Atatürk'den neden nefret ediyorsunuz?

Bu aralar özellikle çok fazla görüyorum. Bir sürü saçma sapan nedenler falan filan neden bu kadar kin nefret? Adam ülkenizi kurtardı ebenizi şeyapmadı?

1|0
15|26

En İyi Erkek Görüşü

• Ataturkten nefret edenleri ve nefret soylemlerinin nedenlerini daha onceleri araştırmıştim. genel anlamda ortak yan Atatürk adının fazla ilahlastiruilmasi. bunun felsefi boyutunu dusunursek türkler cok fazla kisisel unsurlardan hoşlanmazlar. osman bey osmanli devletini kurdu bu devlet 600 yil yasadi diye kimse osman beyin adini fazla agzina almamistir.
    fatih cag acip cag kapatti ama kimse cok d
    fazla konusmaz fatihi.

Ataturk bu ulke icin cok sey yapmistir. Ataturku sevmeyenler bile bunu bilir. Ama onlara göre Atatürk ezanlarini, yasamlarini çalmıştır. Bu ulkenin yüzyıllardır suregelen geleneklerinj yok etmis, batinin sadece giyim kusam ozelliklerini almistir. Mecelleyi tok edip, Turke yakismayan bir medeni kanun getirmistir. Ecdat buyuk uluslarla savasirken sadece yunanlilarla savasmanin kucuklugunu dusunuyorlar. Ataturkun kanunla korunmasi onlarin sevgisizligini daha da artiriyor. Tapinak seklinde kabrinin olmasi, heykellerine saygi duyulmasi (islam geleneginde olmayan sey) onun tanrilastiildigini dusunuyorlar. istiklal mahkemeleri, binlerce kişinin idam edilmesi, 'gokten indigi sanilan kitaplar' demesi, insanlarin manevi duygularına zarar verdigi dusunuluyor.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Bunlarda suc degil, ana babalarinda suc.
    Anlatamiyorlar yarim beyinliler.

4|1
    0|0
  • Ataturkkk candir o olmasa asil ebelerini kimler kimler...

2|2
    0|0
  • Bu aralar özellikle çok fazla görüyorum ;

Üyelik 1 dakika 1 xper 1 ama soru hassas polemik olasılığı yüksek ve ustaca kışkırtılmış...

Atatürk gibi bir milli değeri hızlı exper merkezi olarak sanal bir çıkar amaçlı kullanmak da ayrı bir utanç konusu olması gerekirdi @soran

1|0
    0|0
    • Bu benim 2. hesabım ve görüyomusun yanıt vermiyorum farkındaysan eğer merak ettim sana mı soracaģım :))))

• Nefret edenden nefret ediyorun

3|2
    0|0
  • asimile olmus arap ozentileri sevmez genelde

3|3
    0|0
  • Atatürk ne büyük insandı yurdu alcaklardan kurtardı Türkiye cumhuriyetini kurdu yok biz şimdi ya fransız İngiliz alman olucaktik ama nankor ya bu millet bunu bile görmezden gelip dünyanın saygı duyduğuna bizim ülkemizde malesef duyulmuyor

2|2
    0|0
  • bunu Atatürkü anlayamamış kişilerde görüyoruz. dünyanın saygı gösterdiği lideri bizim milletimiz yerden yere vuruyor yazık

3|1
    0|0
  • Atatürk insan olmak demektir, insan olmak bir yüceliktir.

2|1
    0|0
  • Nankörlük

2|2
    0|0
  • Nefret etmiyordum. O olmasaydı biz olmazdık

2|1
    0|0
  • Eğer Atatürkten nefret eden varsa. s. ktirsin gitsin baska ulkeye orda yasasın. bu ülkede yasamayı haketmıyor onlar

2|1
    0|0
  • Ataturk yucedir, simdiklerin yaptigi hareketler.. Ataturkun agzindan bir sozden degersizdir

1|0
    0|0
  • Boş ver onları.

