Patlamalarda bir kişi bile ölse büyük bir kayıp değil midir?

Felaketin boyutunun sayılarla ölçülmesi bence insan hayatının değersiz görüldüğüne işarettir.
Sayılara bakmayın, ölen sen de olabilirdin, ben de olabilirdim. Bir kişi bile önemlidir! Bir kişi bile ölse felakettir, yastır!

Patlamalarda bir kişi bile ölse büyük bir kayıp değil midir?

46|17
156|155

En İyi Erkek Görüşü

• hükümetin, devletin , kendi insanını nasıl keklik gibi avlattığının resmidir bu olanlar.. tv lere çıkıp, insan ve zırhlı araç ordularıyla gövde gösterileri yapmanın alemi yok.. demeçlerde terörü kınamak ve sabrımızı taşırmayın demeleri bile trajikomik.. ne sabır varmış arkadaş, sokaklar kendi insanının cesetleriyle doluyken hala neyin sabrı? meclisinde bile yanıbaşında barınıdırıyorsun adamları.. ırak böyleydi, çarşı pazarda üç günde bir patlama olurdu, ortalık kan gölü olurdu.. ee ortadoğu, oluyor bunlar derdik.. ne oldu? aynını yaşıyoruz.. tek bir insanı öldüğünde beğenmediğimiz avrupa ayağa kalkıyor ortalaığı kırıp geçiriyor.. burada ise haberler bile ölü sayısını 5 te birine azaltıp söylüyor, ortalık karışmasın diye.. topluca kış uykusunda olan bir toplumuz ve başımızdakiler tamamen yetersiz... bir insan, arkadaşını arayıp, avmye falan gitme, patlayıp ölme diyorsa bir ülkede.. bu ülke, yaşanacak bir ülke olmaktan çıkmış demektir.. bir duvar yazısında görmüştüm , çocuk yazmış eni konu.. burası bizim değil, bizi öldürenlerin ülkesi diye.. doğru demiş..

1|3
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 1 ölü bile kayıptır dediğin gibi. Sadece insan olarak bakıyoruz biz ama o insanın doğumundan, yaşamına kadar hayatında var olmuş her anına şahit olmuş insanların gözünden bakmak gerek birde o insana. En yakınındakini ve kendini onun yerine koyarak bir düşünsene? Bir adım atıyorsun saniye sonra devamı gelmiyor. Sabah evden görüşürüz diye çıkıyorsun bir daha dönemiyorsun. Bir anlık olmuş bitmiş ölmüş gibi düşünüyorsun biraz üzülüyorsun bitiyor senin için ama bir hayat son buluyor. Sadece ölen değil yaralanan insanları bile bir başka hayat bekliyor artık. Bazen ufacık bir elin yansa yanlışlıkla sıcakla temasında nasıl canın yanıyor. Birde vücudunun patlayıcı bir bomba tarafından yandığını hatta bir uzuvunun kopup bedeninden ayrıldığını düşünsene. Hayatına kaldığın yerden eksik devam etmenin nasıl fiziken ve ruhen seni ömür boyu etkileyeceğini? Bir elin doluyken diğer tek elinle bile başka bir nesneyi zar zor almaya çalışmanın verdiği zorluğu ömrün boyunca yaşayacağını. Zor çok zor. Allah ölenlere rahmet eylesin. Yakınlarına sabır be güç versin. Yaralılara acil şifalar versin. Sakat kalanlara güç kuvvet sabır versin. Hepsinin yardımcısı olsun. Teröre destek olanların, bu olaylarda parmağı olan ve bütün sorumlularında tez zamanda belasını versin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 154

• En çok sinirimi bozan nokta her patlamadan 3 gün geçtikten sanra acıların unutulup herkesin yaşamına devam etmesi. Ölmekten, sakat kalmaktan daha öteei olabilr mi? Yaralanan hattayaşamını yitiren insanların sevdikleri ailelerinin yaşadığı acıyı düşünebiliyor musun? Sevgilinden ayrıldığında yaşadığın avıyı hatırlıyormusun? Bşrde ailenden bi3ini kaybettiğinş düşün hanım efendinin dediği gibi yaşamını yitiren sakat kalan sen ya da ben olabilirdik.
    Çıkar, para, rant, gösteriş, güç uğruna dünyayı ne hale getirdik. İnsan olmayı öğrendiğimiz gün çağ atlayacağız. O gün geldiğinde dünya olacak mı orası ayrı bir muamma.

