Terör saldırılarından sonra hayatınızda neler değişti?

Benim hayatımda neler değişti:
- "Hayatta mısın?" telefonları alıyorum sevdiklerimden.
- Kardeşimi okula korka korka yolluyorum.
- Elim kolum bağlıymış gibi hissediyorum.
- Psikolojim bozuk. Ankara Patlaması olduğu günden bu yana başımda ve midemde strese bağlı ağrılar hissediyorum.

5|4
88|99

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç bişey değişmedi... Ve hiç birşey değişmeyecek !!! kimse hiç kusura bakmasın Türk Milleti kadar Akılsız bir millet yok bu dünyada. 3000yıldır tarihinden ders almayan türk milleti şimdi mi ders alıcak? hayır. Almayacak. Bu türkiyenin iyi hali Çok daha kara günler sırada. Bu türk milleti Herşeyi hakediyor herşey ama herşeyi. Evet onca masum insana yazık mı oluyor tabiki yazık oluyor ama bu hayat böyle kurunun yanında yaşda yanıyor. Geçen seçimlerde zırladık okadar kimse bizi iplemedi. Ve seçim sonuçları açıklandığında her kim bu sonuçlara sebep olduysa hepsi gebersin canı cehenneme ben dahi ailemde dahi kim sebep oluyorsa benim vatanımın geliceğini karartmaya hepsini gebertsinler Zerre umrumda olmayacak dedim zırladık okadar bizler. Bütün yolları cartı curtu herşeyi akp e bağladınız övündünüz durdunuz şimdi neden ses çıkmıyor ampul partisine. Orada bende olabilirdim hatta şu an oturduğum yerdede bomba patlıyabilir bu umrumda bile değil. Bu Türk milleti HAKEDİYORR!!! ve Şunuda buraya yazıyım yıllar sonra belki görür biri okur. Bu daha iyi günleri türkiyenin.. Türkiye de diğer türk devletleri türk imparatorlukları gibi topraklar giderek yıkılıcak. Ve 100 yıllar geçince torunlarımız bizleri tarih kitaplarında okuyacaklar ve diyecekler ki nasıl böyle basit oyunlara gelmişler bizim atalarımız harbi salakmış dicekler. Kimse Kusura bakmasın Bunlar Gerçekler. Ben Türk milletiyle gurur duymuyorum Ben Çalışkan Akıllı Mantıklı Merhametli Türk milletiyle gurur duyuyorum. Miskinlerle işim yok benim.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayatımda bir değişiklik yok. Işe gitmek zorundayım, markete gitmek zorundayım, faturalarımı kiramı ödemek zorundayım. Eve kapalı kalmamız mümkün mü?
    Değil.
    Tedirgin miyim? Evet tedirginim.
    Korkuyor muyum? Evet korkuyorum. Ailem kahrolur bana birşey olsa. Onlara birşey olsa ben kahrolurum. Olabilirde, ölen kardeşlerimizin de aklına gelir miydi sabah evden çıkıp, akşama eve dönemeyeceği?
    Ve ben yaşamak zorundayım, sende, onlarda hepimiz yaşam için mucadele veriyoruz sonuçta.
    Sadece hakkımı helal etmem..
    Beni koruyamadı bu koca devlet, benim refahımı sağlayamadı, beni uyarmadı, benim güvenliğimi sağlayamadı.
    *Benim ve diğer vatandaşların yaşama hakkını koruması gereken kişi devlettir,
    *Hükümet ise devletin beynidir. Sivil savunma örgütlerini genişletmedi. Benim huzurumu sağlayamadı.
    *Özgür, eşit ve güvenlik içinde olmamı sağlayamadı.
    Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir devlettir ve vatandaşın yaşama düzeyini korumakla hükümlüdür ama yapamadı.
    *1954'te imzaladığı insan haklarını korumakla görevli olduğu madde için hiç birşey yapmadı ve halada yapmıyor.
    Bir saltanat uğruna benim yaşama hakkım elimden alınırsa ben en fazla hakkımı helal etmem.
    Çünkü yapacağım başka birşey yok.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 98