2|0
    0|0
  • Onlar dedelerinin mezar taşlarını okuyamıyor ondan

1|1
    0|0
  • atatürkten nefret Edenler haramzade k. pektir
    bu benım gozumde bole

1|1
    0|0
  • Bak adam bir rakı içti diye demediklerini bırakmadılar lan gerizekalılıktan başka hiç bir şey değil her konudada tartışmaya açığım adamı sevmeye bilirsin ama fikirlerini sevecekesin!

0|0
    0|0
  • Nefret etmiyorum

0|0
    0|0
  • Nefret etmiyorum sadede yaptığı yanlışları ben soyluyorum.
    En büyüğü de latin alfabesine geçişle yaptı.
    Bir anda bütün tarih sanat edebiyat kütüphane gecmiş soy sop silindi.
    Koku olmayan ağaç ne kadar yasayabilir?

0|0
    0|0
    • vay anam kafalar bak sen iste kullanilmamis piril piril bir beyin!!!

• @adamın-biri baban kurmuş ben degil

• manevi babamdır kendileri doğru :)

• beyinleri yıkandığı için nede olsa bu ülkede sevri uygulayabilmek için atatürk düşüncesini silmek lazım önce

0|0
    0|0
  • nefret eden adam değildir. kanından soyundan ırkından şüphe duyarım...

0|0
    0|0
  • bacım cocugu oldukları için

0|0
    0|0
  • masallara inanmamalıyız

0|0
    0|0
  • çürük yumurtalar onlar

0|0
    0|0
  • O olmasaydı biz olmazdık diyenleri görünce ister istemez bir soğukluk oluyor çünkü sadece çanakkalede ölen 250 bin şehit verdik. Tek bir atatürk'le olacak iş mi yani bu. Bizdeki milli duygular olmasa kurtulurmuydu bu vatan?

1|0
    0|0
    • Arkadaşım. Allah öyle bir akıl vermiş ki adama, öyle bir zeka vermiş ki. Bu Allah'ın lutfu yani doğuştan olan bir şey değil. Tabii ki orada bir çok askerle beraber aldık bu ülkeyi. Ama onlara o aklı veren, böyle böyle yapın diyen insan kim? Atatürk. Peki askerlerine geri çekilmemeyi söyleyen kim? Atatürk bu ülke senin baban, deden, neden benim babam nenem abim hepsi ile kazanıldı tek Atatürk ile değil tabii ki

• Ne zeka vermiş mesela ya da hangi savaş stratejisini uygulamış da kazanmışız. İnsanlar bildiğin mermilere siper olmuşlar çanakkale de. Bu mu dehalık. Hem savaşı geçtim diyelim savaştan sonra bu ülkenin binlerce evladını insanını asdırmış bir atatürk de var sizin görmek istemediği. Seyyar istiklal mahkemeleri kurdurup rejime tek aykırı görüş bırakmamıştır. Biz bir şey diyince de arap sempatizanları yok bilmem ne falan oluyoruz.

• Herkesin doğrusu olduğu kadar yanlışı da var. Gelmez bu ülkeye birdaha öyle bir adam. Benim için adalet 1938'de bitmiştir

• Ben nefret etmem, severim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Ben de anlamıyorum hatta bir öğretmenin dersin de performans bir Atatürk şiiri okunmasıymış. Çocuk sevmediği için okumak istemiyormuş. Hani sevmiyorsun anladım da saygın olsun, okusa ne olacak anlamıyorum ki fazla abartanlar var. Adam sanki ülkeyi kurtarmakla kötü bir şey yaptı. Yaptığı yenilikler sevilmiyorsa bile saygı olmalı. Ben de devlet başındakileri sevmiyorum ama insanlıktan gelen bir saygım var.

