Nevruz Kutlamaları Sizleri de Kaygılandırıyor mu? Yarın Nerede Olacaksınız?

Malum haftasonu nevruz kutlaması var. Baharın müjdecisi nevruz Türkiye de ölümün habercisi felaketin habercisi halini aldı..

Peki siz bu kutlamaların olacağı gün nerede olacaksınız? Emniyet birimlerinin dediği gibi evlerinizde mi? Yoksa rutin bir pazar günü deyip cafe avm alısverıs caddelerinde mi?

Özellikle İstanbul Ankara İzmir Adana da yaşayan arkadaşlarım.

Şahsen ben perdemi bile açmadan bütün gün yatmayı ne mynete ne twitter a bakmayı düşünüyorum.

Peki sizler?

Yaşadığınız şehri de not düşerseniz sevindirirsiniz (:

0|0
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• izmirde yaşıyorum. il nüfusunun 1/5 ini kürt kökenli vatandaşlar oluşturuyor. bir bölge dışındaki kürt kökenli vatandaşlar işlerinde güçlerinde insanlar. izmirde ülke çapında ses getirecek acı bir durum yaşanmayacağını biliyorum.
    asıl içimi acıtan, koskoca türkiye cumhuriyeti devleti, halkının güvenliğini sağlayamıyor. bu sebeple her şeyi yasaklamaya çalışıyor. annem 2 saat önce arkadaşlarla kahve içmeye gitmemem için epey dil döktü.
    kim neyi kutlamak istiyorsa kutlasın, sen de adam gibi, hiç olmadığın gibi, halkını koruyacaksın. koruyamıyorsan defolup gideceksin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yarın İstanbul'da eylem yapılacağı ve 19 farklı noktaya bomba yerleştirildiği ihbar edilmiş
    -Kartal Metrosu
    -Kadıköy Meydanı
    -Üsküdar Marmaray
    -Mecidiyeköy Meydanı ve Metrobüs
    -Gaziosmanpaşa Meydanı
    -Zincirlikuyu Meteobüs
    -Edirnekapı Metrobüs
    -Şirinevler Meydanı ve Metrobüs
    -Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi ve alt geçit
    -Maltepe Meydanı
    -Nişantaşı
    -Beşiktaş İskelesi
    -Kadıköy Meydanı ve iskele
    -Sögütlüçeşme Metrobüs
    -Levent (Özdilek, Kanyon, Metrocity Avmler)
    -Eyüp Sultan civarı
    -Bakırköy Meydanı
    -Aksaray (Ordu Caddesi)
    -İstanbul Üniversitesi ve Beyazıt
    Bana böyle bir mesaj geldi allahım korusun

1|0
    0|0
    • tövbe yarabbım iyice memleketi yol geçen hanına çevirdiler.

• @Bluemaster_Reds Bunca yıl kürtlerle kardeş gibi yaşadık.

• Hiç o mevzulara girmek istemiyorum , kürt-türk vs. benim için pek umrumda değildir kimin ırkı ne olduğu.
      Şu konuyu biraz açayım,
      Böyle birşey olduğu zaman olan bize olucak yine.
      Yurtdışında vatandaşlığı olan uçup gidicek. Vatandaşlığı olmayansa türkiyede hapsolucak.

Tabi herşey bu kadar basit değil , yok şu olucak bu olucak yani
      Türkiye suriye değil. Suriye zaten berbat bir yönetimi olan, ruhu olmayan bir yerdi. Batık yerdi zaten son nokta vurulması gerekiyordu o oldu.

Türkiye avrupalılara göre sözde gelişmekte olan.
      Ama aslen gelişmiş bir ülke , nato üyeliği vs. bu işler okadar kolay değil, öyle kendisini kötü senaryolara boşa hazırlamayın.

Terörün şu an yapmak istediği temel hedef halk üstünde korku oluşturmak, isteklerini yaptırmak vs. Bu bir iç savaş hamlesine pek benzemiyor

Erkekler Ne Diyor 13

• İstanbul, ben zaten dışarı çıkan biri değilimki asosyal biriyim. Tüm gün evdeyim.
    Lakin dışarı çıkıyor olsaydımda çıkardım, zaten terörün yapmak istediği şeyde bu , halka korku salıp kendi ülkesinde güvensiz hissettirmek, her an terörü hissettirmek.
    Eğer normalde çıkan biri olup yarın çıkmasaydım, onların istediğini yapmış olurdum. Bu bana yakışmazdı. Arkadaşlarıma gidip "terörden korktum çıkmadım" diyemem.