• Hiçbir şey değişmedi. Dün nasıl yaşıyorsam, bugün de öyleyim ve yarın da öyle olacam. Tabi ki Allah rahmet eylesin, can veren herkese üzüldüm. Ama bu da benim terörle mücadelemdir (kendimce). Basit bir anlayışım var... Eline silah alarak ya da üstüne bomba bağlayıp patlatarak 70 milyon insanı öldüremezsin. Ama içlerine korku salarak sindirir ve öldürmeye gerek kalmadan her istediğini yaparsın 70 milyon insana... Vakit geldiyse, gidilir. Kimseye boyun eğecek, kimseden korkacak değilim. Bizim oralarda " Her zerren çatlasa da baruttan, sana şerefsiz bir şekilde dönmeyeceğiz. " derler. Milli marşımızda geçer... Bu millet çok daha zorlarını atlattı. Kaldı ki buyrun hesaplayın... Terörün doğumundan bu yana toplamda ölen insan sayısı, araba kazalarında ölen insan sayısı ile kıyaslanamaz bile. Arabaya binince korkuyor muyuz? Öyle işte... Allah herkese sabır versin, hepsi geçer.

1|1
    0|0
  • 3 gün , bilemedin bir hafta sonra çoğunun unutup hayatına ayni sekil devam etmeyeceğine kim garanti verebilir ki

0|0
    0|0
  • az önce izmirdeki bir arkadaşımla telefonda konuşuyordum.. alışverişe çıkacağız dediğinde, farkında olmadan, metroya binme, avm ye , konak meydanına ya da alsancağa gitme, patlayıp ölme dediğimi farkettiysem.. bu işte ciddi bir yanlış var demektir.. türkiye bağdat oldu..

0|0
    0|0
  • Çok şey değişti. Vatanıma, milletime, bayrağıma daha çok bağlandım mesela. Atalarımın bıraktığı mirası daha çok sahiplendim. Her bir vatan hainine daha çok öfkelenip, din kardeşim ve can dostlarıma daha çok kenetlendim. 7 düvele kafa tutmuş milletiz biz. Tasması elden ele dolaşan 3-5 vatan hainine mi boyun eğecekmişiz? Patlatsınlar patlatabildikleri kadar, son çırpınışları bunlar.

0|0
    0|0
  • Patlamanın oldugu durak benim otobüs durağom sadece pazar günleri binmiyorum normalde o saatlerde ben hep ordan biniyorum otobüse ayrıca hep kızılaydayım haftanın 6 günü en merkezi yerlerden sürekli geciyorum patlamadan sonra güzergah degiştirdim artık sıhıye tarafından dolanarak geçiyorum ama her gectiğim yerde insan popülasyonu cok ve tam tehdit noktaları yani bu da bir önlem değil o yüzden Allah'a sığındık Allah bizi korusun...

0|0
    0|0
  • Facebook'a giremiyorum. Değişen bu.

0|0
    0|0
  • Tamam abartmayn mk. Ne odlek oldunuz. Oluceksek olucez ne yani. Omur boyu tozpembe mi olcak bu hayat. Savaslarla kazanildi bu vatan topraklar. yine cikicak bu savaslar oyle boyle. Türksünüz türk aglamayin korkak olmayin bu kadar. Cedlerimiz elinde bisey yokken savastilar ettiler. Sizin odunuz patliyor bu devirde. Tüm dünyanin gozu bizde pkk bitse akp gitse ne olcak rahat vermicekler iste az guclu olun valla utaniyorum boyle ağlak insanlardan

0|2
    0|0
  • yok hiç bir şey hissetmiyorUm. ne olacak ki? 30 yaşına kadar yaşadım terör vardı şimdi de var sonra da var. valla hiç bir şeyde de korkmuyorum kaybetmekten de annemi kardeşimi abilerimi bilmem 7 soyumu öldürsünler ne olacak beni mi öldürecekler aman olursa olsun. 16 yaşından beri kpss beni öldürmedi ki onlar nasıl öldürecek. aman ne korkusu ya? bazen ölüm hiç gelir insana ben. dertleri zevk edindim, ben de zevk ne arar. nem varki hayatta. bir üniversiteye gidiyorum bir de aparta geliyorum başka bir şey yok. işte çalışıyordum ayrıldım dersleri devam edemedim. daha önce master bitirdim hala iş arıyorum. şimdi diyorsun ki ölüm. ölüm nedir be? seni hayatta öldürmüşlerse. keşke o bomba benim yanımda patlasada en azından patlamadan bir kaç dakika önce etkisini azaltacak önlem alsam ve fazla kişinin ölmesini engellerim. sonra da gazateler yazar 4 üniverstie mezunu patlamada kahraman. kimin bilmem nesinde? sonuçta ben de kurtulurum.

