Otobüste büyüklerimize yer veriyor musunuz?

Evet.. Cok cok kalabalik bir otobuste buyuklerinize yer verenlerden misiniz? Yoksa uyumus takliti yapanlardan misiniz?

Güncellemeler:
...

3|4
98|133

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 132

• genelde yer verıyorum ama gecen gun harbıden iş cıkışı cok yorgundum metroda uyuyakalmışım yaşlı bır adam bastonuyla uyandırdı oglum otel parası nerde dıye şaka yapıyor yanı kalkta ben oturayım dercesıne bende kalktım napayım

1|0
    0|0
  • elbette. ama günümüzde kadınlar çok anlayışsız bu konuda.
    her ikili koltukta tek kadın oturması, yanlarına çanta koyup diğer koltuğu zapt etmeleri, çocuğuna yer vermeyi öğretmeyen anneler ve babalar var.

0|1
    0|0
  • Ben bu konuda çok şikayetçiyim. Bende %70 engelli raporum var ama dışarıdan bakınca bir engelim yok. Üniversiteden geliyordum merkezle yaklaşık 40 dk falan uzakta. Bir kişiye yer verdim yaşıydı. Sonra başka koltukta yer açıldı oturdum. Sonra yine yaşlı bindi. Kalktim. Toplamda 2 kisiye yer verdim. Sonra yine yer boşaldı oturdum. Bir sonraki durakta 50-55 yaşında bir adam bindi inat gibi benkm koltukta dikildi. Sonra bana bakarak genclerde hiç yer vermiyor vs. Gibi zirvaliklar saydirdir. Baktım güldüm. Benim mi kastediyorsunuz dedim. Bilmem dedi ciddi bir şekilde bende sinirlendim. Engelli kimliğimi cikardip 1. cisi size yer verme gibi bir zorunluluğum yok engelliyim. 2. Siz binene kadar 2 kişiye yer verdim. Bakin arkadaki su iki bey efendi dedim. Şimdi bana bakarak sakın suçlamasyin. Ayrica bir daha insanları yargılarken 2 kere düşünün. Genç olabiliriz ama bizimde bir sıkıntımız olabilir. dedim. adamda tık yok içinden mirildana mirildana arkaya ilerledi ve bir sonraki durakta indi. Yer vermek insanlık işidir. Ama insan olana vereceksiniz. Ve siz büyükler sakın sizden küçükleri bilmeden yargilamayin. Hadi eyvallah

0|0
    0|0
  • Kapıdan girebilsem herkese yer vericemde

2|0
    0|0
  • Yer veriyorum tabi

0|0
    0|0
  • veriyorum tabi 💁

0|0
    0|0
  • Verilmeli
    Veririm
    Vereceğim de
    Her daim

0|0
    0|0
  • Belediye otobüsüne binmiyorum fakir miyim ben

0|0
    0|0
  • uyumuş taklidi yapmaya gerek yok. ben yorgunsam feriştahı gelse yer vermem. bide kadınların sürekli erkeklerden yer vermelerini beklemeleri de çok saçma. yaşlı biri biniyor. herkes erkeklere bakıyor. hatta daha genç olan kadınlar bile erkeklerin kalkmasını bekliyor. bu çok saçma

0|0
    0|0
  • Yer veririm ben, ama taklit yapmiyorum cok fena uyuyorum sabah ise giderken biner binme daliyorum uykuya :o Aksam veririm :D

0|0
    0|0
  • Anında

0|0
    0|0
  • Her daim.

0|0
    0|0
  • Ben hep yer veririm vermekte lazım zaten gün gelicek bizlerde onlar gibi olucaz hallerinden anlamamız lazım😊

0|0
    0|0
  • Mk* büyükleri yüzünden yer mi bulabiliyoruz da yer verelim şu yaşlılardaki fanteziye hastayım zaten adam başka semtten domates biber marul taşıyor mk* sanki kaldığı yerde yok

1|0
    0|0
  • Ben yaşım gereği çok boş olmadıkça oturuyorum ve bazılarının yer verdiğini görüyoruz ama saygıdan değil. Karşıdakiler tik tik bakmasın diye

0|0
    0|0
  • Eğer hunharca yorgunsam kralı gelse kalkmam ^^ Ama normal yorgun falan değilsem alaayına yer veririm ^^

0|0
    0|0
  • genç kızlar hiç vermiyor. s

0|0
    0|0
  • rahatsız olmadığım zamanlar yer veriyorum tabi ki :)

0|0
    0|0
  • vermezsem içim rahat etmiyor :D

0|0
    0|0
  • Valla benim büyüğüm baya bir büyük olmalı. Ben dedelere nenelere ve elinde bebesi olan bacılara yer veriyorum. Çok yorgunsam vermiyorum.

0|0
    0|0
  • Evet hamile özürlü vatandaslarimizada

0|0
    0|0
  • Yaşlı ve ayakta duramayacaklar dışında yer vermem

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Toplu tasima kulanmiyorum

0|0
    0|0
  • Otobüsle gitmiyorum

0|0
    0|0
  • Vermiyorum.

