Doğuyu geçici olarak Suriyeli kardeşlerimize vermeliyiz. Sizce?

Biliyorsunuz Suriye'deki kardeşlerimizin başlarına bomba yağıyor. Bize sığınan Suriyelilere gereken iş imkanını tanımalıyız en azından. Orada kalan Suriyeli kardeşlerimizi de buraya yani ülkenin Doğusuna yerleştirelim. Doğuyu Suriyelilere bırakalım. Orada iş versinler onlara, tabelaları falan Arapça yapalım zorluk çekmesinler çalışsınlar. Ağırlıklı olarak Kürtlerde batıya yerleşsin böylece denge sağlanmış olur. Ama savaş bitince tekrar ülkelerine geri dönerler. Sizce bu yapılmalı mı? Ben böyle düşünüyorum haksız mıyım?

Güncellemeler:
Türküm arkadaşlar. Türküm ve milliyetçiyim. Yanlış anlaşılmasın.

0|0
9|5

En İyi Kız Görüşü

• sen sosyalistsin. ayrıca sosyalistleri sevmem. neyi destekledikleri belli değil aynı senin gibi. suriyelileri tabi yazık onlarda insan ama asla orayı onlara verelim diye bir şey söz konusu bile olamaz!! onlar bize ayak uyduracak biz niye uyduralım be. avrupa bile nitelikli olan suriyelileri alcakmış üniversite okumuş olacakmış alacakları insanlar. adamlar politika belirlio biz niye barınmalarını sağlıyoruz. adam gibi sosyal politika belirlesinler herkesin tamam diyeceği. doğuyu ona verelim batıyı kürtlere falan oh anan kazandı bu ülkeyi haklısın. defol git şurdan gece gece öff

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ananla bacını da gönderde kardeşlerinin çamaşırlarını yıkasınlar

0|0
    0|0
    • Sen ne ahlaksız ne terbiyesiz bir herifsin Ian. İsminden utan haysiyetsiz.

• çamaşırlarını yıkasın dedim evladım senin için fesat

• Git işine. Yaşın olmuş 25 aklın hala 9. Git utan kendinden.

Kızlar Ne Diyor 8

• Böyle bir düşünce olamaz arkadaş. Kabullenemiyorum. Tamam temelde mantık güzel yardım edelim diyorsun, yazık diyorsun da o toprakları almak için savaşlar, kendi kanında boğulanlar senin ataların. Yıllarca savaş verildi bu topraklarda, öyle önüne gelen bırakmak da kimsenin haddine değil. Lafa bak. Madem o kadar kolay senin için ülkenin dogusunu ona batisini buna vermek, madem o kadar acıyorsun. Git topla 15-20 suriyeliyi ya da neyi istersen kendi evini arabanı ver. Ülkeyi satmak hepinize kolay tabi.

0|0
    0|0
    • Yanlış anladınız sanırım. Ben geçici süreliğine, savaş bitene kadar dedim. şöyle ki evine gelen bir misafire bir odanınızı 2 gün vermek gibi düşünün.

• Olabilir haklısınız bizim görüşlere saygımız var. Ben onlara acıdığım için böyle biraz düşüncesiz konuştum. Yani onların yerinde bizde olabilirdik, yaşamadan bilemeyiz. Sanırım onların Allah'ın merhametiyle baş başa bırakacağız.

• Bu düşüncenizin son günlerde yaşananlardan dolayı oluşan korkularla ve fazla merhametle ortaya çıktığını düşünmek istiyorum. Onlara üzülmek güzel bir şey insanlığınız olduğunu gösterir ama lütfen böyle uç şeylerden bahsetmeden önce araştırın. Suriyeli öğrencilere 1200 TL civarında yanlış hatırlamıyorsam karşılıksız burs imkanı veriliyor, devam ediyor mu bilmiyorum ama uzunca bir dönem belli işlerde iş bulma konusunda Suriyelilere öncelik tanındı. Kamplar kuruldu. Onlarca ülkeyle görüşüldü. Lütfen sanki onlara karşı bir şey yapılıyormuş gibi algilara kapilmayin

• Haksızsın

0|1
    0|0
    • Neden? Ne yapılabilir? Onları ölüme mi terk edelim?

