Nefsinize sahip çıkabiliyor musunuz?

Günümüzde artık insanlar her yönden nefsine sahip çıkmakta zorlanıyor.Çünkü her yönden genişledik diye düşünüyorum biz erkekler özelikle , neyse bakim dedim bu nefs nasıl terbiye edilir şu hadis çok dikkatimi çekti paylaşmak istedim. Nefs terbiye edilmeyince Allaha bile kafa tutuyor okuyun bir isterseniz. Allah (cc) nefse sorar; sen kimsin, ben kimim?
Nefis; “ene ene, ente ente; sen sensin, ben benim” der. Keyfiyeti Allah (cc) tarafınca bilinen bir süre, ateşle (Cehennemde) terbiye görür. Sonra Rab yine sorar, cevap değişmez.
Bu defalarca tekrarlanır, her defasında cevap aynıdır;
Nefis; “Sen sensin, ben benim” der.
Ateşle terbiyede sıratı müstakime girmemekte direnen nefisi, Rab bu defa açlık imtihanına sokar. Soru yinelenir; sen kimsin ben kimim?
Rabbi karşısında durduğu yeri ve duruş şeklini bilemeyen nefis, asıl şekline dönmüştür.
“Ya Rab ben aciz, fakir bir kulunum, sen benim Rabbimsin.” İşte bize azap çektirecek olanda nefsimiz baktığımda namazından orucuna hepside nefsi terbiye etmek üzere gelmiş ve bu ibadetler olmadan nefsi arındırmak çok zor hatta imkansız gibi çünkü eğer olsaydı bu ibadetlere gerek kalmazdı. Ayrıca Nefs cehennem azabında bile dikleniyor ama açlık yani bir nevi oruç durumunda aczliğini hatırlıyor. Allah hepimizi Nefsini Terbiye edenlerden olmayı nasip eder inşallah...

Güncellemeler:
...
,.,.,

0|1
7|3

En İyi Erkek Görüşü

• Oruç özelikle çok önemli biliyorum bu hadisizaten bir yerdede ne kadar nefsini baskılasanda oruç tutmadıkça tamamen bitmez devam eder diyor. Oruç şart nefsi terbiye etmek için...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İstersem çıkarım, istemezsem de koy verip gidiyorum.😀

0|1
    0|0
    • Aman abla sahip çıkalım sonra yönümüzü kaybederiz mazallah :D

• bu ülkede affınıza sıgınarak söylüyorum genç nesile haram ve şevhete sürükleyen mastürbasyon yapmak saglık acısından yapılması gereken bıseymiş gibi gösterılebılıyorsa buna bir cok gencımız haklı görüyo nefislerıne sahıpcıkıldıgı pekte soylenemzz

0|1
    0|0
  • amin ne guzel bır yazı
    Allah şeytana uydurtmasın

0|1
    0|0
  • Uyduğumuz oluyor elbet. Günahsız kul yok.
    Uymamaya çalışıyoruz.

Güzel bir yazı olmuş.

0|1
    0|0
  • Çıkıyorum

0|1
    0|0
  • Allaha şükür çıkabiliyorum

0|1
    0|0
  • Amin. İbadetlerde bu yüzde gelmiş zaten orucun nefsi terbiye etmek için yapıldığını biliyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Çalışıyorum

0|1
    0|0
  • Evet sahip cika biliyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...