Turist olsanız Türkiye'ye gelir miydiniz?

Son 3 aydır gerçekleşen bombalı saldırılardan ötürü bu yaz, turizmde ciddi düşüş olacak gibi...

• Gelirdim
    24% (173)33% (246)28% (419)Oy Ver
  • Gelmezdim
    76% (553)67% (505)72% (1058)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
An itibariyle 202 kişi ankete katılmış hepsine teşekkür ederim

4|8
138|225

En İyi Erkek Görüşü

• İki tane ukraynalı arkadaşım var 3 aylığına Ankara'da çalışmak için geldiler. İkisi de 'Öff süresi bitse de gitsem şu berbat ülkeden' kafasında.

bir tanesi İstanbul'a gelecekti kontratı bitince, vazgeçti.

2|2
    0|0
    • sen sorsana onlara ukraynada ruslar becermedik karı bırakmışmıda burayı beğenmiyo

• @rooster İnsanlara ileri geri hakaret et, sonra 'Ben siyasi anlamda dedim'

Ki Ukrayna şu an bizden iyi, en azından başkentlerinde elini kolunu sallayan bomba patlatamıyor.

• Yeni gördüm cevabı, ancak bu kadar anlatılabilirdi. Gel de sen şimdi bunu bizim armutlara anlat. Her Rus'a Nataşa diyen tiplerden bahsediyoruz.

En İyi Kız Görüşü

• Yabancılardaki para bizde yok ki. O_o

Yani 10 Türk arasından yalnız 2 si yurt dışına gidiyorken aynı şekilde 10 yabancı arasından 6 - 7 si yurt dışına mutlaka çıkıyor.
    Türkiye'ye gelme şansım olsaydı gelirdim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 224

• Gelirdim falan diyorlar ya :D Düşünsene şu an Suriye'ye tatile gidiyorsun, diyecekler ki yok artık ne alaka? Suriye'de en azından nerede savaş olduğunu biliyoruz, burada hangi şehirde, hangi caddede bomba patlayacak bilmiyoruz.
    Yardakçılıktan vazgeçemiyor bu millet maalesef.

6|1
    0|0
  • %28 akp li 😂

4|2
    0|0
  • Şu gerçeği unutmamak gerekli : ölümün vakti saati gelince mutlak olarak insan ölür..! ölüm saati gelmiyende asla ölmez..!

İnsanız, hayatımıza devam edicez hepsi bu.

0|1
    0|0
    • Bencede yani.

• @emre505 : Pkk vb. örgütler sıkıştıkça ve yapılan operasyonlar ile kendi heron ve silahlarımız ve istihbaratımız ile başarı elde edip, ülkece kalkınıp dış dünyaya diğer 5 büyük devlet gibi rol alıp söz hakkı olup coğrafi konumumuz ve islam üzeri inancımız olduğu vede 2023 lozan anlaşması bitince yer altı kaynaklarını ve boğazların kontrolünüde alacağımız için TERÖR ÖRGÜTLERİ DESTEKLENİYOR..!

Halkımız korksun, turist ve bizi tanımak isteyen yabancılar vede öğrenimini burda yapıcaklar ve iş dünyası ülkemize gelmesin, suriyeliler ile maddi anlamda zora girelim ve yükseliş dursun ve dış güçlere tamam siz kazandınız deyip yükselişimizi düşürüp, icraatları bırakıp orta doğuya karışmayarak bizi kıskaca içimize kapatacaklar, ne zaman yeter dersek terörü devreye sokup Akp ile erdoğan suçlu ilan edilecek..!

Her zamanki yaşamımıza devam edr isek, icraatlar artar ise kalkınır isek o zaman terörle etkin mücadele olur ve dış ülkeler boyun büker. Kalleşler içimizde..! korkunun ecele faydası yok