0|1
    0|0
  • Herşey normal devam ediyor gayet rahat ve cesurca çıkıp gezebiliyorum. Ölenlere üzüldüm ama metanetli olmam gerekiyor. Senin yaşadıkların onların yapmak istedikleri zaten..

0|1
    0|0
  • Evden dışarı çıktığımda bakıyorum etrafıma çünkü acaba bu bombacımı? diye düşünüyorum..
    mesela patlamada gördüğüm cesetler günlük hayatımda gözümün önüne geliyor çok acı bir durum..

0|0
    0|0
  • durulduk artık abimden olum kızılaya bu aralar inme tehlikeli arkadaşlarına dikkat et kendine dikkat et diyor
    günde 2 defa arayan abim 3-5 kez arar oldu..

1|0
    0|0
  • Disari gonul rahatligiyla cikamiyoruz

0|0
    0|0
  • Doğuda askerlik yapmış birisi olarak dejavu oluyorum o zamanki korkular tekrar benliğime yerleşti ama bu sefer daha kötü kendimi savunabilecek imkanım yok.

1|0
    0|0
  • Hic bise değişmedi.

0|0
    0|0
  • Açıkcası kendimden çok sevdiklerime birşey olmasından korkuyorum..

2|0
    0|0
  • durakta falan beklerken o insanlardan ne farkım var diye düşünmüyor değilim bu hale getirdiler ülkeyi

0|0
    0|0
  • Sadece daha cok kinlendim akp ye hdp ye

0|1
    0|0
  • Patlama Sonrası Resmi Programı;
    -Yayın Yasağı
    -Zaafiyet Yok Açıklaması
    -Teröre Lanet
    -Kimse Gücümüzü Test Etmesin
    -Kapanış

1|0
    0|0
  • bişey değişmedi. avmde çalışıyorum millet korkuyor gelmiyor. bende zaman geçsede eve gidip işime baksam derdindeyim sıkıntıdan

0|0
    0|0
  • Bilardoya gideceğim valla, ölmeden önce kapışabiliriz.

0|1
    0|0
  • ALLAH ın verdiği canı ALLAH dan başka kimse alamaz bombadan ölevem korkusu yaşayan aptallara seslenıyorum korkunun ecele faydası yok dahada hırsılandım aksine :)

0|0
    0|0
  • Kötü gidişata, Komşularimizdaki savaşa, Ekonomideki bozukluğa, şehit haberlerine alışmıştık. Şimdi terorle yaşamaya alışmaya çalışiyoruz.

Sahi istikrar gelsin kaos olmasin diye oy vermediler mi %49?

0|0
    0|0
  • Teyzakkuzdayım askerlerimi en iyi şekilde yetiştiriyorum ilk fırsatta önünüze ölü kürt atıcam takipte kalın youtube kanalımıza da abone olmayı unutmayın. Tşklr

0|0
    0|0
  • Metroya binmiyorum, AVM'lere gitmiyorum.

0|0
    0|0
  • Yaşam denen şeyin ne kadar boş oldugunu anladim, dedigin gibi sevdiklerimi aramayi ogrendim

0|0
    0|0
  • O stres ağrıları bendede var sanırsam

0|0
    0|0
  • Dershaneye gitmeye çekinir oldum. Normalde tramwaya bindiğim yer tam valiliğin emniyet müdürlüğünün belediyenin birleştiği merkezi noktada ama ben bir km daha fazla yürüyüp ilerideki duraktan binmeyi tercih eder oldum. Ailem çarşıya avmye toplu olan yerlere gitmemizi bir süreliğine yasakladı. Evden çıkmadan önce acaba bugun eve dönebilekmiyim diye düşünmeye başladım ciddi ciddi.

0|0
    0|0
  • Kanıksar olduk artık. Hayatımızın bir parçası oldu bombalar. Hatta sofraya bir tane de el bombası koymaya başladı kimimiz de...