Başa geçenlerin (ya da geçeceklerin) bu güne dek birşey yapmamış ve yapmayacak olması insanın sinirini bozuyor.
    Bomba sadece oradaki vatandaşlarımızı, halkımızdan insanları değil insanlğımızı duygularımızı da öldürmeye yetmiş.

14|2
    0|0
    • Ağzın bal yesin birader biraz önce faceye girip baktım sadece duyarlı sayılı kişiler patlana hakkında yazı vs. Paylaşmış diğer insanlar yemek paylaşımı gezdiği yerleri paylaşmış ulan yuh be insanlık ölmüş be bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla bu ülke batar va batıyorda. yazık yazık

• @Anfıl sosyal medyadan siyah fotograflar , yazilar paylasinca ne olenler geri geliyo nede teror bitiyo ve yas tutuncada o insanlar geri gelmiyo keske gelse ama gelmiyo keske her sey bitse ama daha mantikcil hareket etmeli insanlar bence suanda anliyomusun

• Valla dogru.
      Ama biz 17 agustos 1999 depremini unutmus milletiz, sence bunu nasil unutmayalim? Tabikide unuturlar. O depremde kac can yitirdik, hala bir deprem cantamiz yok evlermizde, hala curuk evler yapiyorlar , hala curuk evlerde oturuyorlar , kentsel donusum seysine karsi cikiyorlar. bir 17 agustos dahami yasamamiz lazim. Allah gostermesin...

• temel sorun can kaybı degil o patlamaya engel olamamaktır bence..
    Sonrasında ahvah etmek pek dogru degil.. ki üc gün sonra herkes hayatına dönecek ve orada can kaybı yaşayanların aileleri dışında kimseninde pek umrunda olmayacak

6|2
    0|0
    • Umrunda olacak emin ol çünkü kelle koltukta olacak herkes :))) Ülkeye sınırdan alınan bu kadar terroristtide nah temizleriz kimilerinin kan siyasetine kurban gideriz Allah yolumuzu açık etsin

• Evet bir kişi bile çok büyük kayıptır. Fakat kınamak yetmez.

İstanbul'da hayatını kaybedenlerden birisi İsrail vatandaşı imiş. "Eeee ne olacak?" demeyin, İsrail'in Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri ABD seyahatini yarıda bırakıp ülkemize geliyor. Bakalım bu ziyaretten ne çıkacak yakında anlarız. Bir vatandaşları için bile harekete geçip bir şeyler yapan İsrail dünyadaki terörizmin en büyük destekçisi kabul ama ucu kendilerine dokunduğu anda gereken ne ise yapmaktan çekinmiyorlar.

Bizimkilerin yaptığı Kayserili pazarlığında da Yunanistan'dan geri aldığımız her Suriyeli için AB bizden bir Suriyeli alacakmış. Ulan bizden alacaklarına Yunanistan'dakileri alsalar ya ! Tövbe tövbe, neyse sinirlenmeden susayım ben.

1|0
    0|0
  • Her ölüm candır her ölen kayıptır ve son olarakta şu cümleyi kurmak istiyorum her ölen annesinin kuzusu bitanesi babasının gözü ailesinin her seyidir. Bu ülkenin her vatandaşı için göz yaşı dokuyorum bu ülkemiz de şehit verdiğimiz asker kadar değilde bir o kadar sivil şehit ettik...

Bu çok acıdır...

1|0
    0|0
  • Aynen öyledir. Allah herkese bir ömür yazar herkesin kaderinde bellidir yaşam süresi. Ama bunu zaten ömrü bu kadarmış demektense arkasında dualar etmek en güzeli. Elden başka birşey gelmez. Keşke hepsi önceden engellenebilse ama bilemeyiz ki kimde bomba var kimde yok. Allah beterlerinden saklasın en kısa zamanda bu terör dursun diye dualar edip duruyoruz. Allah büyük geçecek inş.