• 2001 öncesi 3 dev parti ve lideri ile Ahmet Necdet SEZER ülkemizi ne hale soktu? ımf'nin kölesi, dış devletlerin esiri olduk :( şimdi : Mhp lideri, ve Chp lideri iktidar olamıyor çünki niyet ve amaçları bu değil..! aksi olsa Akp gibi iktidar olmalarına engel kim? elini, ayağını ağızlarını bağlayanmı var? pyd'yi örgüt görmeyen chp, Hdp barajı aşsın istiyoruz deyip oy kaydıttıran chp anayasa çıkmasın diye bahane üreten chp, sağ görüşü hazetmeyen chp, israile bizi şikayet eden chp, cumhur seçiminde mhp ve chp ortak adayı destekledi..! 2 partide Akp ve Erdoğana düşman..! Hdp, dış devletler suriye rusya Abd Bazende Almanya açıkça düşman Erdoğana..! 3. Köprü, Dünyanın en büyük havaalanı, Kanal İstanbul Almanyaya zarar..! Diğer partilerin 25 yıllık geçmişi ve şuanki konum icraatlerini toplasan Akp'nin %30'u etmiyor..! cumhuriyet tarihiyle kıyaslanan icraatler ile laf salatası yapıp 2001 krizinde yıkılan siyaset ve kurulamıyan hükümet ve istifa etmeyen yüzsüz liderler ile ülke kalkınmaz.

• Gelmezdim diyenler hangi mantıkla hayır diyor acaba? Bu Ülkede yaşadığınız ve son zamanlarda yaşanılan olaylara sebep hayır diyorsunuz belki fakat başka bir Ülkenin vatandaşı olsaydınız (özellikle asya ve avrupa tarafı) Türkiyeyi görmek isterdiniz. Bir Türk olarak şu an bir çoğunuz nasıl ki Hisdistanı, Mısır ı merak edip gitmek istiyorsunuz işte aynı şey.. Hindistan ya da Mısır vatandaşı olsaydınız bu soru sorulduğunda yine hayır cevabını verirdiniz. .

0|0
    0|0
  • Türkiye dediğin için gelirim derler ancak dışarıda böyle terör olaylarının olduğu ülkeye hiçbiri gitmez. Bakış açısı.

2|1
    0|0
  • Gelirdim neden gelmeyim, sebeb gösterin.

Adamlar para verip, Irak, Suriye gibi ülkelere heyecan olsun diye savaşmaya gidiyor.

Gelmem diyenlerin aklından kuşku duyarım.

Gelmem dediğiniz yerde yaşamanız çok büyük çelişki.

Derhal terk edin, bu toprakları.

0|0
    0|0
  • Türkiye ye bu yıl gelen turistlerin sayısını şimdiden merak ediyorum.
    Görün bakın, çok fark etmeyecek.
    Yine turistler gelecek.
    Ben de turist olsam seve seve gelirdim.

0|2
    0|0
  • İlk fırsatta kaçmak istiyorum Burkina Faso bile olur.

0|0
    0|0
  • 5 Yıldızlı Tatil köyü veya Hotele girip izole oluyorsun zaten.
    Tabii dışardan bakınca, Dıl basın sayesinde Irak'tan farkımız yok.
    Nede Olsa Truzim ülkelerinin basını çalışıyor..

0|0
    0|0
  • Türksen gelirsin elbette gidip İngilizsen almansan gelmezsin canını sokakta bulmadın akrabalarının olmadığı memlekete

0|0
    0|0
  • Elbette. . . Özellikle #Ankara ve #Çanakkale ye... !!!

2|1
    0|0
  • Antalya'ya gelirdim.

0|0
    0|0
  • Bu olaylar sadece Türkiye'de yaşandığını, olarak görünüyorsunuz bu tip olaylar diğer ülkelerde de yaşanıyor hatta dış ülkelerde daha çok olaylar, ve kazalar oluyor ve bunu sizler bilmediğiniz için Türkiye'yi azda olsa küçük düşürmeye çalışmayın. Aklınızı başınıza alın almanız dileğiyle.

0|0
    0|0
  • Kendi halkinin disari cikamadigi, ciktiginda etrafina tedirginlikle baktigi bir ulkeye gitmek? Onlarca turistin bombali saldirilarda öldüğü bir ülkeye gitmek? Kendi vatandaslarini koruyamayan yonetimin beni korumasini beklemek? Tabiki gitmezdim.

