Türkler Arap mıdır?

Soru başlığına takılmayın. avrupa ve avrupai ülkelerde böyle bir algı söz konusu en basitinden izlediğim filmlerden yola çıkacak olursak bile lost dizisinde benjamin linus bile çölde gördüğü fistanlı sarıklı vahhabilere türkçe biliyor musunuz diyerek onların türk olabileceğini düşünerek türkçe konuşuyor ya da bir diğer ünlü ismini hatırlayamıyorum ama burada muhakkak hatırlayan çıkacaktır türkiye'ye gelmeden önce istanbulu çöl insanlarını çarşaflı sarıklı sakallı sanıyormuş bu örnekler ve türevleri çoğaltılabilir ama neden türkler arap sanılıyor?

• Müslüman olmasından ötürü
    42% (8)50% (6)45% (14)Oy Ver
  • Ortadoğu ile komşu olmasından ötürü
    11% (2)0% (0)6% (2)Oy Ver
  • Onların cahilliğinden
    32% (6)33% (4)32% (10)Oy Ver
  • hiçbiri
    5% (1)17% (2)10% (3)Oy Ver
  • hepsi
    10% (2)0% (0)7% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• biz neyiz sahiden

0|1
    0|0
    • sen bir meleksin :D

• neyiz'i açmalısın. kökenin nereye dayanıyorsa osun ama her şeyden önce insansın doğarken cinsiyet, dil, din ırk sormuyorlar hepsinden önce insan olmanın tartışılmaz önemi :D

En İyi Erkek Görüşü

• ”Polonya’da kimler yaşar?” diye sorduğunuz zaman “Polonyalılar!” deriz, değil mi? Polonezler! Almanya’da kimler yaşar? Almanlar! Fransa’da kimler yaşar? Fransızlar! İtalya’da kimler yaşar? İtalyanlar! Türkiye’de kimler yaşar? Aaa! Türkiye’de Türk olan kimse yaşamaz, Türkiye’de hiç Türk olmayanlar yaşar! Böyle saçma şey olur mu? Belki Arap ülkeleri için “Ben Mısırlıyım ama aynı zamanda Arap’ım.” diyebilir birisi. Ama Türkiye’de ne diyecek adam? “Aynı zamanda Türkiyeliyim.” mi diyecek? Böyle bir tuhaflık var.

1|1
    0|0
    • bence türkiyeliyim demek daha iyi en azından kimlik dayatması söz konusu olmaz sonuçta ulus-devlet profili.

• türkiyeli olmak türkiyede yaşayan halkları belirtmektir bunun lamı cimi yok ki? küçük asyalı ise çok alakasız bir söylem oluyor ucu bucağı anlamı olmayan bir söz alaksız gibi. Türkiye ise orada yaşayan etnik gruplar türkiyelidir. senin küçük asya benzetmen memleket benzetmesine benziyor

nerelisin?
      Ankarayım!

gibi gibi. tuhaflık görmüyorum şahsen asıl tuhaflık kişisel hak ve özgürlüklerin tahakküm altına alınıp insanlara din, dil ve milliyetçilik dayatmaları yapılmasıdır. ben dilim dinim ve bir ırkım olmadan da insanım.

• Türkiye Cumhuriyeti'nde Türkiyelilikten söz edenler bana İstiklal Marşı'nın açıklasın! İstiklal Marşı niçin böyle? "O ezanlar ki şahadetleri dinin temeli / Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli" Bizim İstiklal Marşımız bu! Biz İstiklal Marşımızdan vaz mı geçeceğiz? İstiklal Harbi, İslam'ın dünyada söyleyecek sözünün tükenmediğini göstermek üzere yapılmıştır. Yoksa yapılmazdı. Ve İstiklal Marşı da bu marş olmazdı. Bu çok önemli bir şey... Cumhuriyetin ilanıyla beraber oynanan oyunları hakikat yerine koymayalım.

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence kendi cahillikleri ve çamur atma çabaları yüzünden öyle bişey yapmışlar. :D

0|1
    0|0
    • cahillikleri diyebilirim ama çamur atmak istedikleri için olduğunu sanmıyorum ya bir isveçli bir avustralyalı güllük gülistanlık hayatını yaşarken neden taaa ordan buraya çamur atsın ki canım alla alla :D

• Kimileri Müslüman olduğumuz için Arap diyorlar. Araplar bize Moğol diyorlar. Moğollar bize Yunan diyor bende anlamış değilim bu cahil oğlu cahilleri.

0|1
    0|0
  • hepsi bence :D

0|1
    0|0
  • Osmanlı'nın Arap özentiliği yüzünden öyle sanıyorlar ve gayet doğal. Ayrıca siz Türk ile Arap arasındaki ince çizgiyi baya kalın bir şekilde gördüğünüz için anlamıyorsunuz nedense, ben Türkiye'de büyüdüğüm halde Türklerin çoğunun Araplara aşırı benzediğini düşünüyorum çünkü öyle. İstanbul'un her yeri öyle Avrupai falan da değil yarısından çoğu gayet ortadoğu şehri.

1|0
    0|0
  • Asya'yı Avrupa'ya bağlayan bir ülke olduğumuz için garibanlar bir tek bizi tanıyor.
    Müslüman olmalarından da ötürü Araplara Türk dediklerini biliyorum. Ama Türklere Arap diyeni hiç duymadım yani :D

0|0
    0|0
    • slovakyada arkadaşım yaşıyor türküm dediği zaman karşısındaki insanlar arapça taklidi yapıyormuş :D

• O kadar kültürlü, o kadar çağdaş, o kadar modern insanlar ki... Kucak kucak tarih kitapları falan var. O yüzdendir. :D

Erkekler Ne Diyor 2

• kardeşim sen sanıyor musun türkiyede türk var? türkiyedeki hakiki türk sayısı çok az, hepsi asimile olmuş, araplaşmış, orta asyadan gelene kadar sen hesap et kim bilir hangi ırklarla evlilikler oldu.

0|1
    0|0
  • dinim islam arap değlim türküm

0|1
    0|0
Yükleniyor...