Neden bazı insanlar çirkin?

Ben mavi gözlü, sarı bukle bukle saçlı, bembeyaz pürüzsüz tenli, hokka gibi küçücük burunlu, küçük ağızlı dolgun dudaklı baby facebirisiyim. Selena Gomez'in sarışın renkli gözlü hali gibi. Dikkat çekecek kadar güzelliğim var yani. Sıradan güzel değilim. Amacım kendimi övmek değil yanlış anlaşılmak istemem. Ama bazı insanlar gerçekten çok çirkin oluyorlar. Hep hayatım boyunca kendimi onların yerine koyup üzüldüm. Ben böyleyken onlar neden böyle? Hatta o kadar duygusalım ki ağladım bile güzel olmayan insanların adına. Keşke herkes güzel olsa dedim.
Tek bir cevap bulabildim. Bence insanlar kişilikleri gibide görünüyorlar. Kötü insanlar çirkin oluyorlar hep. İyi insanlarda nur yüzlü oluyor? Sizce haksız mıyım?

Güncellemeler:
Of hepiniz çok kıskançsınız. Allah kalbinize görede çirkin yaratmış sizleri. Kendi çirkinliğinizde boğulun. Üzülmeye değmezmişsiniz bunu anladım. Ben kendime bakarım iyi miyim kötü müyüm diye. Allah görüyor beni.

0|0
26|35

En İyi Erkek Görüşü

• Ya bakımsız oluyorlar. Ruh güzelliğiyle alakası yok benim kötü olarak bildiğim ama taş gibi kızlarda var. İyi olupta tipsiz olanlarda mesela tipsiz bir kız ise squat yapsın makyaj saç baş yapsın taş olur :D erkeklerde vücut saç stili yüzündeki siyah nokta ben gibi şeyleride aldırırlar yaktırırlar onlarda tipli olur tipsiz insan çok nadir var. ayrıca insanlarıda çok fena ezmişsin :D

1|0
    0|0
    • Terbiyesiz konuşanlara cevabını veririm. Düzgün bir şekilde görüşlerini belirtenlere + larını veriyorum.

En İyi Kız Görüşü

• güzeli güzel cirkini cirkin goren bizim gözlerimiz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Padişah'ın biri ahalinin arasında gezerken gözüne çirkin bir adam ilişmiş..

Sonra yüzünü ekşiterek hemen kafasını çevirmiş..

Bunu gören adam padişahın yanına gitmiş:

"Sultanım! Sanatı mı beğenmediniz, Sanatkâr'ı mı?"

#Vesselam

3|0
    0|0
  • Haksızsın. Allah'ın yarattığını sorgulama. Ben de yakışıklı değilim, çirkin de değilim. Sorgulama kısacası, diyeceğim bu.

1|1
    0|0
  • Şu konu biraz doğru iyi insanlar nurlu oluyor falan ama artık öylr düşünmüyorum cünkü mesela birirnin yüzünde bir sorun cıkıyor diyelim cok iyi biri olsa bile yüzü cirkin gözüküyor o zaman böylr düşünmeyede hakkım olmaz o yüzden üzülmen iyi birşey ama sakın yargılama kötü insan bu kesin deme kim bilir neler yaşıyordur hayatı nasıl karışıktır o insanın ve dış görünüşe bu kadar önem verme seni huzurlu tutacak o kötü dediğin kişiler olacaktır bunu unuta.

1|0
    0|0
    • Ben genelleme yaptım melek yüzlü şeytanlarda olabilir.

• Allah herkese güzellikler nasip etsin şükret...

• kanka bazı kızlar oluyor aklı zekası konusması güzel oluyor ömür boyu takılıyorsun... ama bazı kızlar oluyor fizik mükemmel sarı saclı kücük burunlu ve agızlı selana gomez gibi biraz takılıyorsun sıkıyor :)

4|1
    0|0
    • Benim kişiliğim belli merak etme.

• Haklısın ama Rabbim herkesi eşit yarattı o seçerek değil özel değil herkesi kaderine göre yarattı sen burda çıkaracağın sonuç çirkin insan kelimesi kullanmaman ve herkesi olduğu gibi görmen Çirkin kelimesi olmamalı şu hayatta herşey Güzel olmalı insanların olması gerektiği gibi

1|0
    0|0
  • Güzellik göreceli bir şey aslında. Mesela 1900 lerin güzellik anlayışı ile su an cok farkli. Belki de senin iyi diye saydığın özellikler 2100 de kötü özellik olacak. Bir de beslenme, bakım, yetiştiğin yer falan da önemli. Mesela lisedeyken ortalamanın altında olduğumu söylerlerdi. Hatta o zamanın fotoğrafını atsam bu nasıl bir cirkinliktir diye de düşünebilirsin. Şu an ortalamanın üstünde olduğumu söylerler, onların yalancısıyım ben de. Özetle diyeceğim şu: güzelken ilerde çirkin; çirkinken de ilerde güzel olabilirsin. Yani çok güvenme güzelliğine

1|0
    0|0
  • Hayır ben kötü degilim

1|0
    0|0
  • Kendinmi yaptın güzelliğini yaradanın bir bildiği vardır. Bu düzeni anlayacak kafa yok insanda Allah sana güzelliği böyle düşünmen için vermedi... Doğup yaşayıp ölmek çokmu zor ya anlamıyorum?