0|1
    0|0
  • Gelirdim elbette sanki fransada, ingiltere, ıspanya da aynı tarz olaylar olmuyor. Dunyada en fazla turist çeken yer paris ama paristede oldu aynı olaylar. Belki güneydoğu ya gitmezdim

0|0
    0|0
  • Birçok ülkeye gittim hayatımda bazıları iş için bazıları turistik gezi olsun diye ama içlerinde yalnız libya vardır gittiğim müslüman ülkelerden oradada iç karışıklık çıktı 1 haftada türkiyeye zor dönebildik ölebilirdikte ve katiyen gelmezdim türkiye gibi bir ülkeye şu zamanda

0|0
    0|0
  • Turist olsam gelirdim şöyle 1-2 aylığına eğlenceli bir ülke aslında.
    i.sozcu.com.tr/.../...nmis-sacmaliklar-1061854.jpg

0|1
    0|0
  • Kendi insanımız sokağa cikamiyor ne turisti...
    Bu durumun ekonomiye ne şekilde yansıyacak olduğunu düşünmek bile insanı korkutuyor. Türkiye her geçen gün geriye giden bir devlet oldu artık, sonumuz Suriye olacak buraya da yazıyorum. O gün geldiğinde herkese kolaylıklar dilerim, özellikle akplilere.

0|0
    0|0
  • gelirdim, avrupaya bukadar yakın olup bukadar güzel iki tane ülke var. birisi yunanistan biriside türkiye. onun dısında avrupa yakınlarında tatile gidilmez. eger avrupada yasasaydım kesınlıkle turkıyeye gelırdım. ya da yunanıstana. ha asya veya amerıka kıtasında yasasam asyada tayland amerıkada ıse belize tarafları tropik iklim tam benlık.

0|0
    0|0
  • -Sultanahmette gezecek türden bir turist olsam gelmem..
    -Antalyada hava alanından direkt otele gidip, otelde birkaç gün kalıp, sonra direkt uçakla memleketine dönen bir turist olsam gelirim.. İkinci seçenekte risk sıfıra yakın..

0|0
    0|0
  • Gelmezdim diyenlerin, ruhunun bu topraklara ait olduğuna da inanmıyorum, tarih şuuruna ve coğrafya bilgisine sahip olduklarına da inanmıyorum. Sultanahmet'teki saldırıda yaralanan Alman turistin giderken söylediği; "yine geleceğim" sözü de, bir tarafıniza küpe olsun...

"Dünya tek devlet olsaydı, eminim başkenti İstanbul olurdu" Napolyon... Okuyun biraz okuyun... Bir şey kaybeymezsiniz, bilakis çok şey kazanirsiniz...

0|0
    0|0
  • bugünkü saldırı çok iginç türkiye nin iki gizli düşmanı israil ve iranın vatandaşları öldü. bunu sevinerek anlatmıyorum bir işaret olarak görüyorum. masum insanların ölmesine üzüldüm her ne milletten olursa olsun

0|1
    0|0
  • Tatil tüm bedeni ve ruhu yenileme duygusuyla yapılır, risk ve tehdit düşüncesi olan yerde kimse tatil tercih etmez. Antalyada Rus krizinden sonra bomba olayları neticesinde bu yaz tesisler yabancılara neredeyse bedavaya yakın rakamlar olacağından yerli turistle kapatmaya çalışacaklar. Ekstra indşrim isteyin alırsınız

0|0
    0|0
  • Gelmezdim. Onu boş ver de sitede 1300 kişi varmış şaşırdım :D

0|0
    0|0
  • Gelirdim ya
    Metalden korksaydık havuza girmezdik zaten

0|0
    0|0
  • Önemli değil genede gelirdim, Türkiye kadar güzel ve hesaplı bir tatil cenneti başka bir ülke yok 😉

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Gelmezdim objektif olmak lazım ama gelmesinlerde biz bize iyiyiz ihtiyacımız yok hem fiyatlarda düşer iyi olur.

0|0
    0|0
  • Gelirdim

0|0
    0|0
  • Türkiye Dünyanın 6. Turistik ülkesidir.
    Türkiyenin En büyük gelir kaynağı Turizm-di...
    Türk Ekonomisine Allah Rahmet eylesin...
    Cümlemizin başı sağolsun...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    194

Kızlar Ne Diyor 137

• Dış ülkelerdeki insanların bakış açısı malesefki bizim suriyeye bakış açımızdan hiç bir farkı yok:( Üzücü durumdurki 1 kaç senedir turist ztn ülkemize gelmiyor. Oteller ve turistik yerler bom boş.. Bundan kaynaklı devlet gelir elde etmesi risk altında:( İstedikleride bu değilmi ztn? Devletin gelirini azaltıp türkiye koruması adı altında alınacak malzemeler ve tahsis edilecek polislerin sayısını azaltmak... Çok acı bir olay.. Allah tüm ailemizi evlatlarımızı sevdiklerimizi insanlarımızı koruması dileğimle... Allah kolaylık versin..