0|0
    0|0
  • Kalabalık yerlere pek gitmemeye çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey değişmedi değişmeyecek.
    Yıllardır doğuda terör olayları hep olurken batıdakilerin umurunda değildi. Şimdi ne zaman terör batıya sıçradı o zaman anladılar gerçeğin ne olduğunu. Türk milleti gaddar ve bencil millettir senelerce diğer müslüman ülkelerde olan patlamaları ve terör olaylarını umursamadı. Etme bulma dünyası.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    68

Kızlar Ne Diyor 87

• Dertlerime üzülmeye utanıyorum
    Sürekli bir tedirginlik hali

2|3
    0|0
  • Bu acil bir uyanma çağrısıdır!!
    Uyuduğunuz uykudan uyanma, yasadığınız depresyondan çıkma, korkularınızdan kurtulma zamanıdır.
    Gücünüzün farkına varma zamanıdır. İşte şimdi gerekten ne yapabileceğinizi gösterebilme zamanıdır.
    Titreşmek için doğduğunuz enerji seviyesinde titreşme zamanıdır.
    Kurban psikolojisi içinde ağlayarak, istenilene hizmet etmeden, gücünüzü elinize alıp tekrar ayağa kalkma zamanıdır.

Öncelikle şu kararttığınız, lanetlediğiniz, profillerinizi değiştirin. Güzel Türkiye’min kırmızı bayraklarıyla donatın, arzuladığınız mutlu huzurlu yaşamla dolu özgür ülkemin resimleri ile donatın profillerinizi. Etraftaki felaket senaryolarına kulaklarınızı kapatın. Ne kadar felaket senaryosu dile getirirseniz daha kötüsünü çeker ve yaşarsınız. İstenilen topluca korku algısı yaratılarak , enerjiyi düşürmek, ve bireyleri kurban psikoloji ile zapt etmektir.

Bakın bizler sırası geldiğinde kardeşi tarafından öldürüleceğini bilerek korkuyla yaşayan Osmanlı soyundan geliyoruz, bu kurban psikolojimiz zaten karmamızda var. Son dönemde yaşananlarda eski düşük enerjili karmamızın temizlenmesi aşamalarından biridir. Bile bile ölüme giden kurban Osmanlı torunları , sunu unutmamalıdır ki aynı zamanda bizler özgürlüğü için kahramanca savaşmış Atatürk’ün de soyundan geliyoruz. Atatürk inandı, vizyonladı, özgür ve ferah bir Türkiye Cumhuriyeti imgeledi ve başardı…

Şimdi ağlamayı bırakın, lanetlemeyi bırakın ve kendiniz için evlatlarınız için “yaratma” gücünüzü kullanmaya başlayın.
    Bu bir acil uyanma çağrısıdır!!!

Saatlerce meditasyon yapmanıza, mantralar okumanıza gerek yok. Sadece doğduğunuz şey olun. Güçlü birer yaratıcı olun. Geleceğinizi yaratın. Her gece korkularınızdan sıyrılarak “nasıl bir ülkede yaşamak istiyorsunuz” , gözünüzde canlandırın. Ekonomisi düzelmiş, huzurun , barışın hakim olduğu, herkesin kardeşçe yaşadığı ülkemizin birliği beraberliğini hayal edin. Yılmadan her gece bunu yapın. Ve gördüğünüz tüm bu güzel manzaraya inanın.

1|0
    0|0
  • -Kızılay'da mısın?
    -bişeyin var mı?
    Gibi telefonların yanında; AVM'lere gitmeye, şehrin merkezine gitmeye ve ayrıca her gün Kızılay taraflarında olan yakınlarımdan bir gün birinin haberini alcam diye korkuyla yaşıyorum. İnsanların psikolojisiyle oynuyolar, sokağa çıkmaya korkar hallere geldik.