2|2
    0|0
  • Sevmemekle çok haklılar. Evet sen de çok haklısın Atatürk çok hata yapmış. Köy enst. ile köy çocuğuna matematiği öğretmiş, cahil gibi insanlara bile düşünce özgürlüğünü, özgür iradeyi sağlamış. Yoldan geçen adama küfür etmek suç ama Atatürk'e küfür etmek suç değil. Onlara bile vasiyet hakkın varken onun vasiyetini hiçe saydılar. Evet haklısın o kendisi için değil vatanı için yaşamış ve hayatını feda etmiş kesinlikle çok büyük hata yapmış çünkü gerçekten bunları hak etmiyorlar. Neden sevsinler ki bunları yapan bir insanı? Onlar göt kılı olmayı tercih ediyor , onlar popolarını seven adamları severler saygı duyarlar taparlar :) Niye sevsinler yani 783,562 km gerçek alanı 814.578 km olan bir ülke bırakmış bize. Onlar köprü yapanı, yol yapanı tercihh ederlerr

2|1
    0|0
  • Sevmiyorum , sevenine saygı duyuyorum yazdım buna rağmen şahsıma ağır küfür edip engel attılar. Kemalistler böyle hoşgörüsüz ve faşistçe davranmaya devam ederlerse biz artık nefret seviyesine geleceğiz

2|5
    0|0
  • Atam olmasa olmazdık

2|2
    0|0
  • Üzerinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün olduğu paraya köpekler gibi muhtaç olan o saygısız zihniyetin, nefret-i sebebi nankörlüktür, şerefsizliktir, adiliktir. Daha sayayım mı?

2|3
    0|0
  • Edenler arap yalakası

2|2
    0|0
    • sen nesin peki, hakaret etmeyen gerekmezdi. atatürkü sevmiyorlar diye arap yalakasimi oliyor. kimse kimseyi sevmek zorunda degil. kelimelerine dikkat et

• @hayatainat1991 sieeeeeeee..

• evet neymiş efendim Atatürk latin alfabesi getirdi diye yanlış yapmış. zihniyetine tüküreyim o malların. atatürkün pisliği olamazsınız. ancak konuşurlar boş boş bir halta yaramazlar başka

• Yıl 2016 ve siz hâlâ "Atatürk bizi düşmanlardan kurtardı" musameresindesiniz. Kendinize gelin! Kapitalizmin dünya pazarlarına yayıldığı bir dönemde Osmanlı Hanedanlığı'nın üzerinde hüküm sürdüğü topraklar kapitalizme uygun değildi. Bir darbeyle Hanedan sürgüne gönnderildi. Hanedanın asker ve bürokratları da emperyalistlerin kendilerine bıraktığı coğrafya üstünde ne var ne yoksa ellerine geçirdiler. Bugün Boğaziçi yalılarında yaşayan aileler o tarihte Anadolu simsarlık, komisyonculuk vs işleri yapan bezirganlardı. Atatürk adında bir demi-god yarattılar. Siz de tapınıyorsunuz. Neden? Çünkü hiçbirinizin çağdaşlıkla bir ilgisi yok. Orta Doğu'nun despot bir ülkesinde despot bir eğitimden geçmenizdir bir kişiliği bu kadar abartmanız.

0|2
    0|0
  • Babalarının belki olmasını sağladığı için nefret ediyorlar dir

1|2
    0|0
  • Yok onlar şey isterdi analarını kardeşlerini haremde görüp padişahın cariyesi yapmak onlara ne ki yani ülke kurtulmuş etmiş kinim umurunda

1|2
    0|0
  • işte sorun orda ebesini şeyapsaydı severlerdi tayyip gibi iliklerini içmedi o yüzden. iyi insan olmak suç burada :D

1|0
    0|0
  • Nefret çok güçlüdür, nefret etmiyorum.
    Sevmiyorum.
    Saygı duyarım.

1|3
    0|0
  • etmiyoruz

0|1
    0|0
  • nefret etmiyorum etmemde

0|0
    0|0
  • nefret etmeleri fazla yani sevmeyip saygı duysalar yine normal olur

0|0
    0|0
  • Ebelerini, ninelerini uçkuru bozuk ermeninin, fransızın, ingilizin koynundan kurtardı diye nefret ediyorlar. Bırakacaktı hepimiz şimdi hepimiz ayrı bir milletin tohumu olacaktık rahata ereceklerdi.

1|1
    0|0
Yükleniyor...