Hükümeti zor durumda bırakmak için yapılan saldırılar mı bu patlamalar?

Apolitik bir insanım. Siyasi bilgisi olan veya olmadan fikir sahibi olan arkadaşlarım sorumu cevaplarsanız sevinirim.

Bu patlamalar sonrasında en iyi yöntem nedir?

İktidar partisini suçlayıp, hükümetin istifa etmesini beklemek mi? Patlamaların amacı zaten bu değil mi?

Yoksa devletin birilerinin kuyruğuna bastığı için yapılan bu saldırılar yüzünden sonuna kadar desteklemek mi?

• Tüm olayların suçlusu iktidar partisi
    58% (32)53% (23)56% (55)Oy Ver
  • Sonuna kadar destek olunmalı
    42% (23)47% (20)44% (43)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar her kelimenizi okuyorum. Görüşleriniz için teşekkür ederim.

2|0
13|11

En İyi Kız Görüşü

• Yahu patlama oluyor adam çıkıyor ve diyor ki;
    Yapanları kınıyorum, terörü lanetliyorum, ben başkan olsam böyle olmazdı..

Bunu iktidar yapıyor diyemem ama en azından engel olmadığı çok aşikar.
    Türkiye"de sağlam bir istihbarat var ve her yerde çarşaf çarşaf bunların olacağı yazılı biz bile biliyorken, onlar bilmiyor mu? Taksim saldırısı mesela Almanya bile uyardı ama İstanbul valisi dedi ki "onay gerektiren bir ikaz" bomba patladı ve onaylanmış oldu.

Bunlar hep Tayyip başkan olsun diye oynanan korkunç oyunlar.

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Patlamalardan önce daha fazla ciddiyet gerektiriyor bazı önlemler cümlelerle kalmasa elle tutulur olsa keşke mit var koskocaman eski kadar bir faydasi yok bu ülkeye iktidar akp diye isyan etmiyor halk açıkçası yetki sahibi kimse ona itiraz isyan ediyor ayni şekilde chp mhp veya her hangi bir parti olsa ayni şeyler o zamanda olsa yine iktidarı suçlardim güç ellerinde halkı koruyamiyorsa üc beş it surusune kurban gitmemize yariyorsa bu hükümet olmasin...

YAZIK ÇOK YAZİK diye sözlerimi bitirmek istiyorum kardeşim güzel soru sormussun...

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• "Tüm olayların suçlusu iktidar partisi"

7|3
    0|0
  • Köstek olup, yaşanan acıları var olan iktidarı yok etmeye bahane etmek basit ve haince.. birlik ve beraberlik içinde olup, dik duruş göstermek şart.. çamur atıp, laf söyleyip kaçmak kolay olanı..

3|3
    0|0
  • Suclu iktidar partisi demek cok dogru olmaz bence.
    Mesele; guvenlik biriminin siyasetin, politik kararlarinin golgesinde birakilmasidir. Kontrolsuzce ulkeye siginmaci almak gibi, ben Türk milletine baglilik yemini etmem diyenleri meclise almak gibi, terorist basi diye nitelendirilen kisinin kuzeninin mecliste olusu gibi, her olaydan sonra sorun yok diyenler gibi ya da elinde istedigi kadar imkana sahipken kiniyoruz diye yitinmek gibi... yaralanan on kusur guvenlik mensubunun ustunu ortbas etmek gibi... bunlarin hepsi kusur. Ve biz milletcek bir butun olamadigimiz icin bunlari yasiyoruz muhtemelen. Yok kürtmüş yok aleviymis yok koministmis...

Anayasada belirtildigi uzere; irki dili dini mezhebi ne olursa olsun kendini Turk hisseden ve/ve ya TC vatandasi olan herkes Turktur.

1|2
    0|0
  • Herkes biraz suçlu bence.
    O adamlar meclise girmemeliydi
    Önüne gelen ülkeye alınmamalıydı

1|3
    0|0
  • açıkcası ben devletimi her koşulda desteklerim ve yanında olurum bir devler kendi halkının ortasında bile isteye bomba patlatmaz

2|2
    0|0
  • İzle ve sen karar ver. Düşünme kabiliyeti olan herkes neyin ne olduğunu bu videoyla bile anlayabilir.
    www.facebook.com/.../?pnref=story

2|2
    0|0
  • Destek ve birlik olma zamanı...

0|3
    0|0
  • Hedef tahtası belirlemek daha kolay geliyor herkese ama yönetime destek vermeliyiz güvenmeliyiz başka çaremiz yok ayaklanmayla olsaydı çoktan olurdu hükümet istifa diye bağırmak kolay istifa etti ya sonra?

1|2
    0|0
  • Doguda yapılan operasyonlara tepki olarak yapılıyor bu olaylar. Giden her can kıymetli her ölü yas bizim için ama bu saatten sonra operasyonları durdurmak ahmaklık olur. Zaten geç bile kalındı.
    Allah yardımcımız olsun, dua etmekten başka yapacak bişeyimiz yok.

0|2
    0|0
  • Kesinkikle katılıyorum o kücük beyinlerinde neler tasarlıyorlarsada iki mislu karsılık bulacaklar...
    TC bölünmez bir bütündür feristahı bile gelse adamın anasında cıktıga bir pisman olurlar...
    Daha coj yazmak isterdim ama neyse..

