Aile baskısından hasta oldum ne yapmam lazım?

25 yaşıma geldim. Hala aile baskısı görüyorum. Zar zor üniversiteyi bitirdim 3 kurusla. Is güç sahibi oldum. Kurtulamadim şu lanet baskıdan. Önceden saçlarımda çıban cikiyodu şimdi ilerlettik, terfi ettik vücutta iltihaplı yaralara çevirmeyi başardık. Şimdi ki hedefimizde mümkünse kanser. Ben geberiyorum annemin umrunda değil. Gidecek yerim var ama hala üniversite de okuyo adam yoksa 40 kere evlenip arkama bakmadan, topuklarim mabadima vura vura kacicam da olmuyor. Çok güveniyorum, seviyorum zaten. Uzun süredir de tanıyoruz birbirimizi. O da bana çok Aşık, kaç kere kanitladi. Isini gücünü eline almissin niye evlenmeyi bekliyosun dicek olursaniz. Ben çekip gitsem beni bulacaklar, Döve döve geri getircekler, baskı 2 katına cikicak. Evli olursam babayı götürürler. Daha önce de evlenebilirdim. Ama ne ona Guvendigim kadar baskasina guveniyodum nede seviyodum. Bütün maasimi alıyorlar. Doğru düzgün para da vermiyolar ben daha napıyım? Canımı mi veriyim. Onların evlat anlayışı, Hem çalış maaşını ver eksiksiz, hem hiç masrafin olmasın, para vermiyolar zaten, hem evde köpek gibi iş yapayım. Zinhar sesim çıkmasın aileme kul köle oliyim. Evlendirmeye de yanasmiyolar. Bunun çaresini bilen varsa Allah rızası için söylesin. Ben bu baskıdan nasıl kurtulucam?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• 25 yasindasin yegenim.
    Kanunen resitsin; istedigini yaparsin yani.
    tamam burasi türkiye ama; kanunlari polisleri yokmu?
    Istersen sevgilinle tüm detaylari konusup bir avukata sorun.
    Olmassa birlikte polise gidip bildirin.
    Kanunlardan haberin yok galiba.
    Senin yerinde oluyum kadin siginma evlerine yerlestirilme talebinde bulunurum.
    Zaten ailenin verecegi tepkiyi polis bile rapor tutar ve yanina bile yaklasamazlar.
    Benim baldizim esinden ayrildiginda polise gidip durumunu anlatti. esini karakola cagirip ifadesini almislar. yanina bile yaklasamadi.
    Ailen hakkinda söyleyecek söz bulamiyorum ya...
    Sen onlarin kölesi degilsin.
    Dedigim gibi bir plan yapin sevgilinle ve kurtulmanin yoluna bakin..

0|0
    0|0
    • 30 günü gecmis yorum yapali.
      Naptin yegenim?
      Insallah sevdiginle beraber ve mutlusundur.
      Bildirirsen benide mutlu edersin güzel kizim benim.

En İyi Kız Görüşü

• Mecbur katlanacaksın ama evleneceğin zamanda sorun çıkarabilirler

0|1
    0|0
    • Evlilik lafını duysalar sinirleniyolar. Benim gibi salagi bulmuş kolay kolay bırakırlar mi? Hemde düğün evlilik masraf demek. Hem maasimdan vazgeçip hem masraf yapmak onlara uyar mi hiç. Sorsan ben gecinemezmisim daha buyumem lazımmış

• Böyle bir tanıdığımız var 35 yaşında hala evlenmedi çok isteyeni var ama ailesi hep bir bahane buldu bulmaya devam ediyor hayatını mahvettiler kızın umarım sende öyle olmazsın

• Inşallah olmam :(

Erkekler Ne Diyor 6

• kendi evine çıkacaksın kendi hayatını yaşayacaksın.

0|0
    0|0
  • Ayri eve cik madem para kazaniyorsun. Kimse dove dove getiremez. Mis gibi guzelce yasarsin

0|0
    0|0
    • Elalem ne der şimdi diye kıtır kıtır keserler beni. Türkiye burasi. Bulduğu gibi hastanelik ederler dayaktan.

• Kim hastanelik edecek polis isini yapsin.

• bu nasıl aile yaa resmen kan emici bunlar bundalrdan bir an önce kurtul.

0|1
    0|0
  • baskılara boyun eğeceksiniz

0|0
    0|0
    • Sebep?

• bazı yörelerin insanları sabit fikirlidir ondan sordum bazı anne babalar çocukken bu şekilde bir yaklaşımla büyütülmüştür ondan kaynaklanıyor burda senden ziyade ailenin birşeyşler yapması gerekiyor seni seven ve ailenin sözünü dinlediği bir büyüğünle konuşabilirisn evleneceğin kişi varsa eğer durumu yoksa bile eğer evlenecekseniz de aileden istesin seni ki biraz rahatla sen

• Araya insanlar soktum. Bu sefer evlat benim evladım sanane diyorlar. Ne diycek araya soktugum kişi o zaman? Ikna etmeye çalışıyorum. Son çare onlardan habersiz evlenicez

• kurtuluş mu bilmem ama bence siz kadınlar önce değerinizi bilseniz hiç bir şey yşamassınız. onu da sen belirlersin. o kadar söz söylerim.

0|0
    0|0
    • Beni ayrı bir birey olarak görseler haklısın. Onlara göre ben dün ki pislik olduğum ve onlara göre onların kısmen mali olup onlara ihtiyacım olduğu için, "onların" evinde yaşadığım ve onların beni büyütmesi, onlara muhtac olmami dusunmeleri sebebiyle. Herşeyi yapabileceklerini, bununlarin mubah olduğunu düşünüyorlar

• bilmem ne desen haklı olabilirsin ama bence sorun sende onu bilirim ya da düşünüyorum kendi adıma. ama hayat senin başarılar. kullan at zamanı.

• bence o mala söyle evlenin evi sen geçindirirsin o zaman en azından rahat edersin

0|0
    0|0
    • O zaten ben desem hemen evlencez. Ben çok cesaret edemiyorum. O hem okuyo hem çalışıyo. Paltoyu alıp evden çıkmak her baba yiğidin harcı Değil

• 1. Si Bende yok de, 2. Si dua etmediğimi nerden çıkardın. Bişeyler bulmaya uğraşıyorum

• of buradan bulamazsın cevapların sende

Kızlar Ne Diyor 2

• hizmetçi gibi çalıştırıyorlar yani
    kaç kurtul bence

0|0
    0|0
  • Seni çok çok iyi anlıyorum, erkek arkadaşın bitirir bitirmez okulu evlen. Hatta bekleme konuş evlen

0|0
    0|0
Yükleniyor...