1|0
    0|0
  • Sen inaniyor musun ki patlamalarda ölenlere üzülüyor lar. ankadara patlamasında pazar günü TRT 1 de baba candir vardi programı değiştirip diriliş koymuşlar. bende TRT ye ulastim sosyal medyadan yorum yaptim. bu ne alaka madem eylem yapiyonuz kanali kapatin dedim yorumunu kaldirmis milyonluk sayfa. sabah ise komedi programı veriyorlar. samimi değiller bana samimi gelmiyor hic kimse

0|0
    0|0
  • aynen öyle ya herkes çocuğu annesi babası abisi. herkesin bir seveni var

0|1
    0|0
  • Adamlar dünyanın Almanlarla dalga geçtiler asılsız bir iddea için okul kapatılır mi diye. Bugün bomba patladı ölümler oldu ve asılsız dedikleri olay ölümlerle tescil edildi. Avea şebeke şu an İstanbul'da çekmiyor internet şebekesini kapattı face twitrer gibi siteleri erişime kapattılar. Ama artık nereye kadar gider. Üstelik bombacı işid çıktı. Putin Türkiyeye 3 yıl önce isidi besleyen bir ülke demişti. Cebinde akrep taşıyan ileride bomba olur tek tek döner diye yorum yapmıştı. Belkide tüm patlamalar işid ama TAK diye yutturuldu bize. Ölümler çok patlamalar çok fazla medyaya sadece bunlar Yansıyanlar bide arka planda olanlar?

0|1
    0|0
  • bütün dünyayı verseler
    1 insanın canından değerli değildir.!

1|0
    0|0
  • ister bir kişi ölsün ister yüz kişi sonuçta olan olaya ben cinayet ve katliam derim terör en çok tehditle beslenir zaten amacı tehdişciliktir o yüzden korku salar etrafa ki ben güçlüyüm diye sorun terörden korkmadan direnmek gerekir terörle mücadele ise sadece askeri ya da silahla yapılmaz en büyük yapılan mücadele teröre giden para kaynaklarını kesmek nedir bu para kaynakları kaçakçılık insan tacirliği haraç kara para aklanması uyuşturucu satıcılığı yani aklınıza gelebilen her şey o yüzden terörle müzakere edilmez edilemez terörle ancak ve ancak mücadele edilmelidir ama ern büyük mücadelesi ekonomik anlamda olanıdır

0|0
    0|0
  • Eğer ölen bizim vatandaşımız ise ya da çocuk ise kayıp. Ha yok değilse kayıp değil.

1|1
    0|0
  • #taksim #ankara gibi türlü etiketlerle sosyal medyada gündemi sadece terör olayları ile meşgul etmek, sürekli ölü yaralı sayısı ile ilgili sondakika haberleri yapıp haberleri takip etmek, bununla ilgili devleti suclayıp korku yaymak, tam da terör örgütünün istedigi seyler. gündemde hep pkk var. Planları tıkır tıkır işliyor.

1|0
    0|0
  • Her ölüm bir kayıptır.

0|2
    0|0
  • kesinlkile büyük kayıp

0|0
    0|0
  • "Kim, bir cana kıymayan veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayan bir nefsi öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir nefsin yaşamasına sebep olursa, bütün insanları yaşatmış gibi olur"

2|0
    0|0
  • Elbette çok büyük bir kayıp ama insan psikolojisi zamanla alışıyor. KAnıksıyor ve sayının az olması da iyi en azından çok değilmiş psikolojisine giriyor.

0|0
    0|0
  • Bu üzüntüler bu terörlere hayır demek lanetlemek keşke verdiğimiz 1 - 2 şehit olan askerlerimiz içinde geçerli olsaydı ama nerde o kafa neyse k. bakmayın.

Konuya gelince yaşanan olaylar etkisiyle herkes birilerini suçlar oldu bu doğru devletler de parti başkanları da dahil, böyle devam ederse daha çok bomba gelir Allah korusun ama birilerini suçlamak çok yanlıştır.