1|1
    0|0
  • Şu an suclanıcak vakit degil el birligiyle destek olunup üstesinden gelinmek amaclanmalı

1|1
    0|0
  • Bizim milletimizin en büyük sorunlarından biriside suçlamaktır zaten. Kendi yaptıklarımızı gözümüz bile görmüyor. şu an ki hükümeti sürekli eleştireceklerine 7 haziran seçimlerinde pkk'lı partinin emanet oylarla barajı aşmalarına yardım etmeselerdi belki şu an çok farklı bir noktada olurduk. Fakat görüyorum ki canlı bombanın ve bilimum teröristin cenazesine giden biz sırtımızı boktan örgütlere dayadık, "pkk sizi tükürüğüyle boğar " diye açıklamalarda bulunan seçim zamanı saz çalıp, sevgi pıtırcıklarına dönüşenler meclisimizde...

Her seçim zamanı bu sene iktidar olmazsak istifa ederim diyen ama istifa etmeyen genel başkana sahip , Atatürk'ün partisiyiz, Atatürkçüyüz biz diyip hdp'nin çanağını tutan muhalefetimiz var

Oturduğu koltuğa bilmem kaç senesinde gelmiş parti içi muhalefeti sallamayan oy yüzdesini daha da aşağı çeken parti liderine sahip muhalefetimiz var.

İktidar partisini saymıyorum bile...

Tüm durum bu iken hükümet başında kim olursa olsun saldırıların odağının iktidar partisi olmadığı açıkça TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'NİN varlığı ve birliğine düzenlenlendiği gün gibi ortada. Ne diyeyim zor günler geçiriyoruz Allah yardımcımız olsun.

1|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• BESLE KARGAYI, OYSUN GÖZÜNÜ!

Devletin amacı nedir?
    Anayasanın 5. maddesi:

''Devletin temel amaç ve görevleri; Türk milletinin bağımsızlığını ve BÜTÜNLÜĞÜNÜ, ÜLKENİN BÖLÜNMEZLİĞİNİ, cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun, refah, HUZUR ve MUTLULUĞUNU sağlamak...''

Peki devleti yöneten kim? AKP

AKP'yi devletin başına getiren kim? Halk

AKP iktidarken başımıza ne geldi?

Yüzlerce askeri, halkı ve ana yüreği şehit verdik!
    AKP den önce terör sadece dağda iki misliyken,
    Şimdi terör; şehirlerde dahi 40 misliyle çoğaldı!
    Ve bugün bile İstanbul'un en kalabalık yerinde bomba patladı.
    Bir zamanlar trafik kazasına kurban gitme endişesi yaşarken, şimdilerde 100 metre ileride bir bomba olabilir mi, endişesiyle yaşıyoruz. (Ha yaşıyor muyuz o da tartışma götürür.)
    Bakın başlıkta söylediğim atasözü tam da oturdu. ''BESLE KARGAYI, OYSUN GÖZÜNÜ!''

0|2
    0|0
  • Taraf gözetmeksizin;

Terörün önünü bütünüyle kesebilen hiçbir ülke yok. Devleti yönetenlerin elbette eksiklikleri olacak, ancak bu durum bu iktidar için geçerli bir söylem olmamalı. Kim gelirse gelsin aynı durumlar cereyan edecektir.

Bunlar ilk olarak aklımıza gelen ve bu ülkenin yıllardır kanayan yarası halindeki pkknın kendi başına aldığı kararlar değil diye düşünüyorum. Dış mihraplar gerek coğrafi gerekse yer altı ve yer üstü zenginliği ile tarihin eski çağlarından bu yana bu topraklar üzerindeki oyunları hiç bırakmamışlardır.

Tüm bu terörize eylemlerin asıl ve tek amacı ülkede huzursuzluk ve kaos ortamını hakim kılıp buraya müdehale etme çabalarıdır. Kaldı ki; 1990 lı yılları anımsayanlar terörün çığrından o dönemlerde de çıktığını göreceklerdir.

Bunun bir çok örneği yönetiminden gıpta ile bahsettiğimiz süper güçlerde de görebiliriz..

Biz halk olarak birlik ve beraberliğimizi bozduğumuz an, bittiğimiz andır.. Eleştirmek yıkıcı olduğu sürece varılan noktayı hiç değiştirmez..

Konuşulacak çok şey var aslında. Konuyla ilgili bir başka sorunda inşallah.

0|1
    0|0
  • Hükümeti Seven sevmeyen herkes birlik beraberlik içinde olmalı. . . #KonuVatansaGerisiTeferruat!!! NET.

1|1
    0|0
  • Teröristlerin bir çok farklı kaynakları ve çeşitleri istekleri vardır.. Aaaa bak bu emretmiş onlar yapmış diye direkt birilerini suçlamak çok yanlıştır 10 - 15 veya atıyorum 20 yıl önce bu hükümet vs, her neyse o adamlar yoktu başka hükümet vs, vardı ayrıca ki yine o zamanlar da teröristeler vardı bu neyin kafası herkes için söylüyorum..

www.masak.gov.tr/.../72

0|1
    0|0
  • Şimdi bu patlamalar devlete yonelik olsa neden hicbir devlet personeli olmuyor? Pkk nin vatandaslari oldurmekteki amaci ne olabilir yoksa bazilarinin hdp nin baraj alti kalip 400 milet vekiliyle yapilan bir planlarimi var?

0|1
    0|0
  • başkanlık olsaydı böyle olmazdı ameke.)

0|1
    0|0
  • suriye karışınca arada türkiyeyi kaynatıyolart işte hükümet iştefa etse noılcak

0|2
    0|0
  • her olayda hükümeti suçlama hastalığını bırakın. destek zamanı

2|1
    0|0
  • aaa kızlarımız iktidar düşmanı maaşallah

0|0
    0|0
  • Nolcak akp gitsinde hdp ye anayasanin 2. Ve 3. Maddesini degistiririm diyen k*rtçü kemal mi gelsin.
    Verir ulkenin yarisini patlama olmaz demi.

0|1
    0|0
Yükleniyor...