Bir itirafta bulunacağım benim gibi düşünen var mı?

Ben kürdüm , kasım seçimlerinde oyumu Hdp' ye verdim. Pişman oldum keşke kimseye vermeyip yaksa idim. Verme sebebim meclise girince silahlı eylemi bırakıp adam gibi savunurlar birde akp oy çoğunluğuna ulaşıp istediği yasayı kafasına göre geçirmesin diye ama sanırım boşuna meclise girdi o yüzden pişmanım ve bundan sonraki bütün oylarımı yakacağım. Benim gibi düşünen var mı?

Güncellemeler:
...
Hmmmmm

0|1
1418

En İyi Erkek Görüşü

• Sen burda ki faşistlere bakma 😂

Birçok insan oy verdiği partiye niye oy verdiğini dahi bilmiyor. Sen kendince bir hesap yapmışsın. İyi kötü bir karar vermişsin de.

Ama sana şunu da söylim 1 kasım aeçimlerinde doğuda ki olaylar son bulacak ümidiyle akpartiye oy veren bir sürü kişi biliyorum. Çunku seçim öncesi ak parti o izlenimi verdi. İktidar olsa kaos son bulacak gibi gösterildi hep ama sonuç ortada.

Yani kısacası takdir ettim seni. İyi kötü bilemem ama bir nedenin olması güzel 😊

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkes yermeye odaklı şu anda kürt demen bile yeter insanlar için. Sen kimseye bakma burdaki bu sözleri söyleyenlerin hepsi ırkçılık yapıyrlar. Gerçeği geç de olsa göreblmen güzel ama gönül ister ki herkesin gördüğü gerçeği en başta görünn. Kürtsünüz diye sizdeniz diye ruhunuzu kullanan ama aslında size hiçbir değer vermeyen oyuncu yaratklar bunlar. Allah hepsinin belasını versin. Gerçekten de bilinçsiz sizler gibi kardeşlerimize de Allah yardım etsin. Gerçeklerin bilincinde olablmenizi sağlasın inşallah. Burda kürt türk ayrımı yokken kendi kendinize ayrım başlattınız ve buna inandınız bu yüzden de her başa geçeni takip ediyorsunuz. Bizi savunuyr diyrsunuz. İnanın yine türklerden başka dostunuz yokk sizin.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Yalnıs anlama ama zaten hdp nin bu konuda samimi olmadığını bebek bile bilmesi gerekir diye düşünüyorum. Bilemem belkide benim sezilerim daha güçlüdür sadece hdp nin ilk çıkışından beri zerre barış getirebileceklerine inanamadım amaçlarının bu olduğunda biliyordum peki neden dersin?

Çünkü Tarihi iyi biliyorum Kürtlerin "bircogunun" (hepsinin değil ) herzaman ne sebeple olursa olsun kuyumuzu kazmaya çalıştıklarını ve sırf devlet ve Türkiyeyi güçsüz düşürmek uğruna "ingiliz himayeli Kürdistan kurmayi" kabul ettiklerini biliyorum. Bu sözüm sana değil bir Türk milliyetçisi olarak diyorumki, delikanlı Kürtlerle vardır fakat gerçek olan şey sizin sayinizin az olması. Kim ne düşünürse düşünsün meclise bir etnik unsuru temsili olarak giren hangi parti olursa olsun bölücudur ve ülkeye faydası yoktur.

0|0
    0|0
  • zaten oyunu HDP ye vererek yakmışsın bu 1 2. si Akp kendi başına karar alınca sana zararı olmaz biraz gözünüzü açın artık Dünya ülkeleri ülkemizi parçalamaya çalışıyo ortada pkk hariç ne ülkenin ajanları ne ülkenin insanları diyarkakırda orda burda devlete silah sıkıyor artık kürt türk diye bir ayrım yok eskiden o kıt hükümetlerin yaptığı dışardan güdümlü politikarla bu hale geldi bu ülke Vatanına sahip çık suriyelilere dönme bak onlara vatanları kalmadı sen toprağına sahip çıkmazsan bir gün sende sığınmacı olursun

0|0
    0|0
  • bir sgit ya.

0|2
    0|0
  • Oy vermek sorumluluktur. Verdiğin oy yani parti ülkeni iyi yönetemezse bu senin suçundur.(Genel olarak konuşuyorum) Bunun için oy vereceğin partiyi iyi araştırıp en doğru yere oy vermelisin. Oy yakmak iyi bir şey değil. Bence oy yakan insan demokrasiye karşıdır. Eğer bize seçme - seçilme hakkı verildiyse bunu kullanmamız gerekir.