0|0
    0|0
  • bir ülke diğer ülkeye bir insan için savaş açıyor ve binlerce insan ölüyor. savaş ölüm için açıldı ama yine ölümle sonuçlandı. ne kadar büyük bir çelişki değil mi? aslında çok saçma bir düzen içerisindeyiz şu an. olan masum insanlara oluyor. Allah sonumuzu gerçekten hayır etsin.

0|0
    0|0
  • Medeni bir insan icin oyle elbette

0|1
    0|0
  • Bu yüzden doktorlar bütün gücüyle çalışıyorlar. Bundan 20 sene önce bu olaylar olsaydı inan o doktorları bulamazdık.

1|0
    0|0
  • Türkiye'de insanları korkutmaya çalışıyorlar.
    Bomba mekan olarak bir yerlerde patlatılıyor ama, amaç insanların kalbinde korku bombası oluşturmak.
    Bir kişi daha ölmemesini diliyorum.

0|0
    0|0
  • Felaketin boyutunun sayılarla ölçülmesi bence insan hayatının değersiz görüldüğüne işarettir.
    Sayılara bakmayın, ölen sen de olabilirdin, ben de olabilirdim. Bir kişi bile önemlidir! Bir kişi bile ölse felakettir, yastır!

0|0
    0|0
  • Evet sis

0|0
    0|0
  • Ates dustugu yeri yakiyor malesef. Balik hafizali bir milletiz malesef. Halbuki dedigin gibi ölen tek bir kisinin anne baba abi ablasi oldugumuzu dusunsek, olayin ne denli buyuk bir kayip oldugunu anlayabiliriz.

0|0
    0|0
  • Ne yazık ki sayılarla ölçülüyor ülkemizde ve bir çok yer daha kalabalık yerde patlatacaktı panikten erken patlattı diyor ve neredeyse buna şükredecekler. Nasıl bir ülke olduk nasıl bir hale geldik ufukta hiç aydınlık yarınlar yok artık.

1|0
    0|0
  • sadece ölmesi değil birinin yaralanması o olmasa bile ruhlarımızın yaralanması dahi kayıptır
    böyle bombayla masum canı almaya niyetli kişilerin aldıkları nefes bile kayıptır

0|0
    0|0
  • olmazmı can bu bır kışı bıle ölmesın neden olsunkı terorden

0|0
    0|0
  • Devlet adam gibi operasyonlar yapmali yalandan tv karsisina gecip kiniyoruz demekle olmaz bu isler.. Suriyeden arap alacagina git doguya yasam kur toki kur fabrika kur. Tabi temizledikten sonra dogudaki masumlari getir batiya doguyu nukleer test amacli kullan gitsin.. Bu iste artik insan haklari felan kalmadi buldugunu indiriceksin teslim ol dersen oooo

0|0
    0|0
  • Kesinlikle haklısın ancak bence sayıların da önemi var. En azından kendi açımdan söylüyorum bunu. Çünkü ben 50 kişi öleceğine 1 kişi ölecekse ve bunun olması için ölen ben olacaksam razıyım.

0|0
    0|0
  • can herşeydir.. geriye ne kalır yoksa.. tabiki büyük kayıp

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    124

Kızlar Ne Diyor 155

• İnsanlar bir hiç uğruna ölüyorlar. O ölen kişi bombacı dahi olsa bile evet yastır.

Çünkü patlayan bombayla birlikte umutlarda sönüyor.
    Yalnız Ankara patlamasında yapılmayan #Ankara nın sadece #Taksim de yapılması beni üzdü. Hayat sadece İstanbullulara değil Ankaralılarada güzel ve önemli 😊

Yalnız taksim olmaz. #AnkaraVetaksim olmalıydı etiket

Umarım barış gelir sevgi hakim olur. 😊

Güzel bir ülke oluruz.

4|2
    0|0
  • Kesinlikle katiliyorum... zaten bir kisiyle bin kisinin arasinda fark yok. Şu açıdan yok; kimsenin hayatı kimseninkinden daha değerli veya daha değersiz değil. Bir kisi öldüğünde de onun hayalleri, onun yasami, yasama hakkı yok oluyor, yok ediliyor.

