • hayatta başka amaçları yok olayları ve sonuçları düşünecek kadar zeka da olmayınca bu durum çıkıyor ortaya.

1|0
    0|0
  • Genç yaşlarında 2 3 çocuk 5 sene sonra ilişki çıkmazları hadi ayrılalım. Eee çocuklar devlete kadın baba evine erkek hovarda..

0|0
    0|0
  • biyolojik olarak erken dönemde anne olmak daha iyidir ayrıca insanlar kendini geliştirebilir değil mi çeşit çeşit roman okuyorsunuz bide annelik hakkında kitap okuyun evlilik hakkında ben 20 yaşında bir kızın 40 yaşındaki kadından daha kültürlü olabileceğini düşünüyorum tecrübe farkı vardır biraz o kadar. Eskiden 15 yaşında evlenirlermiş sıkıntıda çekmezlerdi bu konuda çünkü kızlar daha küçükken nasıl oturulur nasıl kalkılır gibi eğitimler verilirdi günümüzde Anne bir yerde baba bir yerde çocuk bir yerde eğitim yok sevgi yok o çocuk büyüyünce daha hazır olmadığını hissedecek tabiki sonra kendince bahanelerle evlenmeyi ertelecek

1|0
    0|0
  • Sorsan annesi bunu 18 yaşında doğurmuştur :D
    Gelmiş buraya edebiyat yapıyor :D

2|1
    0|0
  • bu tarz sorular için kendimi cevap vermemek adına tutarken inatla karşıma çıktığı için cevap verecem. malesef ki geç anne olmakta erken anne baba olmakta kötü bana göre kız 20 erkek 25 ten sonra evlilik ve anne baba olmaya adım atmalı. okusun okumasın çocuğuna anne babanın katabileceği çok şey var. mesela annem benim okumamış ama kendini geliştirmiş bulmacalar çözer bilgi yarışmaları izler ansiklopedi ve kitaplar okur. evlenmeden önce çocuk nasıl yetiştirilir gibi kitaplar okumak nlp teknikleri psikoloji felsefe gibi alanlarda eğitim almak bana göre çok önemli. neyse kişi tabi eksiklerle yaşıyor ailesi ve okul yeterli asla olmaz bu sebeple kişisel gelişim eğitimlerine katılmalı kendini geliştirmeli çok okumalı genel kültürünü arttırmalı ki sonra anne veya baba olsun. bu ülkedeki en temel sorun yaptım saldım sokağa sorunu ve cahiliyet. adam basit bir matematik sorusunu dahi yapamıyor bu durumda ne beklersin ki ondan kendi cahil çocuğuna ne katabilir ki.

0|0
    0|0
  • Ben bilmem.

0|0
    0|0
  • güzel bir şeye değinmişsin ammavelakin buna sıra gelene kadar bu hale gelmesinde yüz binlerce neden yazabilirim sanırım

0|0
    0|0
  • Çocuk sanat eseridir, sanatcının değeri kadar yükselir

#TürkErkeğii

1|0
    0|0
  • sen 40 yaşında evlen çocuğunun veli toplantısında annen niye gelmedi anneanneni niye çağırdın desinler sorun yok.

2|0
    0|0
  • Her yönü kötü

0|0
    0|0
  • para varsa
    güzeldir
    orda burda gezersin

0|0
    0|0
  • Kitap okuyarak çocuk yetiştirilmez : ) Bunu öğrenemediysen söyleyecek birşeyim yok. Eğer kendi ailen sana çocuk yetiştirme konusunda hiç birşey öğretmemişse kitaptan birşey bekleme : )

1|0
    0|0
  • 30 yasına gelmiş birinin cocugu yoksa ne tecrübesi olcak?

2|0
    0|0
  • Kendine bakamayan insanların çocuk yapıp, Türkiye cumhuriyetinin başına bela balici, gaspcı, fordcu, yancı Bireyler yetiştirip dışarı saldığı için bu ülke bu halde zaten :/

0|0
    0|0
  • güzel ve doğru bir mantık..
    bir de çocuk yapın hemen, beraber büyürsünüz ne güzel?
    ne? anlamadım?