0|0
    0|0
  • silahsız savunsunlar derken, neyi savunsunlar? kürt haklarını diyeceksin. bende sana soruyorum, benim yapıpta senin yapamadığın ne var? Doktor olacaktında sen kürtsün olamazsınmı dediler? mühendis olacaktında kürt olduğun içinmi okutmadılar? Derdiniz ne yani?

1|0
    0|0
    • Mecliste kürtlerde olsun bir sey istiyorsa yasa sunsun anlaminda dedim yani hem kendine hem türklere zarar vermesin

• Tamam kürtlerde olsunda, bu kürt hakları verilmiyor diyorlar ya, amaç ne?

• Ben kendi düşüncem o eskidendi dil yasaktı kürtçe kanal yoktu birde baskı vardi 2005 ten beri yok insanlar konuşuyor müzik dinliyor haklar oydu bu halkın istekleriydi. hdp nin istekleri farklı ayrılmak istiyor ben karşıyım bölmek nedir o yüzden pişman oldum. Yani durum bu.

• DHP en çok Kürtlere zarar veriyor çünkü hdp'nin amacı Türkiye'yi bölmek yani batılıların maşası, pkk gibi cani insanlar yönetimde olsaydı doğu'da sizler rahat nefes alabilecekmiydiniz?

0|1
    0|0
  • hdp ye oy vermen turk milliyetçileri gibi dusunmenden ksynsklaniyor. sen de kurt milliyetciligini savundugun icin hdp dedin. hdp bu acıyı durdurmaktan daha cok ssninde dedigin gibi körüklüyor. oy yakmak cozum degil. ama hdp hic cozum degil

1|0
    0|0
  • verilmeyen oy sanırım en fazla oy alan partiye gidiyormuş.
    ben normalde Türk Kürt ayırt etmezdim.. ama üniversiteye geldikten sonra birazcık önyargılı oldum, çünkü tanıdığım çoğu kürt arkadaşın içinde bir kin duygusu vardı biz Türklere karşı...
    birisine nerelisin diye sorduğumda diyarbakır, bitlis, bingöl, muş, hakkari, tunceli, birkaç şehir daha bunlardan olduğunu söylediğinde direkt önyargım oluyor, ama antep, urfa, maraş falan dediğinde öyle bir önyargım olmuyor nedense :)

0|0
    0|0
  • Kürdüm ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım de canımı ye,

0|0
    0|0
  • Kullanmamazlık yapma bari chpye ver

0|0
    0|0
  • Sen cidde kürtsün cok kolay kandirilmissin.

0|0
    0|0
  • Dunyadaki Tüm kürtlerin mkkk. Ben bu ulkenin yetkili birisi olsam kürtlere oy bile attirmazdim. En iyi kürt gebbermis kürttt. Kürtler en cok klozet gorevi gormeli.

0|0
    0|0
    • Allah'tan bu ülkenin yetkilisi değilsin ozaman bir Türk olarak senden utandım şu an yemin ederim. Çok iğrenç bir kişiliğin var.

• Kesinlikle türküm hdp ye vermiatim teror bitecek dediler gun gectikce daha kotiye gidiyor kurtlerin haklarini savundum hep hala savunuyorum ama artik hdp ye oy vermeyecegim bir bok yaptiklari yok !

0|0
    0|0
  • Peki siz nerelisiniz

0|0
    0|0
  • Kürt önemli olan değil önemli olan vatanını sevmen yani doğru kararları vermelisin :) doğruda senin bileceğin şeydir. kimseye kürt laz çerkez ayrımı yapmıyorum bu ülke hepimizin :) yaskac bu arada ilk seçimin mi

0|0
    0|0
  • Hdp nin ne suçu var? Kurtulun artık bu ezik psikolojisinden.