Empati yapıyorum da hayatımın en yasamak istedigim dönemindeyim. Aptalca bir bomba bana sormadan bu hakkımı elimden alacak. Tek basima patlasam da yuz kisi olsa da bu bir felaket olacak.

0|0
    0|0
  • Engel olunabilirdi deniliyor acaba kaç bombaya engel olundu da haberimiz yok. Dün türk vatandaşı ölmemiş diye sevinenleri de gordum. Milliyeti ne olursa olsun İstanbul'da istiklal caddesi gibi merkezi bir yerde, ankarada kizilayda en kalabalık noktada bombalar patlıyorsa o meşhur çözüm sureci boyunca terörü ne kadar boş bıraktığımız ortada. Sokağa çıkarken kalabalık yerlere gitme diyeni duyarsınız peki hiç iki kulaklığı da takma birisi bomba var diye bagirirsa duy kızım dikkat et dedi mi anneniz? Ama pardon unuttum bizim ülkemizde başkanlık meselesi daha mı önemliydi başkanlığı değil terörü konuşmak da benim ayıbim olsun o vakit.

0|0
    0|0
  • Evet haklısın. 1 kisi ölse bile kayıp. İlk zamanlar bunun yasını fazlasıyla tutuyorduk 1 can 1 candır diye gün gectikce bu canlar 500 bile buldugu zamanlar oldu (medya gercek sayıyı saklıyo) artık milletimiz bende dahil olmak üzere alısmıs duruma geldik. Ve artık öyle durumdayız ki bir patlama da 5 kisi ölüyosa 'neyse ki cok insan yokmus' diyebiliyoruz. Utanıyorum artık bizi bu duruma alıstıran ülkemizden

0|0
    0|0
  • Meclisin onune gidip avazim cikasiya kadar bagirip taslayip yüzlerine kopekler diye haykirasim var. Ne gunahi var benim askerimin polisimin vatandasimin. Hepimiz kardes olucaz baris yapicaz diye diye burnumuza kadar getirdi asalik adam tv de cikip ne bir aciklama ne de bir yorum bile yapamiyor kopeklerini saliyor. Kopru yok vs diyor yerine dibine batsin koprun metron hayvanlar selattin denilen adiyi tv cikarmasi bile hata gastecilere halkina iki yorum yapiyor diye tutuklatacagina serefsizi indirsin kursuden kimbilir bizi kaca satiyorsun Akp..

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum. Iyi ölen azmis diye teselli bulmak TÜRK milletine asla yakışmaz.. bunlarla alakalı o kadar çok şey soyedim ki artık tukendik burdan terör lanetlemek çözüm de degil sadece soruyorum Almanya konsolosluğu yakınında olan patlama öncesi kosoloslugun tatil olması yine hükümetin bundan haberdar olduğunu fakat risk ihtimallerini göz ardi ettiğini gösterir. Tedbirler sadece devlet büyükleri için bu memlekette
    Biz vatandaş olarak susturulup bastirildikca ölmeye mahkumuz. Biri de kalkıp demiyor ki vatandaş Senin de görevin su. Şunu şunu yapmalisin. Sessiz sedasız oluyoruz. Patlama sesli gündem sessiz

0|0
    0|0
  • Ölen insanlari tanimasak da canımız acıyor. Hiç iyi degiliz hiç. Tüm insanlar için korkuyorum ben, sonunda bugün oturup ağladım sinirden elimizden birsey gelmemesinden napicaz biz?

0|0
    0|0
  • Kişi sayısına göre üzülmelerini bırak kendiyle aynı fikirde olmayan biri ölünce seviniyorlar ya da iktidarı suçlayacak yer bulduk diye seviniyorlar yahut öldüren pkk ise laf edip IŞİD falansa yorum yapmayacak insan var millet artık ölen var mı diye sormak yerine kim yapmış diye soruyor böyle iğrenç bir toplumda yaşıyoruz işte Allah akıl fikir versin

0|0
    0|0
  • bakalım sıra neriye gelcek önce Ankara şimdi İstanbul bakalım yarın neresi olcak :(

1|0
    0|0
  • Her ölüm erken ölümdür

0|0
    0|0
  • Bence en büyük kayıp ; bugüne kadar yaşanan kayıpları sadece sınayıp insanları "güvenlik üst düzeyde " diyerek kandırmak ve insanların da buna koyunmuscasına inanmasıdır.

elbette 1 can dünyaya bedeldir. Kimileri için ise ne kadar can o kadar ranttır !