0|0
    0|0
  • Çocuğunu erken buyutür

0|0
    0|0
  • İnsan olmayı öğretsin gerisini kendi kendine öğrenir.

1|0
    0|0
  • Genç anne derken 25 gibi bir yaştan bahsedilir. 40/ yaşında evlendi diyelim çocuk olacak 20 kadin olacak 61 yaş 9 ay 10 gün doğum süreci ekle. Yanı torun gormeden gidecek. O bakım kuvveti ile genç kızın bakım kuvveti bir değil.

0|0
    0|0
  • Hicbiseyi iyi değil cocuklar buyudukce dertleride buyo o yuzden surekli onun pesinde olcaksin

0|0
    0|0
  • İyi iste

0|0
    0|0
  • erken iyi

0|0
    0|0
  • Avantajı yok evet

0|0
    0|0
  • Vizyonsuz kadınlar oldukları için, hemen çocuk doğurayım derdinde millet.

Ne üreme meraklısıymışsınız ya.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle haklisin

0|0
    0|0
  • Îyi bir tarafı yok

0|0
    0|0
  • Daha iyi.

0|0
    0|0
  • Gençken anne olanlar meme kanseri olmuyor. Bilimsel araştırma verilerine göre genç anne olan kişiler psikolojik rahatsızlıklara daha az yakalanıyor. Kaldıki anne istesiği kadar kültürlü olsun bebeğe verebilecekleri sınırlıdır.

0|0
    0|0
  • bence 20 normal

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 59

• Kesinlikle katiliyorum. Annelik yasi en az 30 olmali. Hatta ebeveynlik ehliyeti diye bir sey olmali.

1|0
    0|0
  • Doğru bir noktaya değinmişsin. Ülkenin çoğunluğu bu şekilde zaten.

1|0
    0|0
  • sonrada ağızları gözleri kırılıyor eğitimsiz cahil kocasının parasını yiyen tipik türk halkının büyük bir yüzdesini oluşturuyorlar kadın okuyup meslek sahibi olmadan evlenemez.

1|0
    0|0
    • ülkedeki bütün kızalar üniversiteye sınavsız alınsın bütün kaymak işlere onlar yerleştirilsin
      erkeklerde ne yaparsa yapsın a. mk

• @holographicdizzy ahahhahha :D bunu kastetmediğimi biliyosun garsonda olabilir tezgahtarda ancak koca parasıyla geççinen kadın olamaz

• ay ayol garson ve tezgahtarlada evlenmesin ne o zengin olsun bikerem

• Çocuğun çocuğu oluyor , olay bu.

1|0
    0|0
  • Öyle düşünen kişilerin açıklamaları;
    1-) Sadece 1 çocuk istemiyorum. Birinciyi 30 yaşında doğurursam 2. De 40 yaşına gelirim olmaz.
    2-) Çocuğum ile arkadaş gibi olalım. Aramızda fazla yaş farklı olmasın. Yanında babaannesi gibi durmayayım.
    3-) Erken doğsun, ikimiz beraber büyüyelim.

0|0
    0|0
  • İyi değil aslında, cahil kalıyorsun. 24-25 yaş daha uygun.

Genç anneliğin tek iyi yönü torunlarınla daha fazla vakit geçirme imkanı olsa gerek. Ancak ailenden de erken ayrılıyorsun.

Bence kötü bir şey

0|0
    0|0
  • Genç anne olmak isteyen bir insan daha görüyorsun o zaman. Ergenlikten yeni çıkmamış 30 unda doğum yapanı da gördüm 40 onda doğum yapanı da ki onlar çocuklarına bir şey katamazken benim annem genç yaşta anne olmasına rağmen gayet de bir şeyler kattı. Ki birçok şeyi de benimle birlikte öğrenmiş olabilir. Diğer kadınlarda öyle yapıyor zaten. Ülkeyi bu hale getiren bir sebep arıyorsan böyle şeylerde arama

0|0
    0|0
  • Katılıyorum olgun bir annenin yetiştirdiği çocuk farklı oluyor

1|0
    0|0
  • Kim takıntılı buna? hiç duymadım.. o söylediklerin sübyancı sapıklar muhtemelen, çocuk gelin meraklıları...