0|0
    0|0
    • Ezik piskolojisi degil yaa hdp savunamiyor siyaseti yanlış diyarbakir surda bir çok insan göç etti yazık şimdide bağlar resmen akp nin ekmegine yağ sürüyor bu ne biçim siyaset

• bir kerede olmaz bu işler. En azından safı belli

• Siyaseti yanlış haklı olabilecek iken kendinizi haksız etti ve halk desteginide kaybediyor çünkü kendi savunduğu halka zulüm ediyor.. bombali eylemler çok yanlış masum insanlara zarar veriyor bu böyle olmaz... siyaseti yanlış ben oy vermem bir daha çevremde benim gibi düşünen çok

• Kürdüm ak partiye atarım oyumu pişman değilim

2|4
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Gel Atatürkçü ol sende. Birdaha yapma öyle hatalar. Vatanın sev

1|1
    0|0
  • Keşke girişte ben kürdüm diye başlamasaydın Kürt olmanla hdp ye oy vermenin hiç bir alakası yok hdp Kürtlüğü savunmuyor ve bence ırk milliyetçiliği yapmak çok saçma bende Çerkesim bende mi ırkçılık yapayım yani Türkiye'de herkes ırkçılık yapsa hayatımız mı kalır? Bence ilk önce vatanı bayrağı sevip kardeşçe yaşamalıyız ve bunu bozmak isteyenlerden ve onların iş birliklikçilerinden uzak durmalıyız bizim elimizden sadece bu geliyor :)

0|1
    0|0
    • Bilerek kürt yazdım ki yorum yazan bilsin diye katılıyorum sana

• Bilsin bilmesin bir anlamı yok hdp ye tek oy veren Kürtler değil ve sen Kürtlere laf edenlerede kulak asma herkes insan kimse kimseye birşey diyemez kimse kimseden de üstün değil

• Yok laf edenleri takmiyorum milliyetçilik artmış olanlardan dolayı anlayabiliyorum ruh hallerini normal böyle davranmaları

• Olsa bu durumda olmazdık

0|0
    0|0
  • İyi en azından PKK işbirlikçisi hain HDP te oy atmaktan pişman olmuşsun buda bir başarı oyları yakmakta neyin nesi bundan sonra MHP li ya da AKP li ol çünkü CHP bin HDP ile samimiyeti hiç hoş değil

0|0
    0|0
  • Sonunda bir hdp li hdp nin pkk ile eşit olduğunu itiraf etti. Savunulacak bir şey yok ortada kimse Size bir şey demiyordu zaten siz kendi kendinize rollendiniz. Neyse.

0|0
    0|0
  • Senin gibi düşünen olsa ne olur? Siz bu kadar kör, aptal mısınız?

0|0
    0|0
  • Yakınca, yine akp'ye gidecek. CHP'ye ver ya da git bu ülkeden

0|1
    0|0
    • Kimse kimseyi kovamaz vatanindan akp ye verenlerde gitsin mi

• @buymuşbenimalınyazım ne diyosun ya, ben zaten yurt dışında yaşıyorum ve bende farkındayım herşeyin ama kürtler türkiyede kürt devleyi kurmak istiyolar ve biz onu burada kurmaya çalışmıyoruz

• Peki sen yurt dışında yaşıyorsun hiç ırkçılık yaşamadın mı? Yoksa onlar gibi yaşadığın için sana dokunmuyorlar mı. Bizde burada zorluk çekiyoruz. Bizde ırkçılık nedir hergün hissediyoruz. Hiç vicdan yok mu sende ki türkiyede yaşayan birine çık ülkemden diye biliyorsun?

• Doğru bir karar vermişsin.

0|0
    0|0
  • Bende kurdum asla ama asla hdpye oy vermem. Onları desteklemem. İğrenç yaratıklar.

1|0
    0|0
  • Oyunu boşa atıncada hdpye gidiyor

0|0
    0|0
  • bu kadar sığ olunmaz

0|0
    0|0
  • Bu olayları yüzde yüz hdp nin yaptığını ne biliyoruz ki? Eğer sen hdp ye oy vermeseydin su an mecliste istediği milletvekili sayısını almış başkanlık vardı. Ben bu patlamaların sebebini kürt halkı olarak görmüyorum tek nedeni erdogan dir

0|1
    0|0
    • Ben de tek neden erdoğanı görüyorum ama unuttuğun birşey var PKK sütten çıkma ak kaşık, HDP de bu ülke için geleceğimiz için uğraşan bir parti değil... İkisi de aynı bölücü örgütler.. Biri dağda şehirlerde kan döküyor diğeri siyasi propogandasını yapıyor... Sence PKK nın bu kadar güçlenmesinin HDP nin sözde demokrasi adında PKK ya adam toplamasının hiç mi etkisi yok... HDP = PKK bu gerçeği görün artık...

• @rmntkman elbette ki öyle ikisi de bir birinin aynısı ama su da bir gerçek yani geçen seçim de hdp barajı gecemeseydi sicmistik

• Bunu düşünmek için geç. kalmissin adamların neyi savunduğu belli zaten

0|0
    0|0
Yükleniyor...