0|0
    0|0
  • genel olarak oturmuyorum, ayakta gitmek tercihimdir, pc başında çok oturduğum için biraz ayakta durma ihtiyacı hissediyorum nedense -_-

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Rahat edemem yer vermeyince

0|0
    0|0
  • Toplu taşımayı çok kullanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    102

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 97

• verırım tabı ıkı dk oturmasam nolcak ama cok ıyı ınsanlar oluyor aralarında aman evladım rahatsız olma yakında ıncem vs. tabıkı boyle karsılıklı ıyınıyet hos bır durum

0|0
    0|0
  • Hayır vermiyorum. Sadece yaşlı ve ayakta durmakta güçlük çekenlere veriyorum.
    Çünkü benim bindiğim saatte herkes güne gidiyor.

0|0
    0|0
  • Özellikle gelip basimda dikilip hadi bakalim bana yer ver diye dilenenlere kasitli olarak vermiyorum. Onun disinda veririm.

0|0
    0|0
    • Dilenmek demek biraz agir olmadi mi?

• Ben zorunda oldugumu dusunmuyorum. Zaten yilda iki kere toplasan anca biniyorum otobuse. Ozellikle gelip basimda duranlar haricinde yer veriyorum dedim zaten. Neyi tartisiyoruz?

• Tartismiyoruz.. Niye tartisalim ki?

• Ben yaşlı erkek/kadına, hamile ve çocuklu kadınlara ve özürlü insanlara hep yer veririm. Bir-iki kere çok yorgun olduğumda yer vermemiştim, yol boyunca vicdan azabı çektim. Bence fiziksel rahatsızlık manevi rahatsızlıktan daha iyidir, o yüzden artık yorgun olsam da yer veririm.

0|0
    0|0
  • Evet yer veriyorum

0|0
    0|0
  • Çok yaşlıysa veya çok poşeti varsa yer veriyorum.

0|0
    0|0
  • Oturmuyorum.

0|0
    0|0
  • Yorgun veya hasta degilsem veriyorum

0|0
    0|0
  • Çok kalabalikta oturduysam sukrediyorum

0|0
    0|0
  • Uyumuş taklidi ne ya😂😂
    Veririm ama eğer zor durumdaysam kusura bakmasınlar :(

0|0
    0|0
  • genelde veririm

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Veririm.

0|0
    0|0
  • Evet veriyorum ya.

0|0
    0|0
  • çok yorgunsam vermiyorum valla yalan değil :/ ama genelde yer veririm evet

0|0
    0|0
  • Tabii ki yer veriyorum.

0|0
    0|0
  • Çok yaşlı olmadığı sürece kalkmıyorum eleştirmeyin çünkü bir kere otobisteydim kadının biri bindi önümde ayakta duruyo işte ayağım ağrıyo kimse yer vermiyo falan diyo önündeki kişiye bende çok yorgundum baya yürümüştüm dedim biraz dinlenim kkalkarım kadın öyle diyince benim sinirler fıttırdım kalkmadım sonra arkadan ri kalk dedi kalktım ama çok sinir oldum kalkmıyom fazla kişiye öyle teryesizlik yaptı sonra bide 3 durak sonra inmez mi o kadar yol için şikayet ediyo

0|0
    0|0
  • Bazen yer veriyorum.

0|1
    0|0
  • Genelde yurumeyi tercih ediyorum ben

0|0
    0|0
  • veriyorum genelde

0|0
    0|0
  • Valla bir kere abartisiz ayni otobuste 3 kisiye yer vermistim, ne kadar yorgun veya kendimi halsiz hissetsemde onlar ayaktayken icim rahat etmiyor oturamiyorum zaten 😞

0|0
    0|0
  • Hemen yer veririm, yoksa vicdan azabi ceker uzulurum.

0|1
    0|0
  • Bir engelı yoksa vermıyorum uzgunum yaşlı olmak insanlara baskı hakkı vermıyor

2|0
    0|0
  • Bazen veririm

0|0
    0|0
  • Binmem kalabalik otobuse ben metroda vermiorm denk gelmio

0|0
    0|0
  • Uykum geldi birden. Ajdkdk

0|0
    0|0
  • Çok taşlı olmadığı veya hamile olmadığı sürexe yer vermem ama genelde oturmam da

0|0
    0|0
  • Yer veririm, başka türlüsü içime sinmez.

0|0
    0|0
  • ya ne bileyim veririm vermesinede insanları aciz görüp dayanamaz zihniyetiyle yaklaşmak çok yanlış bence

0|0
    0|0
  • Tabikide veriyorum. vermeyenlere sınır oluyorum. bir keresinde minibuste oturuyordum yanımda 25 yaşlarında bir bayan ayakta duruyordu üzerinde kabanı vardı pek incelemedim ama. Onun bana baktığını hissediyordum afedersin kalkar misin ben hamileyim de ayakta duramiyorum oturabilir miyim dedi. Hemen kalktim görmedim kusura bakma dedim. Benim halam da hamile geçen otobüse bindim kimse yer vermedi dedi karnim çok ağrıyordu dedi. Gençler yer vermedi bir amca kalktı gel kızım otur dedi diyor.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    67
Yükleniyor...