Nasılsınız? Evden çıkacak mısınız istanbullular?

Evimin yakınındaki avmde canlı bomba bulundu. Tabii medyaya yansıtılmıyor. Yarın da evden çıkmayacağım. Pazartesi de okula gitmeme kararı aldık bölüm arkadaşlarımla. Siz ne düşünüyorsunuz? Bence kimse çıkmasın. Hepiniz Allaha emanet olun.

0|0
10|22

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış düşünüyorsunuz.
    Tedbirli olmayı anlarım. Dikkatli yaşamak gerekir ancak ; Ölüm gelecek ise sizin eve uğramaktan çekinir mi sanıyorsunuz?
    Düşünün lütfen.
    1999 da Yalova ve İzmit merkezli depremi hatırlayın. 5000 kişinin üzerinde insan can verdi.
    Ölümden kaçmak mümkün değildir. İman bunun için vardır. Her canlı hayata geldi ki ölecektir bundan kaçış yok. Ancak; tedbirli ve ölüme hazırlıklı yaşamak makbul olandır. Yarın için hazırlıklı olmalı insan. Yüreğinde imanı olacak. Gençsiniz hayatınıza sahip çıkmalısınız.
    Terörün amacı da sizi eve kapatmaktır. Aksine çıkıp teröre meydan okumamız gerekir diye düşünüyorum...

1|0
    0|0
    • Çok haklısın biliyorum ama gerçekten istemiyorum bir bombayla aniden ölmeyi insanlara bir şey olmasını Allah korusun

• Ben devlete güvenmek konusunda emin değilim. Bak onlar rahat korumalarıyla. Biz sokağa çıkmaktan çekiniyoruz. Ben bunu siyaset yapmak amacıyla söylemiyorum siyasetten anlamam. Ama içimden geçen bu. Allah sonumuzu hayır etsin

En İyi Kız Görüşü

• Yarın toplantım var gitmem gerekiyor 😒

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Korkaklığı bırakın... az sonra okmeydanına gidecegim ben meteobusle ki okmeydanına daha önce bomba bırakılmıştı. Korkmuyorum ben

1|0
    0|0
  • Irak' ta işid çıktığında ertesi sabah Irağa gitmişliğim var, fazla kaderciyim sanırım, gezer dolaşırım.

1|1
    0|0
    • Bir an özendim sana

• Korkarak yaşarsan hayattan keyif alamazsın, kısıtlama kendini.

• ben ölümden korkmam ama korkanlara sonsuz saygım var tercih meselesi 99 depreminde 8. katta babam annem aşagı dogru kaçarken kapıyı kitleyip uyudum

1|0
    0|0
  • Ecel gelmişse ayağın takilipta düşerek ölürsün, saçma ve korkaklık bence, hem zaten teröristlerin yapmak istedikleri de bu heriflerin ekmeğine yağ sürün

1|1
    0|0
  • İyiyiz sagol sende

1|0
    0|0
  • Ben çıkmak zorundayım.
    Ne yazık ki bizim buralarda hayat İstanbul ve Ankara gibi işlemiyor. İnsanların umurlarında değilmiş gibi bir hava var. Tabi sisteminde.

1|0
    0|0
  • iyiyim

1|0
    0|0
  • kaccam bu ulkeden turkıye batmısa yasanmaz artık burda

1|0
    0|0
  • P. tesi saliha kadar cikmayin disari

1|0
    0|0
  • Nedense hiç korkmuyorum. İstiklal marşımız bile Korkma diye başlıyor. Ama işte bana bişey olursa ailem perişan olur. Hayatıma devam ediyorum. Öyle eve kapanmıyorum. Yarında okula gidicem. Malum vizeler yaklaşıyor :)

1|0
    0|0
  • Birazdan occasion gidceğim alışveriş yapmaya

1|0
    0|0
  • Eve kapanmak icin bir neden yok

1|0
    0|0
  • çıkmayın sakın

1|0
    0|0
  • yuhh :D

1|0
    0|0
  • ben kendim Ankarada oturuyorum, valla ne yapacagimizi sasirdik...

1|0
    0|0
  • snnle carsıya cıkacam canım :D

1|0
    0|0
    • Benle niye çıkıyon maymun

• Canın sıkılmış belli ödnfösödösm

• gel arabayla ormana gidelim :D

• Çıkıcam dün çalıştım yer nişantaşında bomba var dediler asılsızdı genede çıkıcam

1|0
    0|0
  • Yaşadıklarımız şaka gibi

1|0
    0|0
  • Cikicam tabi

1|0
    0|0
  • savaş çıksa ne yapacaksınız onu bilmiyorum :D

1|0
    0|0
  • ondan sonra cirit atsınlar istedikleri gibi.

1|1
    0|0
    • Haklısın da ne yapabiliyoruz ki elimizden ne geliyo. Biz masum insanlarız sokakta dolaşıp alışveriş yapan sınava hazırlanan okuyan kardeşini parka götüren insanlarız ve her an tehlikedeyiz. Ben ne yapacağımı şaşırdım

• bak benim ailemde oy veriyor. annem diyor ki ampul nerde ona oy basıcam.
      ya anlatamıyorum ben kimseye chpye ver mhp ye ver deyip yonlendirmedim ama yeter . ailemden dolayı kufur de etmiyorum zaten kimseye akp ye oy veriyo diye.

zaten artık suna inanıyorum oy çalıyorlar . hdp bile oy çalıyorsa akp de rahat yapar bunu. sen versen bile vermesende olan olcak. ama dediğin gibi en azından bu işin içinde sende olma.

• "Nasılsa yüzde 50nin oyu benim" kafası çok rahatsız edici. En azından buna engel oluruz diye düşünüyorum. Hâlâ umudum var. Biz güzel bir milletiz buna inanıyorum. Ama iyi insanlar tarafından yönetilmiyoruz. O kadar üzülüyorum ki ilk oyumu bu pis insanlara verdiğim için. Kafam da çok karışık, ondan çok konuşuyorum

Kızlar Ne Diyor 9

• İstanbul'da ya da Türkiye'de değilim. Ancak burda da bayağı terör alarmı var. Ve ben bunun yaşantımı etkilemesine izin vermek istemiyorum. Terörün amacı insanları korkutmak ve sindirmektir. Böyle galeyanlara gelmeyin lütfen. Ölüm gelecekse sizi her yerde bulur. Korkuyorum tabiki, sevdiklerimi kaybetmekten. Özellikle de asker olan eşimi. Ancak onlara istediklerini vermem. Teröre göz yummam, boyun eğmem.

1|0
    0|0
  • hangi şehir?

1|0
    0|0
  • Bende bugün işim olduğu halde çıkmadım. Yarın işe gitmem lazm, gidesim yok. Napcam bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Avrupanin ozellikle ingilziin oyunlari bunlar Allah belalarini versin. Turkiyede bir bok değil maalesef. Suriyeliler icin para pazarligi yapsin aptal boktan bir ulke bize yazik oldu

1|0
    0|0
  • Ben cikamiyorum korkudan yeniyor yanı yarın da okula gitmem heralde kadıköy belli olmaz

1|0
    0|0
  • bugun cıkmıycam yarın cıkıcam

1|0
    0|0
  • Çıkmayacağım yarınki sınavı mı bile hocalar iptal etti

1|0
    0|0
  • hayır çıkmıcam

1|0
    0|0
  • Pazartesi mi