1|1
    0|0
    • 19-20 yaşında anne olmak isteyen çok fazla kişi var. Ülkenin ilk doğum yaş ortalaması 22.

• Çocukla yaş farkı oluyor, tecrübe kazanıyosun. geç anne olmanın iyi bir tarafı yok.
    sanırım bu nedenlerden ben savunmam ama

0|0
    0|0
  • Sadece genç vücut olan bayan daha sağlıklı çocuğu Dünyaya getirebilir illerde böbrekler akciğer v. s. zorluyor.
    Ben 17-18 yaşındaki anneleri gördüm evet pek parlak değil. Hep kendi annelere bu görevi veriyorlar. Bence her insan önce kendi yaşamalı sonra bir cana hayatı yaşatmalı.

0|0
    0|0
  • Eğitimin, öğrenimin, diplomanın yaşı ve yeri olmaz diye boşuna bas bas bağırmıyoz
    Artık bilgi sahibi olmayı okul bitirmekle eş tutmayın bacım

1|0
    0|0
  • Değil.

0|0
    0|0
  • Şimdi, birinci nokta şu, benim annemle aramda 30 yaş var, arkadaşımın annesiyle arasında 20. Kuşak farkı çıkıyor, onlar çok daha iyi anlaşırken çoğu konuda biz tartışıyoruz.
    İkincisi şu, genç annelerin hepsini birden "ergenlikten yeni çıkmış, hayat tecrübesi olmayan, hayatını baba evinde geçirmiş, doğru dürüst kitap okumamış biri" olarak yaftalayamazsın sen. Çok afedersin de sen kim oluyorsun?

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • 21 yaşinda anne oldum hiç bit kotu yanida yok çocuğunla anlaşabiliyorsun kuşak çatişmasi yaşamiyorsun daha çok ilgilenebiliyorsun bence çok avantajlı bir durum.

0|0
    0|0
  • Daha iyi olduğu için bence

0|0
    0|0
  • Olan olur.

0|0
    0|0
  • Annem genç anne ve obunla arkadaş gibiyiz birlikte büyüdük desem yeridir meleğim o benim

0|0
    0|0
  • Erkenden evlen sonra gel cocukla baba evine cogu pismanlik

0|0
    0|0
  • Öyle iyi bir tarafı yok.

0|0
    0|0
  • bir yandan cok cok haklisin soylediklerinde katiliyorum bir yandan da cocukla ugrasma gencken daha kolay sanirim ben 20-21 yaslarinda tahamul seviyem daha yuksekti cocuklari daha cok severdim simdi bakiyorum arkadaslarin cocuklarina agliyo zirliyor konusuyor kafam goturmemeye basliyor eyvah diyorum napacagim ben 😕

0|0
    0|0
  • Haklisin, insanlığın sonu tukenmiyor ya sanki erken doğurunca madalya takıyorlar...

1|0
    0|0
  • bence de değil insan gençliğini yaşamalı bir kere

0|0
    0|0
  • Kötü bir şey bence 😄

0|0
    0|0
  • Çocuk anne olmak farklı, genç anne olmak farklı. 15-16 yaşında anne olmak "genç anne" olmak değil. Bana göre 23-28 yaş arası genç anne olmak demek ve gerçekten avantajı büyük. Her şeyden önce enerjinin yüksek olduğu bir dönem. Bu hem çocuk için hem de anne için çok önemli bir artı. Tabii ilk şart "anneliğe" hazır olmak!

0|0
    0|0
  • Kotu yani bence

0|0
    0|0
  • Çocuğunla arkadaş gibi oluyorsun ilerde. Çok kafa dengi benim annem mesela şu an.

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • bu yuzden ulkenin yarisinin psikolojisi bozuk. 14 yasinda cocuk ne kadar anne olabilir

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    29
Yükleniyor...