Canlı bomba saldırılarına karşı kafanızda bir önlem planı ya da uygulanmasını tavsiye ettiğiniz bir teknoloji varmı?

canlı bomba saldırılarına karşı kafanızda bir önlem planı ya da uygulanmasını tavsiye ettiğiniz bir teknoloji varmı?

Güncellemeler:
Dışarı çıkmamak çözüm değil. Karadelikler bile yaydıkları termal radyasyon ile tespit edilebiliyorken bu bombaların yapıldığı şeyide tespit etmek mümkün olmalı bir şekilde.

1|1
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Daha az önce derbi ertelendi. Kaç metrekare olduğu belli stadın. Belli bir bolgede bile onlem alınamıyorsa ve kartlı girişe rağmen içeri canlı bomba sızabileceği dusuncesi yonetenlerde oluşabiliyorsa bu memlekette bişeyler yolunda gitmiyor demektir. Bir caddede canlı bombanın kendini patlamasında guvenlik zafiywti yok diye kendilerini savunabilirler bir nebze inandırıcı olabilir ama kuçucuk bir alanda guvenlik onlemi alınamıyorsa gerçekten sıkıntı. En sıkıntılı kısımsa bu insanların iki gun once hayatımıza olduğu gibi devam edeceğiz inşallah demeleridir. Hani sıkıntı yoktu gunluk hayatımıza kaldığımız yerden devam ediyoduk diye sorarlar adama

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bombaya karşı duyarlı bir bilelim, mesela etrafta geziyorsun sana Yakınlarda biyerde bomba veya canlı bomba varsa elektronik bileklik otmeye başlıyor sende kalıyorsun.

Tabi bu düşünce sadece, uygulansa güzel olur elbet önleme gelecek olursak. Kalabaliktan uzak dur, cok bilindik veya karışık yerlere gitme (taksim ve Mecidiyeköy gibi ) otobüs ve metrolara binme, dolmuş veya yayan gitmeye çalış. Sokakta yürürken duraklarin yanından geçme, her daim tetikte ol herkesi izle, özellikle etrafta saçma sapan boş boş bakılan, olduğu yerde duran veya volta atan tiplerin yanından geçme, kapalı alanlardan uzak dur, ve evde kal mumkunse is veya okul dışında biryere gitme.

Salak devlet olağanüstü hal ilan edip heryeri tatil etmesi gerekir böyle durumda ama nerde. .. türkiyede insan canı önemlimi hiç? 1 olur 1000 Diriliriz tabi ya? 28 yıl bu ülkenin vatandaşıyım böyle genişlik ve rahatlik görmedim bir hükümette.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Zirhli arac dagitsinlar herkese, ne onlemi alabilirsin ki bombaya karsi ya

0|0
    0|0
  • kaderimizde varsa bomba olmasına gerek yok evde sıkıntıdan patlayarak bile ölebiliriz yani engel olamazsın genc :D evden nereye kadar çıkmıcaksın

0|0
    0|0
  • Var kaderde ne varsa allah ne yazmışsa o allaha güveniyorum

0|0
    0|0
    • Ona kimsenin sözü yok takdiri ilahı de olsa peygamberler bile savaşlara hazırlanırken bizimde birşey yapmamız gerekiyor

• Ya onların istediği gibi korkup sinip evde hapis olcz ya ülke bizim diyerek korkusuzca yaşayacaz. Devletim korumalı beni ona göre tevekkül yapmalıyım ama koruyamıyo ben ne yapabilirim başka elde sadece allaha sığınmak kalıyo

• Ne kadar cozum bulunabilir ki bu bir dogal afet vs degil. amaclari oldurmek olduktan ve arkalarinda da destek bulduktan sonra biz bombaya cozum bulsak baska bir kötülük üretecekler. kalici kokten cozum bulunmali

0|0
    0|0
  • Sokaklardaki ve caddelerdeki tüm kameralara x-ray cihazı yerleştirilsin.

0|0
    0|0
    • Soru şu ki xray cihazı bomba tespiti için yeterli mi

Erkekler Ne Diyor 9

• jammer satın al Sinyal bozucu olur kendisi uzaktan kumandayla patlatılmalarda seni koruyabilir ama elle patlatılan bir bombada yemez.

0|0
    0|0
    • Canlı bombalar elle kumandalı olduğu için farklı bir çözüm bulmak gerek

• en güzeli ortamdan kaçmak uzaklaşmak ancak özel güvenlik birimlerine bazı egitimler veriliyor diye biliyorum hatta kurtlar vadisinde böyle bir sahne vardı canlı bomba kendini patlatmadan önce bir kgt elemanı arkasından yaklaşıp boynuna bir ine batırdı adam put gibi kaldı kımıldayamadı.

• Soykırım lazım bize kardeşim bazıları laftan anlamıyo madem. Madem yediği kaba pisliyo. Kendini Türk olarak görmeyeni sende bu ülkede görmiceksin çözüm bu

0|1
    0|0
  • Kisasa kisas. Eylemleri ustlenen kisi ve kurumlara mislisiyle karsilik vermek. Mesela dhkpc ise bunu yapan , her turlu yerlesim alanlarini yakmak. Kellesini govdesinden ayirip meydanlarda sergilemek.

0|1
    0|0
  • Teknolojik bir tavsiyem yok ama şunu deneyebilirsin.
    +pardon canlı bomba mısınız?
    -evet
    +ben kaçar o zaman bb

1|1
    0|0
  • Akp'nin istifa etmesi derler mi merak ediyorum #rez

0|0
    0|0
  • Çok mantıklı

0|0
    0|0
  • dışarı çıkmayıp bütün gün pc başında oturmak :)

0|0
    0|0
  • Nevruz olaylarini Şu an oldugu gibi diyarbakirda izin vermek ve oradakileri bombalamak..

0|0
    0|0
    • Bu konuda sonsuz haklısın.

• Estagfurullah Sonsuz demiyelimde, bende biyerden ornekle yazdim. Şu an baska nasil birden fazla terorist oldurulur bilemiyorum, yok heralde. :)

• Teknoloji yok kardes ayetel kuesi var oku melekler korur seni

0|0
    0|0
    • Hendek savaşını düşünün mesela
      Peygamber efendimiz (s. a. v.) bilmiyor muydu ayetel kürsiyi okumayı
      tabiki her zaman dua edicez ama önce tedbir sonra tevekkül

• Iste diyorum ya onlem o dur o zirhtir sadaka ver dua et olecegin varsa o gun zaten olursun ki onlemler onlardir baska turlu bir onlem alamassin zirh giysende care etmezz

Yükleniyor...