1|0
    0|0
  • Çok yanlış bir düşünce onlarıda yaradan aynı bence ne oldum değil ne olacağım demeli insan 10 sn sonra yüzüne bir kaza gelip tanimayacak halde olmayacağını nerden biliyosun

1|0
    0|0
  • Gercekten kendini ovmemissin 😀 Bazi insanlar neden cirkin? Ne yani yaradan seni bu sekilde yaratirken bir bildigi varda cirkin yaratirken bir bildigi yokmu? Seni yaratanin yarattigi insanlara bu sekil de hitap ediyorsun neden cirkin? Mesela soyle dusun seninle birlikte olan bir erkek seni sevdi icin degilde asiri sexsi oldun icin seviyorsa? Birisinin sana asik olmasini isterken guzelligine mi asik olmasini istersin yoksa kalbinin guzelligine mi? Sen sansli oldugunu dusunuyorsun lakin yanlis dusunuyorsun cakma gomez. Bu arada bir kactane resim sallada merakimizi gider yerli gomez. Saygilar efenim. Not: Yazı ile olsa bende johnny deep olurdum kiz. 🙀

0|0
    0|0
    • Evet evet. İşim gücüm yok yalanlar sallayacağım burda. Kendimi mutlu edeceğim öyle. Sen de kendini benim yazdığım gibi olmadığımı düşünerek avutabilirsin.

• Kiyamam cok alindi. Insanin canini yakiyor degilmi sakin ol genc burasi sanal ortam kimse mevlana degil sey ossurdukca yalan soyleyen ergen cok. Sen yaradinin yarattigini yargilamaktan vazgec vazgec ki, guzelligine nazar degmesin ne gomez he selana gomez 😀

• Ben insanları çirkin diye yargılamıyorum. Ben hiç bir insana çirkin demedim bu güne kadar hatta insanları seçemedikleri şeylerden dolayı yargılayanların karşısında durdum. Ben sadece kendimi onların yerine koyarak üzüldüm. Keşke onlarda güzel olsalardı dedim. Bunun neresi yargılamak, aşağılamak? Tabii sizler fesatlığınızdan istediğiniz gibi anlıyorsunuz. Allah da Kalbinize göre vermiş iyi de yapmış. Bu sorudan sonra ne de doğru yaptığını anladım sağol. Sizler üzülmeye değmezmişsiniz. İyi ki de öyle yaratmış.

• Iyi insanlar guzel olsaydi senin guzel olma ihtimalin var miydi? Karsindakinde yarattigin halo etkisinden belli iyi bir insan olmadigin

1|0
    0|0
  • Allahın yarattığına çirkin denmez bakımsızdır onlar :)

1|0
    0|0
  • Benim için ağlama be :)

1|0
    0|0
  • Peki hayırlı uğurlu olsun ne diyelim

1|0
    0|0
  • çirkin insan yoktur az vodka vardır

1|0
    0|0
  • ego tavanlarda..
    seni güzel yapan benim gözlerim..
    ben güzel görüyorsam güzelsin.
    yoksa sıradansın..

0|0
    0|0
  • Eeee bazilarinda guzel ahlak akıl,
    bazılarinda guzel yüz sadece guzel yuz
    Bir sivilceye boyun eğecek bir yüz :)

0|0
    0|0
  • Aferdersin ama ukala demek zorundayım sana. Evet bazı insanlar çirkin gelebilirler. Çirkinler diye toplum içinde bulunmasın mı?

0|0
    0|0
  • Ve gizlisin tamam

0|0
    0|0
  • senden beyin dumur olmuş kızım kendini övme allah yüzünde bir sivilce çıkarır o güzelliğin gelir geçer çirkinide güzelide allah yaratır

0|0
    0|0
  • onu Allah'a sor bize soracağına bizi yaratan o. ne derdin varsa çirkinlerle yaratıcı varlıkla çöz

0|0
    0|0
  • Haklı mısın bilememde aptalsın o kesin...

1|0
    0|0
  • İlahi adaletsizlik

0|0
    0|0
  • Güzellikle zeka ters orantılı işte ikisi aynanda olmuyo. Allah'ın adaletinden dolayı böyle.