0|0
    0|0
  • Sürekli uyarı mesajları geliyor telefonuma. Plakalar, dışarı çıkmayınlar, şurda durmayın burda bulunmayınlar. 1 yıl içinde insanların hayatı ancak bu kadar değişebilir. Bomba kelimesine alıştık ve normal karşılıyoruz. Artık aşırı tepkiler yerine ister istemez yine mi diyoruz ve en kötüsü de bunları alışmış olup hesap soracak kimsenin olmaması. Atatürk ün kurduğu güzel ülkemizin bu hale geleceğini tahmin edemezdim. Uyuyoruz hala uyuyoruz. Ve sadece sosyak medyada ya da bizle aynı fikre sahip insanlarla lanetlemekten başka bir şey yapmıyoruz. Halk olarak sesimizi çıkarmıyoruz. Çıkarmalıyız. Ben böyle bir ülkede yaşamak istemiyorum. Ülkemi seviyorum ve benim ülkemin mevcut hükümete oy vermemiş olan %51lik kesmin ülkesinin böyle olmasını istemiyorum. Artık her haberleri açtığımda şehit haberleri, bomba haberleri ve ülkede bunlar yaşanırken başkanlığın tartışılıyor olmasını görmek istemiyorum. Aylardır bitmeyen yol yapımı inşaatı da görmek istemiyorum sokağa çıktığımda. Sindiremiyorum. Siz sindirebiliyor musunuz? %49luk kesim siz sindirebiliyor musunuz?

0|0
    0|0
  • Sabah kalkıyorum işim metrobüs güzergahında ;
    *acaba canlı bomba varmıdır?
    *ya metrobus patlarsa?
    *Annem babam sevdiklerim sürekli arıyor (iyi misin kızım? )
    *Babam avrupa yakasında çalısıyo gunde 8 kere arıyorum
    *metrobusle 15 dk da geldiğim evimin yolunu 85 dk uzattım
    *Sürekli Panik atak geçiriyorum
    *sese karşı duyarlılığım arttı metanetimi kaybettim
    taksilere oldugundan fazla para veriyorun
    geceleri gözüme uyku girmiyor
    evden çıkarken , yollarda binbir türlü dua ediyorum
    yürürken tedirginim çöp konteynrları bile beni ürkütüyor
    eve geldiğimde " ÇOK ŞÜKÜR OH BUGÜN DE PATLAMADIK" diyorum
    Sürekli ağliyorum ve korkuyorum...

Yani hayatımın içine edildi. Paranoyak bir manyak gibi yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • Her gün hatta neredeyse her saat aileme "yaşıyorum merak etmeyin" raporu veriyorum, sevdiğim insanlara her gün "neredesin, ne yapıyorsun, orası kalabalık çık oradan, hayır orası çok tenha o yoldan sakın gitme, bana gel burda kal bugün hadi" içerikli telefonlar ediyorum. Her habere "bu sefer tanıdığım biri mi, lütfen olmasın lütfen yalvarırım olmasın" diye bakıyorum, yolda hızlı yürüsem "ya ilerideki bir patlamaya koşuyorsam" yavaş yürüsem "ya arkamda patlayacak bombadan uzaklaşmıyorsam" korkusuyla yaşıyorum, evden çıkmamak için asosyal oldum, kimseyle görüşmüyorum, kimseyle konuşmuyorum, bu tarz haberler yayılırken eğlenceli bir şey yapmak içimden gelmiyor, derslerime konsantre olamıyorum, hayata konsantre olamıyorum, hatta bazı bazı aklımdan "birileri benim canımı almadan ben mi kendi canımı alıp kurtulsam" diye bile geçiyor.

0|0
    0|0
  • Terörden dolayı insan hayatının çok değersiz olduğunu , ve karşımda gördüğüm bütün insanların çok güvensiz olduğunu öğrendim yani Çoktan kaybettik bazı duyguları

0|0
    0|0
  • Hicbirsey degismedi, bu savas yillardir var yillardir insanlar ölüyor, kimsenin rahatsiz oldugu yoktu simdj yakinimiza geldi diye rahatsizligi simdi duyuyor olmak bana ikiyuzluluk geliyor. Ben her zaman tedirgin rahatsiz uzgun ve kizgindim patir patir insanlarin ölmesine

0|0
    0|0
  • tevekkül... Eğer öleceksem, şu anda evimde otururken de ölebilirim. Merdivenen inerken de, yemek yerken de, uyurken de.. Olacağı varsa, olur. Bu yüzden kendim için korkmuyorum. Ama ülkem için çok, çok korkuyorum ve dua ediyorum.