1|0
    0|0
  • Nevruz bahar bayramı değildir aslada olmamıştır ergenekondan çıkış için kutlanılan bir Türk geleneğidir notu düzenlerseniz sevinirim.

1|0
    0|0
  • İzmirde'yim inadına çıkacağım.

1|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşıyorum yarin evimde oturucam

1|0
    0|0
  • İzmir. . . Evdeyim zaten pek çıkmam dışarı... Eğer çıkacaksam da giderim ölümden öte yol yok şerefsizlerden korkup sırf bu yüzden evde dirmam işim var ise... NET.

0|0
    0|0
  • Nevruzla hic isim olmaz..

0|0
    0|0
  • Haftasonu ve benim en yoğun tempoda çalıştığım gün. Çalışmam lazım, evde durmak istemez müşterilerim:) İzmir

0|0
    0|0
  • Samsundayım hiçte bir şey olmaz

1|0
    0|0
  • Bence bu kutlamalarda bir şey olmaz. Bu olayları yapanlar o kadar hainki beklenilen zamanda değil, herkesin unuttuğu bir anda yaparlar.

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Newroz kutlaması beni neden kaygılandırsın? seni neden kaygılandırsın

0|0
    0|0
  • gitme nevruza ne olcak çokmu önemli ben hayatımda hiç kutlamadım

0|0
    0|0
  • Evde olucam çünkü bu şerefs-izlerin rahat durucağı yok ist.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Evet kaygılanıyorum, önemli bir işim vardı ama yarın dışarı çıkmayacağım. :)

1|0
    0|0
  • Evde olcaz istanbuldan

1|0
    0|0
  • Ankaradayım evde durmayı planlıyorum

1|0
    0|0
  • Keşke her şey olması gerektiği gibi olsaydı su an yarın evimize kapanmak ve korkmak yerine baharın gelişini İnsanca kutlayabilseydik dışarı çıkmaya korkmak yerine dışarı çıkmak isteyebilseydik

2|0
    0|0
  • Lefkoşada'yım. Bugün malesef çalışyorum. Burada NEVRUZ'u değil, NEWROZ'u kutluyor bazı kesimler. Çalışmasaydım da katılmazdım. Eğer bu terör olayları yüzünden izinler iptal olmasaydı, eşimle geçirecektim bugünümü...

0|0
    0|0
  • Okula gitmeyi düşmünüyorum sjjsjs
    Bitlis

0|0
    0|0
  • Iyimisin kizin neyi kutluyon sen bir kendine gel.

0|0
    0|0
    • Önce sen bir kendine gel. Yazdıklarına ithamlarına dikkat et. Sonrasında sorumu birdaha oku ! ben kutlucam siz nerede olcaksınız dememişim. nevruz kutlayacak mısınız da dememişim.

;)

oku , anla öyle cevap ver.

• @Bluemaster_Reds nevruzun ne kutlamasi kimim kutlamasidir iyi bilirim oncelikle bugun antalyada halay cektirtmedik sukurler olsun biz bir takim olaylar yasiyoruz ve bu gunlerde uygun olmadigini dile getiriyorum bu soruyu soran arkadasin da detaylarini okumadim halada okumicam basliginda yarin nerede olucaksiniz diyor yani kutlama plani yapiyor daha fazla okuma geregi duymadim kutlayanada saygi da duymuyorum.

• sen antalya da halay çektirmemişsin. Biz burda kendi canımızın derdindeyiz. Yürüdüğümüz her adım da bomba paniği yaşıyoruz. Sen sokakta halay çekene dur diyecek kadar rahatsın biz burda otobüse binmekten çekiniyoruz. O yüzden sen soruyu okusan da anlayacak kapasiteyi tamamen bitirmişsin. Burada bangır bangır dışarı cıkmayın deniliyor merak ettim kimler yarın çalışmak zorunda dışarıda olmak zorunda ya da kimler uyarılara kulak veriyor ya da vermiyor. senin için ağzımı daha fazla yormak istemiyorum çünkü anlamıyorsun anlamayacaksın. ;) @Bluemaster_Reds arkadaşım sende ağzını yorma boşuna. yolda yürürken ilikleri titremeyen gözleri her an patlatacaklar bizi korkusuyla bakmayan ve terörün alnında yaşamayan kimse bizi ve benim bu sorumu anlayamaz :)

• İnşallah Bolu da da patlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...