0|0
    0|0
  • Şöyle insanlara cevap verip prim yaptırmayın

0|0
    0|0
  • Skrt ole diyisun acaba gercek nasil

0|0
    0|0
  • 5 satır boyunca kendini anlatmışın, amacım kendimi övmek değil diyon mk :d

0|0
    0|0
  • çünki allah seni seviyor diğerlerini sevmiyor

0|0
    0|0
  • Selena Gomez B ok gibi bence

0|0
    0|0
  • Aklı olmayanlar da var :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 25

• Herkesi Allah yaratti. cirkin guzel yok sadece bakimsiz kendini salan var. biraz giyim kusam kendine bakim yap senden guzeli yakisiklisi yok. birde guzellik gorsel ve dis gorunusten cok ic guzellik onemli o kalici cunku. kimseyi hor gorme Allah bigun seni oyle cezalandirir o cirkin dediklerin senin yaninda dunya guzelleri olur. guzelligi verende Allah alanda o unutma!

0|0
    0|0
  • İnsanlara üzülmeye ayıracağın zamanı beynini geliştirmeye ayırsaymışsın keşke.

4|1
    0|0
  • Allah yaratmış.
    kimse ne güzelliğini nede çirkinliğini secemez.
    sonradan imkan varsa değiştirilebilir tip.

1|0
    0|0
  • Bunu yazarak iyi olduğunu mu iddia ediyorsun tezinin antitezi sende teşekkürler

1|1
    0|0
  • Haha hiç gulecegim yoktu ya ilginç bir teori :D

1|0
    0|0
  • Nurdan görünmüyorsun güzelim perde çek

0|1
    0|0
  • 😂 iyi misin ya ozaman benden çirkini olmamalı bu dünyada mk içimin kötü oldupu kadar dışım güzel bu yüzden dediğin şey saçma

0|0
    0|0
  • Sana tek cevabım güzelliğine güvenme bir sivilce yeter! lafıdır atalarımız boşa dememiş işte
    Ha bir de Allah kibiri hiç sevmez bil de yani

0|0
    0|0
  • Allahından bul.

0|0
    0|0
  • onlara bakarak haline şükretmen için

1|0
    0|0
  • hııı, eminim öylesindir.. ne kadar da empati yeteneğin gelişmiş bir bireysin :D

1|0
    0|0
  • Sen hangi kafadasın allah aşkına..

0|0
    0|0
  • Bilmem böyle bir düşüncem varsa da senin sayende yıkıldı, sağol. Umarım ufak bir trollcüksündür

2|0
    0|0
  • Ne alaka tiple karakterin allah öyle yaratmış mesela sen bana göre belki güzel değilsin kendini beğenmişsin tip varsa beyin yok sende

0|0
    0|0
  • rabbimin yarattığı gibi kabul etmek gerek herkezi yüzü güzel olmasya bilir ama belki kabi güzel iyilik dolu ya yüzü güzel oluypta içi fitne kötülük dolu olan dahamı iyi peki

0|0
    0|0
  • Allah'ın yarattığını sorgulamak sana düşmedi. İşte Rabb'im kimine zeka veriyor, kimine güzellik.. Bir yerden alıp bir yerden veriyor. Yani mesela sen de o zekadan yararlanamamışsın.

0|0
    0|0
    • Merak etme benim zekam tescilli. Türkiye 755. si oldum. Sen o küçük kafanı yorma. Zaten sana anca yetiyor nefes almak için falan fazla kafa yoruyorsun , bunlara yorma sen.

• Canım bence sen kendini zeki sanmayı acilen bırakmalısın. İnsanları aşağılamakla da karaktersizliğini gözümüze gözümüze soktun. Bravo sana. Cevap vermeyi bile beceremiyorsun. Hadi git ötede oyna. Ben sana fazla gelirim.

• Allah biryerden alip biryerden veriyor diye bir soz var ya iste senin karakterinden alip tipine vermis trollcuk

0|0
    0|0
  • Iq seviyen kaç zavallım

1|0
    0|0
    • Senin o eşşek dudakların ıq seviyeni gösteriyor merak etme kendini nimetten sanan fasulye.

• Ben de aynen senin gibi düşünüp üzülüyorum bazen: "Neden bazı insanlar görünüşü her şey sanıyor? Neden bazıları kendi çabası dışında verilen güzelliğiyle övünüyor? Neden sanki ölümcül hastaymış gibi çirkin bulduklarına acıyor?"

0|0
    0|0
  • Haksızsın tabi bu nasıl bir düşünce

0|0
    0|0
  • Keşke karakter ve kişiliğinde anlattıkların gibi olsa. iyi reklam

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum

0|0
    0|0
  • haksızsın çok yanlış düşünüyosun nedenini de yazardım ama üşendim