Kapat

Nevruz Türkünmü kürdünmü?

Kimin bayramı bu detaydetaydetatdetaydetaydhehzydh

0|0
15|28

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 27

• Nevruz, Türk'ündür, Mezopotamya eşeğinin değil !

4|4
    0|0
  • Nevruz Türkün ve Kürdün aynı ağacın yaprakları olduğunun bir kanıtıdır. Kürt isminin Kürtçede karşılığı yokken Oğuz ve Göktürk Türkçe'sinde çığ anlamına gelir. Kürtlerde Oğuz boyundandır. Ama biz nevruz bayramını Atatürk'ün çok önem vermesine rağmen, Atatürk'ten sonra medenileşebilmek adına bizi binlerce yıllık kadim millet yapan Türk töresi ile birlikte terk ettik, böylece töremize ihanet bizde arada kalmış bir toplum hali oluşturdu. Buda pkk, babalarının ve taraftarlarının politik alanı ve bayramı haline geldi. Sen kullanmazsan başkasının olur

0|0
    0|0
  • Türk'ün tabiî.

1|1
    0|0
  • Ergenekon'dan çıkışımızın 4653. Yılı kutlu olsun,
    Nevruz Türk'ün bayramıdır, mezopotamya eşşeğinin değil.!

1|0
    0|0
  • türk bayramı :D

1|0
    0|0
  • türk nedir kürt nedir ya. ağır konuşacam şimdi. türk kürt diye bir şey yoktur kardeşim sadece türk vardır. türklüğü kabul etmeyen Biplersin gitsin tövbe yarabbim ya abuk sabuk insanlar yüzünden türkiye bölünecek farkında değil

1|0
    0|0
  • Türkün bayramıdır.
    mezopotamya eşekleri k*rdlerin değil

1|0
    0|0
  • ulan bayram işte kiminse kimin ırkcılıga gerek varmi?

0|2
    0|0
  • İnsanlığın.

0|1
    0|0
  • Nevruz Türk bayramıdır dostum.

1|0
    0|0
  • Kürtlerin karistigi hic bir şeyde olmak istemem. nevruz ismi bile çirkin birakta kürtlerin olsun

0|0
    0|0
  • sadece kürtlerin diyebilir miyiz bilmiyorum ama türklerin alakası olmadığı kesin zaten uydurdukları hikaye saçmalıktan ibaret yok dağı eritip geçtiğimiz için ateşin üstünden atlıyoruz falan. bir kere nevruz adının bile türklükle alakası yok.

0|0
    0|0
  • Türkün kürdün diye bir şey yok baharın gelişidir nevruz her Adem oğlu istediği müddetçe kutlayabilir.

0|0
    0|0
  • Pers lerin

0|0
    0|0
  • Her iki tarafında bayramı ya da kim kabul ediyosa onun bayramı demek daha doğru olur.

0|0
    0|0
  • ruslarda kutluyor çinliler de moğollarda yanibu genel bir bayram.. ama en son kürtlerin olmasına rağmen kürtler de kutluyor..

0|0
    0|0
  • Kürt lerin sanırım 😐

0|0
    0|0
  • Nevruz zerdüştlükten kalma bir şey... oda tapma...
    Türk kürd mevzusu değil...

0|0
    0|0
  • zerdüştlere dayanır ama aleviler kutlarlar anadolunun bazı sunni yerlerinde de kutlanır

0|0
    0|0
  • Nevruz mecusilerin bayramı😉

0|0
    0|0
  • Ayrımcılık yapma Türk kürt diye. Nevruz Türkiye cumhuriyeti içinde yaşayan herkesindir

0|0
    0|0
  • İran kültüründen geliyor, iki toplumda oradan almış

0|0
    0|0
  • bence ikisininde değil sacma bir inanç

0|0
    0|0
  • hiçbirinin, zerdüştlerin

0|0
    0|0
  • bacım çocu kürtler

0|0
    0|0
  • nevruz türk bayramıdır ne kürdünden bahsediyon sen...

1|0
    0|0
  • insan olanın ama 2 ayaklı hayvanların muafiyet hakkı vardır

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 14

• Ergenekon Destanı'nı okumadın mı hiç?

1|1
    0|0
  • Türkün elbette

1|0
    0|0
  • Sahip çıkmadığın an başkasının sahip çıktığı, orta asyanın bozkırlarında güzel dedelerimizin Türk'lerin kutlu günü olarak baharın gelmesini karşılayan bir gündür. En önemlisi Türk'ündür.

1|0
    0|0
  • Türklerin

1|0
    0|0
  • Nevruz Türk'ün bayramıdır...

1|0
    0|0
  • Türkündür ama kürtler kutluyor ne manaysa

1|0
    0|0
  • Benim değil ilgilenmiyorum

0|0
    0|0
  • nevruz dilek dilemek gül ağacı altında toplaşmak gül kokulu çaylar içmek, için güzel bir ritüel kime ait olduğu önemli değil NASIL KUTLANDIĞI çevreye niye zarar verdikleri ile ilgili bence

0|0
    0|0
  • ne turkun ne kurdun, benim

0|0
    0|0
  • Ben almayayım alana da engel olmayayım.

0|0
    0|0
  • Nasıl ki bahar herkese geliyorsa, bayram da herkesindir. Bir millete atfetmek yanlış. Tüm Türk ülkelerinde değişik isimlerle kutlanılsa da, bu; Nevruz'u Türk'lerin bayramı yapmaz.

0|0
    0|0
  • İnsanın dicem ama kürtler insan değil napacan

1|0
    0|0
  • Türk'ün bayramı ama sahip çıkmadığımız için bazı hiçlikler sahiplendi.
    Bomba patlatıp orayı bırayı yakamadıkları inlerinde de polis engellediği için bu sene dertli hevaller😄

1|0
    0|0
  • Kürt türk isteyen herkes kutlar nevruzu ne farkederler ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...