0|0
    0|0
  • Şahsi problemlerin ne kadar önemsiz olduğunu anladım. Insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu hayatımızın pamuk ipliğine bağlı olduğunu anladım. Tedbir denen şeyin sadece devlet büyükleri için olduğunu vatandaşın beş paralık değeri olmadığını anladım. Ateş sadece düştüğü yeri yakıyor. Olen geri gelmiyor . Hükümet vatandaşa ölmekten başka rol bicmiyor. Bildiğini saklıyor iki tane köpek le lux araç koklatiyor göz boyuyor alman konsolosluğu tedbir tatili uyguluyor. Istihbaratı daha sağlam oldugun dan değil insanına değer verdiğinden. Sozun bittiği yerde bos konuşuyoruz belki olmeyiz diye yasiyoruz

0|0
    0|0
  • anlıyorum seni ben de şehşr dışında okuyorum kardeşimin okulu ve annemin iş yeri o civarlarda çok kötü bir durumdayız inşallah düzelir şu olaylar

0|0
    0|0
  • -Evden cikmaya korkuyorum
    - Gelecek endisesi yuzunden ders calisamiyorum.
    -Suriyeye dondugumuzu dusunmek psikolojimi altust etti.
    - Patlama olur diye kariyerim icin cok onemli olan bir mulakata gidemicem. ( ANKARADA CUNKU. 6 AYDA 3 PATLAMA YASANAN SEHİR.)
    - Kimseye guvenmiyorum.
    -Yabanci diller ogrenmeye calisip yurtdisinda yasamak zorunda kalma dusuncesi stresse soktu beni.
    - Her patlamada acaba yakinim var mi diye dusunuyorum.
    - Ne zaman bizim sehire de terorist inecek diye dusunuyorum, arastiriyorum

0|0
    0|0
  • Teror bizi degistirmemeli , onlain da istedigi bu zaten tıramız, ama unutmayin bizim İstiklal marşımız " KORKMA.." Diye başlıyor ! Biz türküz bize yakışanı yapalım mücadele etmemiz lazim bu günler birlik olamamız lazım eve kapatmayın kendinizi hayata küsmeyin, dua edin bolca dua şehitlerimiz için..

0|0
    0|0
  • Ankarada patlama oldu bir ton sevdigim insan var orda hangisini aricagimi sasirdim. Bu sabah annem uykumdan İstanbul'da patlama oldu diye uyandirdi korkuyla sevdiklerimi aramaya basladim. Evimin dibinde meydan var supheli arac tespit edildi diye polis yolu kapatti bomba patlama ihtimali olan yerler arasinda geciyo arkadaslarim disari cagiriyo korkudan cikmak istemiyorum. Annem markete gidiyorum dediginde bile korka korka yolluyorum. Vizelerim yaklasiyo sirf metroyu kullanmak zorunda oldugum icin kitaplarimi almaya gidemiyorum. Bunlar sadece bir kismi. Ozetle korka korka yasiyorum hayatimi kisitliyorum

0|0
    0|0
  • Sabahın yedisinde arkadaşım arayıp erken kalk da otobüse binme bugünlerde diyor. Biraz kafa dağıtmak için dışarıya çıkmadan önce durup çıkmasam mı acaba diyorum. Haberleri izlemekten nefret ediyorum. Bomba patlayan illerdeki tanıdıklarımı arayıp hayatta olup olmadıklarını teyit ediyorum. Neyin içindeyiz diye sorguluyorum

0|0
    0|0
  • bugün hiç bir arkadaşım hadi şurda buluşalım muhabbet ederiz stres atarız diye beni aramadı. oysa ki her hafta sonu bir arkadaşımla görüşürüm.
    herkes korkuyor tedirgin. şahsen çok tedirginim.

0|0
    0|0
  • Her adımı korkarak atar olduk

0|0
    0|0
  • Çoğu şey şey şey değişti

0|0
    0|0
  • Ben de korkuyorum. Bugün izinliyim mesela. Ama evdeyim.

0|0
    0|0
  • korkuyorum. korku cumhuriyeti kurdular. konuşmaktan zaten bir süredir korkar olmuştuk, şimdi dışarı çıkmaktan da korkuyoruz.