0|0
    0|0
  • Sen hiç Suriye'ye tatile gider misin?
    Buda onun gibi bişey. Bugün alman misafirlerim ile görüştüm bir kaç gün otelden çıkmayacaklar çok korkuyorlar buz buraya olum tehlikesi yaşamaya gelmedik dediler ama hepimiz yaşıyoruz. Antalya yarın baya tehlikeli olcak anonsları onları da korkuttu

0|0
    0|0
  • Turistler en azından yurtdışına çıkıp tatil yapabiliyor
    Biz daha 10 yıldır tatile gidemiyoruz. Bırak tatili şehir dışına bile çıkamıyoruz. Sonra noluyor, insanlar çıkıyor tayyibin g. tünün kılıyım diyor
    Asgari ücrete 3 kuruş zam yapılıyor; elektriğe, suya, doğalgaza, toplu taşıma ücretlerine onun iki misli zam yapılıyor
    Sonra birileri de çıkıp diyoki Türkiye gelişiyor, Türkiye ilerliyor. Sen vatandaşlarının can güvenliğini bile sağlayamazken bu gelişmişlik nereden geliyor veya hangi alanda oluyor?

0|0
    0|0
  • gelen turistlere de artık saçma sapan davranıyolar zaten.20 tl lik yemeğe 3 bin tl istiolar turistleri dövüolar yürüyrn ölüler dizi seti için gelenleri bile dövmüşler biz aşırı geri kalmış bir ülkeyiz bir , iklimimiz ve tarihimiz için geliolardı onlar için de gelmezler

0|0
    0|0
  • Eger yazinda kismetinde Turkiyede olmek varsa orada zaten oleceksin oylede boylede, sirf bombalar var diye olumden kacis imkansiz o seni zaten saat gelince bulur. Ben geliyorum zaten izine allah izin verirse

0|0
    0|0
  • Gelirdim ama PKK lı hainler yüzünden pek fazla gelmezdim hem bu ülkenin kalabalıklaşmasına sebep oluyorlar hem huzuru kaçırıyolar bundan rahatsız olduğum an gelmezdim Bide vatansever Türk vatandaşları için üzülürdüm William Pittin bir sözü var Sonuna kadar katılıyorum Türklerin biricik ve sevdikleri şey hak ve hakikattir lakin hiçbir haksızlık yapmadıkları halde haksızlığa uğratılmışlardır bu söz ülkemizin yıllardır var olan acı gerçeğini yansıtıyor ama inşallah bu zor günlerin üstesinden de geleceğiz

0|0
    0|0
  • Gelmezdim niye geliyim. Yazın geldiğim 6 haftalık izinlere bile gelesim gelmiyor. Tabi canımız bu ülkede hiç bir yerde garantide değil, ama türkiyede hiç değil. Her gün başka bir olay, ya gaz, ya da bomba. Gelmezdim yanii ve ciddi anlamda iflaslar bile olur..

0|0
    0|0
  • Asla.

Turizm okuyorum, berbat haldeyiz bu sene.

0|0
    0|0
  • canımı sokakta bulmadım ki tehlikeli olan bir yere turist olarak gideyim bir nevi paramla rezil olmuş olmakla aynı durum.

0|0
    0|0
  • gelmezdim sanırım

0|0
    0|0
  • Gelmezdim. Ve zaten onların bir amacı da turizmle Türkiye'nin ekonomisini etkilemek.. Başarılı da olacaklar bu gidişle. Ancak onlarında artık son kozlarını oynadıklarını düşünüyorum. Bana göre son çırpınışları çünkü operasyonlar başladığından beri büyük darbeler aldılar ve artık daha adi oldular..

0|0
    0|0
  • Gelmezdim.