• Evet sayın çok bilmiş. Haksızlığımı ispatlar mısınız? Öyle haksızsın deyip kenara çekilmekle olmuyor.

• Ne saçma bir düşüncedir bu. Sen geçmişini ne çabuk unuttun diye sorarlar adama o sehirlerden ingilizleri fransızları italyanları kovmak def. etmek uğruna kaç şehit verdik. Babanın malıymıs gibi suriyelilere verelim nolucak diyosun. Resmen utanç verici

0|0
    0|0
    • İngilizler, Fransızlar ve Yunanlar ülkemizi işgal etmek için geldi. Bunlar işgal için mi geldi? Sorarım sana. Tarihini oku. bize sığınan hangi devleti biz geri çevirdik? tarihimi bana öğretme.

• O zaman işgalci devletlerin ismini söyleyerek Suriyelileri örnek göstermeyin. Suriyelileri işgalci biri gösteriyorsunuz. Neyse. Bir yandan da haklısınız yani hepsini buraya alsak olmaz ama ben onlara acıyorum inan onların yerinde olmadan bilemezsin. Bizim burada olan patlamada ülkemiz ne hale geldi onların başlarına bombalar yağıyor biraz empati lütfen. Biz onlar gibi de olabilirdik.

• Bende acıyorum ama bizden daha fazla ülkesine mülteci alan bir ülke yok bundan emin olabilirsn. Ve onlar bizden daha iyi durumdalar merak etme sınavsız üniversiteye gecis kolayca saglanmıs bir çok burs ve daha neler neler. Sokakta dolanlara bakma sen

• Doğuya uyum sağlarlar 😄

0|0
    0|0
    • Bende öyle düşünüyorum. Şu Hataylı çingelelerden de bıktık. Suriyeliyiz ayağına oynayıp milletten para dileniyorlar. Onlar da orada kalmalı mümkünse.

• Ahahahha aynen 😄

• Oldu Kürtler batıya yerlessin yarın öbür gün Suriyeliler orda kendi devletlerini kurmak için bizimle savassin batı Kürdistan Doğu Suriye olsun biz hayır kurumu muyuz?

0|0
    0|0
    • Hayır geçici olarak kalacaklar. İnsanlık öldü mü?

• Ya geciciymis bakalım suriyenin burnu boktan kurtulacak mı ne geçicisi biz onları oraya yerlestirsek geçici olarak avrupa ülkeleri suriyeyi rahat bırakır mi sömürür bizim burdaki suriyeliler zamanla buraya adapte olur benimser bunları kiskirtanlar olmayacak mı olacak onlarda kendi özerk devletlerini kurmak istecekler biraz mantıklı ol önce kendi vatandaşını dusuneceksin sonra başkalarını sen kendi çocuğuna bakamiyosan başkasının çocuklarına hayır yapmanın bir mantığı var mı

• Ulan ülkenin her yerindeler zaten arapça tabelalarla dolu her yer. Daha nereye yerleşecekler biz mi terkedelim ülkeyi zaten onlarınkine göre çok matahta değil bizim ülke.

0|0
    0|0
  • vermeyin bizim sizin topraklarınızda gozumuz yok. gelen multecılerde masum değiller bilesiniz
    önemli gunlerde kalabalıktada durmayın

0|0
    0|0
  • Trolluyor ciddiye almayın.

0|0
    0|0
    • trolluyor derken?

• Hoşt he hoşt. Aşşağılık, acımasız, soğukkanlı kibirli Şeytan seni. Dilerim ölümün, Suriyede ölen bir çocuğun ölümü gibi olur.

Erkekler Ne Diyor 4

• he yapalım geri dönerler ülkelerine evet yersen tabi.

0|0
    0|0
  • Kardeş diyor ya şaka mısınız olm siz.

0|0
    0|0
    • Neden öyle diyorsunuz. Müslüman müslümanın kardeşidir.

• Özerklik gelsin diyorsun yani Akplisin yani.

0|0
    0|0
    • Yok ben parti desteklemiyorum.

• birazdan küfür etcekler sana :D

0|0
    0|0
    • İnsanlık adına diyorum niye küfür etsinler ki :S

Yükleniyor...