0|0
    0|0
  • Bizim insanimiz hepsi degil ama cogu uyuyor ulkemiz elden gidiyor ama kimsenin umrunda degil alostilar artik aa bomba patlamis iki dk sora bisey kalmaz maalesef ayaklanmamiz lazim bizim su anda boyle boyle sindirip isgal edecekler ulkemizi nalet olsun katillere ne diyim

0|0
    0|0
  • nedir bu üzüntü? neden sokaklar boşaltılıyor? inadına dışarıya çıkın ! ben size kaçmayı değil ölmeyi emrediyorum ! korkmayın. eninde sonu siz ölümü değil , ölüm sizi bulacak. şatolarda olsanız bile ölüm sizi bulur.. şu an en başındandır beri siyasi bir proje devam ettiriliyor. BOP projesi. o yüzden bunlara bu kadar şaşırmıyorum. Cahilliğinizin bedelini ölümle ödüyorsunuz..

0|0
    0|0
  • Yakınlarım için endişeleniyorum hepsine sokağa çıkmayın kalabalık yerlere gitmeyin diyorum ister istemez oluyor bu elimde değil kendimden çok yakınlarım için endişeleniyorum sürekli bir karamsarlık hali var önceden çok pozitif biriydim ben ama artık istemeden karamsar oluyorum o kadar çok şey diyebilirim ki ama buna bile mecalim yok artık

0|0
    0|0
  • Haldun tanerin orda 150 kilo bomba bulunmuş. Ve o bulunduğundan ordaydim, belki burada olmam bir süre sonra... İstanbul'da yaşıyoruz ve dışarı çıkma korkusu yaşıyoruz. Belirsiz herşey. Allah yardimcimcimiz olsunm allah sevdiklerimin acisinu bana yasatmasin. kimseye yaşatmasını.

0|0
    0|0
    • Kadıköyde okulum, metroyla gitsem de ölücem, rihtimdan dolmusa binsem belki iki otobüsün arasına girip patlayacak bir araba olacak sagimda. Ne yapabiliyorum? Gitmek zorundayim

• degısmedı daha az dısarı cıkıyoruz dısarı eskısehırdeyım ınsallah bırsey olmaz burada mukadderat artık yapacak bırsey yok Allah bu saldırıları yapanları helak etsın soylarını kurutsun kahru perısan eylesın kendı ellerınde yuvalarında patlasın bombaları

0|0
    0|0
  • Fena halde intikam duygusunu kazandım bunu yapanlarin Allah belasini versin intikam intikam bu ne böyle kendi ülkemizde rahat rahat gezemicekmiyiz bizim psikolojimizi bozmaya calisiyolar yeni bir devlet kurmak istiyolar yapmayin bunu bu vatan hepimizin gerek yok ama laf dinlemiyorlar

0|0
    0|0
  • Hiçbirşey

0|0
    0|0
  • Milli şuursuzluğumuza bir sigara daha yaktım

1|0
    0|0
  • Zaten güvensizdim artık hiç güvenmiyorum

0|0
    0|0
  • Psikolojimiz bozuldu

0|0
    0|0
    • niye ki? sonuçta ölmeyecek miyim? gülüyorum bu söze. psikolojim bozuldu. ne güzel kelime.

• @serseri_cocuk26 ben cok korkuormm :(( kucuken yasadim bomba patladii karsimizda Allah'tan bisey olmadii;

• sen hiç abaza erkek gördün mü? bir sürü işte ben de öyle bir abazayım nasıl mı? onların gördüğümde dişlerimi gösterecek kadar. onlara ölümden korkmadığımı gösterecek kadar üzerlerine gideceksin ya hepsini önlersin ya da ölen sayısnı azaltırsın. ben korkmuyorum inan bana. o kızılayda olsaydım ölünceye kadar o bombayı etkisiz hale getirmeye çalışrıdım ve en son olmadı mı? ölümü azaltmak için en uygun yer seçerdim anlıyor musun bu duyguyu. çünkü ben normal yetişmedim. nasıl denir bu? sen şehitle için ağladın mı? ben her sehitte ağlarım neden mi? suçum bu ülkeyi sevmek insan sadece askerde insan değildir. ve asker dedeğildir. asker de niçin eğitim verileri çünkü yaşatmayı öğrenmek için namusun vatanı korumak için. korku nedir ya ölüm nedir ya? şerefsizini üsütne gideceksin. en azından benim gibi miliyetçiylerin fitilini ateşlerim yani.

• Kızlar Devam
    57
Yükleniyor...