0|0
    0|0
  • düpe düz korkaklık. İran da karıstı bir dönem oaray giden iş dolayısıyla başta gazeteciler neden gittiler? bırakın turist olmayı mecburi nedenlerle gidecek olan insanlar korksalardı eğer o ülkelerde yalnızca savasan insanlar kalırdı. bir sorundan uzaklasmak baska güçlerin insanlığın konuya uzak kalmasını doğurur. bile bile ölüme gitmek diyorsanız buna... evet bile bile gidilir. su an ülkede savas var ya da bomba var diye dısarı cıkmayanların arttıgını görüyorum ne değişti evde oturarak , ekonomi okul vb geri kaldı. değil mi... korkaklar çıkmaz doğru. ben cıkıyorum henüz ölmedim

0|0
    0|0
  • Şu zamanlarda gelmezdim. Gelmezdim diye işaretledim.
    Bu olaylar yatışınca gelirdim.

0|0
    0|0
  • Tabi ki gelirdim. Dünyanın en güzel ülkelerinden. Iki kıtayı birbirine bağlayan bir ülke.3 Tarafı denizlerle çevrili, dört mevsimi yaşayan bir ülke :) Bodrum, Antalya, İzmir , Alanya, Balıkesir, Niğde vs ülkemin dört tarafı cennet. Amerika'ya mı gidelim sürekli fırtına, hortum, yağmur kasvet :D Dubai'ye kaç kişi gidebilir mesela ülkenin zenginleri bile gitmiyor. Hem güzel ülke hemde hesaplı. Gelmem diyenleri de şahsen anlamıyorum. Abd'de bomba falan yok ama çetecilik var, Italya'da mafya var, kimin kimi neden öldürdüğü belli değil :D Ingilizler kibirli insanlar, Mısır'dan gelenleri bir dinleyin bir sorun derim taksileri bile leş gibi kokuyormş. Japonya'da Çin'de havuza girenleri hiç izlediniz mi ve pis insanlar. Masa hariç dört bacaklı herşeyi yiyorlar, bizim yemek kültürümüz gibi yok bence :D Istanbul'un boğazı yeter gelmem için. Seviyorum ülkemi Cennet Türkiyem.

0|0
    0|0
  • "Halkının kalabalık yerlere gitmekten korkar hale geldiği bir yere yabancılar turistik geziyle gider mi?"

0|0
    0|0
  • Gelmezdim tabii ki ölmeye meraklı mıyım?

0|0
    0|0
  • Asla

0|0
    0|0
  • Bu yaz geleceklerini hiç sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Haklı olarak gelmezdim , can güvenliği sıfır.

0|0
    0|0
  • Avrupali insanin gelirine gore dunyada en luks ve en ucuz tatil Turkiye'de onun icin turizm'e birsey olmaz , bunu diyenler asgari ucret farkini devletin odemesini isteyen yatirimcilar

0|0
    0|0
  • Gelirdim diyenler herhalde Türkiyenin turizm gelirini düşünen arkideşlerimiz.

0|0
    0|0
  • asla gelmezdim, insan tatil için kendi canını riske atmaz.

0|0
    0|0
  • Gelirdim diyenlerin hepsi yalan söylüyor. Türkiyede yaşadığımız için daha doğrusu vatanımıza olan sevgimiz için böyle söylüyorlar ama başka milletten ırktan olsalardı Türkiyeye sadece tatil için gelselerdi asla gelmezlerdi canını sokaktamı buldu niye gelsin. Açıkcası bende gelemezdım.

0|0
    0|0
  • Gitmezdim hayır

0|0
    0|0
  • O riski almazdım neden canımı tehlikeye atayım gezilcek baska yerlerde var

0|0
    0|0
  • Turist olmadığım halde artık ülkeme gelesim gelmiyor kaldı ki turist olarak geleyim...
    Vatanın hali içler acısı...

0|0
    0|0
  • Gelirdim diyenler tamam türksüniz vatanınızı seviyorsunuz ben de öyle ama soruda turist olsanız demiş objektif düşünemiyorsunuz ben gelmezdim şahsen. Bu suriyeye, filistine gitmek gibi bir şey olurdu istediği kadar tarihi yeri olsun

0|0
    0|0
  • Gelmem

0|0
    0|0
  • Gelmezdm

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    107
Yükleniyor...