Cahil olduğunuzu düşünüyormusunuz?

Cahil olduğunuzu düşünüyormusunuz hiç sordunuzmu kendinize ben cahilmiyim diye?

0|0
15|13

En İyi Erkek Görüşü

• ben olmadığımı düşünüyorum ama Türkiyenin çoğu cahil ne olup ne bittiğini hiç bilmiyorlar

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• İnsan birşyler öğrendikçe ne kadar cahil olduğunu anlar. Çok şey bildiğini iddia edenler aslında çok cahildirler. Imam i azam hazretleri büyük bir alim olmasına rağmen şöyle sòylemiştir " bilmediklerimi ayağımın altına koysam başim göğe ererdi "

0|1
    0|0
  • Evet cok bamya dusunurum. yetersiz oldugunu dusunup daha cok arastirmalar yapiyorum ama sonuc;yine cahilim yine cahilim :) :D

0|1
    0|0
  • yeni şeyler öğrendikçe cahil olduğumu düşünürüm aslında bunun farkında olmamakta cahilliktir bana göre bilmediğimiz ama bilmemiz gereken pek çok şey var bence

0|1
    0|0
  • Evet bazen soruyorum ama şunu da biliyorum ki en azından kendimi taşımasıni biliyorum kendimë laf getitrmiyorun

0|1
    0|0
  • Bazı konularda evet, ama genel olarak değilim. Her şey hakkında az da olsa bir fikrim vardır.

0|1
    0|0
  • cahilim aşk konusunda :D

0|0
    0|0
  • Zeki olduğumu düşünmüyorum o kesin

0|1
    0|0
  • İnsan okuyup ogrendikce ne kadar cahil olduğunu ve hiç birşey bilmediğini zaten anlıyor. Ben cahilim her zaman öğrenciyim. çünkü ilim bilim kültür sınırsızdr selamlar

0|1
    0|0
  • Bildiğim bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimdir. -Sokrates

0|1
    0|0
  • psikopat_hatun diyorki herşeyi bilme gibi lüksümüz olamayabiliyor tbi

0|0
    0|0
    • Cahillik herşeyi bilmemek değil kimse herşeyi bilemez sonuçta

• Zaten bu tür kişiler yüzünden bu haldeyiz

• psikopat_hatun diyorki bu seferde ben malesef demek istiyorum

• düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Birazcık olabilir./

0|0
    0|0
  • Nicola Tesla'yı tanımayanı gördükten sonra tabiki de düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • O ne

0|1
    0|0
  • herkes bazı konularda cahildir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bir an geliyor tüm dünya aptalmış da tek akıllı benmişim gibi hissediyorum ki geçerli nedenlerim oluyor, bir an geliyor şöyle bir düşünüyorum madem o kadar akıllıyım neden bu haldeyim, sonra anlıyorum ki ne kadar bilirsem bileyim ne kadar okursam okuyayım , aslında bir bk bildigim yok.

0|1
    0|0
  • Bir insanin butun alanlarda bilgi sahibi olmasi neredeyse imkansizdir. Doga bilimlerinde basarili ve bilgili olup, sosyal bilimlerde zayif kalabilirsiniz. Ya da tam tersi olabilir. Genel kultur ise cok yuzeysel ansiklopedik bilgilere sahip olmak anlamina gelir ki, bu tur insanlara kulturlu denemez aslinda. Onemli olan neden-sonus iliskilerini iyi degerlendirip, olaylararasi bag kurabilme ve analiz yapabilme yeteneginin kazanilmasidir ki bu ozellik herkeste yoktur. Oyuzden cehaletin aslinda genel bir tanimi da yoktur.

0|1
    0|0
  • Bazen hiçbir şey bilmediğimi düşünüyorum. Sürekli araştırıyorum ama yetersiz kalıyor. Cahillikten geberecem

0|1
    0|0
  • Herşeyi bildiğini sanan insan cahildir ben herşeyi bilmiyorum çünkü daha öğrenmem gereken dünya kadar şey var

0|1
    0|0
  • Çoğu zaman düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Evet :D

0|1
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • bilmiyorum.