İdam cezası hıyaneti vataniye tecavüz işkenceyle adam öldürme casusluk devlet malını çalmak gibi suçler için tekrar anayasamıza gelmelimidir?

• Evet gelmeli
    91% (21)84% (16)88% (37)Oy Ver
  • Hayır gelmemeli
    0% (0)16% (3)7% (3)Oy Ver
  • karar sızım
    9% (2)0% (0)5% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Referandum olsa yuzde 70 idama evet der bence

1|0
    0|0
    • güzel tespit

• Gelsin abi terore bulasanlar, cocuklarda cinsel istismarda bulunanlar, uyusturucu satanlar hepsi idam edilsin bide bu adilere bizim vergimizle yemek mi yedirp icircekler onlarin insanligimi kalmis ki bide yiyip icip basinda niye polis bekletelim.

• Zaten bu ceza 5000 yılı aşkın Türk töresi vede devlet geleneğinde olan bir şey bunu bize kendi kendimiz yasaklasaydık bugün bu anketlerde böyle oranlar çıkmazdı hal böyle iken Türk milleti daha ne kadar başkasının kendine koyduğu kurallara tahmül eder zaman göstericek.

Kızlar Ne Diyor 4

• Gelmeli tabiki

0|1
    0|0
  • Idam geri gelmeli, bazilari "o canin baskalari tarafindan alinmasina karsiyim " diyor. Ama o can bir suru kisinin canini aliyor. Oyle bir dunya yok. Bu kadar ozgurlugun bu ulkeye fazla oldugunu dusuuyorum ! Bir cana kiyan bir insanin yasamaya hakki yoktur, onunda canina kiyilmali. Idam cezasi geri gelsin ki , boyle bir kac tanesini ipte sallandirsinlar ki geriye kalanlarda ibret alsin, suc islemeye yeltenmesinler!

0|1
    0|0
  • Kesinlikle gelmeli

0|1
    0|0
  • Olmali hainleri ibretinalem icin sallandircsn meydanda

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İdam aslında kolay yol asıl olması gereken hammur abi yasaları gibi bişey hangi uzuvunla suç işlediysen onu kaybediceksin olay bu

0|1
    0|0
  • ''Şeriat''

0|1
    0|0
  • İdam yerine hapis daha uygun sanırsam. Bilemiyorum aslında...

0|0
    0|0
  • İdam ceza mıdır da. Hala ortaçağdasınız

0|0
    0|0
    • Merak ediyorum bir gün Allah korusun sizin eşinize tecavüz edilse, birisi sizin çoçuğunuzu öldürse, yine boyle soyler misiniz? Hani Orta Çağdasınız diyosunuz ya dünyanın en gelişmiş ülkelerinde Japonya ve Abd de idam cezası vardır. Bilin istedim.

• @tambirarıza
      Kimsenin hakkı yok zaten. Suç hiçbir şekilde meşru olamaz, hoş görülemez. Hele hele terör insanlık suçudur ve en ağır ceza verilmelidir.
      Fakat benim söylemek istediğim çok farklı birşey. Ben sistemsel olarak idam cezasına karşıyım. Ve idamı da insanlık suçu olarak görüyorum. Yani aslında benim söylediğim felsefi bir bakış, hukuki değil. Yani yaşamak en temel insan hakkı olduğu için ve hiçbir hukuk da mükemmel olmadığı için ve gerçeği de yalnızca allah bilebildiği için ölüm cezasını insanoğlu vermemeli diye düşünüyorum. Avrupada da böyle mesela. Yani öldüreni öldürelim demek aslında o eylemi cezalandırmış olmuyor, tam tersine belki de meşruiyet kazandırıyor toplumsal açıdan. Çünkü aynı eylemi toplum da yapmış oluyor. Bunu demek istedim. Saygılar.

• Her 10 senede bir genel af olan bir ülkede hapis cezası yeteri kadar caydırıcı mı veya münibusune binen bir genç kızı tecavüz edip yakan birini 40 - 50 yıl boyunca ödediğin vergilerle beslemek daha mı iyi?

• Suçsuz insanlarında başı yanacağı için hayır burası Türkiye tek bir kelimeden içeri girer 20 yıl sonra pardon derler

0|0
    0|0
Yükleniyor...