Sonumuz Hayrola...

Sırma Saçlı Seni Arıyoruz :(

0|0
    0|0
  • Yaşayan ölüler oluyor yakınları yani orda ölen 1 can değil Anne baba kardes dost yaren kaç can gidiyor ateş düşüyor. .

Lanetlemek le birsey duzelmiyor. .3 gun sonra hepimiz unutuyoruz. . Allahım masum lari korusun.

0|0
    0|0
  • Öyledir.

0|0
    0|0
  • e tabikide öyle..
    mahvettiler memleketi. terörist yatağı oldu burası. elini kolunu sallaya sallaya geziyor eşkiyalar piskopatlar. onlarda zeka olsa kendini patlatmaz zaten. kendide gidiyor öbür tarafa aptal işte beyini yok ki maşa gibi kullanılıyor.

0|0
    0|0
  • Çok büyük kayıp

0|0
    0|0
  • Haklısın.

0|0
    0|0
  • büyük kayıp tabi ki.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle. 1 kişi bile ölse büyük bir felakettir.

0|0
    0|0
  • Ya artık okadar çok olmaya başladıkı, bu kişiler biz olma olasılığı yüksek.

0|0
    0|0
  • "Ada değildir insan, bütün hiç değildir bir başına; anakaranın bir parçasıdır, bir damladır okyanusta; bir toprak tanesini alıp götürse deniz, küçülür , sanki yiten bir burunmuş, dostlarının ya da senin bir yurtluğunmuş gibi, ölünce bir insan eksilirim ben, çünkü insanoğlunun bir parçasıyım; işte bundandır ki sorup durma çanların kimin için çaldığını; senin için çalıyor." J. D

0|0
    0|0
  • Hal bu iken korumalarla dolaşan insanın umrunda degil

0|0
    0|0
  • Sanıyorlar ki bir kaç Türk kardeşimizi 'öldürdük' diye tüm Türkiyeyi kana buladılar. Yüreğimiz yansa da biz ayaktayız. İntikam bize yaraşmaz o sadece cenabı hakkın bileceği şeydir. En iyi intikam alandır Rabbim. Allah yardımcımız olsun lütfen dua edin.

0|0
    0|0
  • Önemli olan kaç kişinin öldüğü değil, nasıl öldükleridir ! bu 1 kişi de olabilir, 1000 kişi de.. Ölenlere yazık değil demek istemedim yanlış anlaşılmasın, ama patlamalar son bulmalı artık !!

0|0
    0|0
  • Bizde belki yarın birgün bir bomba veya bir kurşunla can vericez. Ama olay sadece haberlerde adımızın ve soyadımızın geçmesiyle ve bunu yapanların kınanmasıyla kalacak. Birsüre sonra unutacaklar. Unutuyoruz be. Bu çok kötü. İnsanlar ölüyor. Ama hepte unutuluyor.

0|0
    0|0
  • tabiki. bir insanın hayata gelmesi çok kolaymış gibi kansızlar yüzünden ölmesi ne kadar kolay

0|0
    0|0
    • Kardeşlerim niye senin sorunu kaldırdı onuda anlamadım kimin zoruna gitti

• Bende anlamadım görüşleri okuyordum bir baktım kaldırılmış sitenin böyle saçma şeylere uymaması lazım iki kişi şikayet ediyor hemen kaldırıyorlar

• @barkooo gerekçeleri soru biçimden olmamasıymış bu sitede akla mantığa aykırı saçma sapan çok şey var zaten

• Ölen kişi bir gün sevdiği biri olursa ve bu kişi dini, dili, ırkı yüzünden hakaretlere maruz kalırsa anlarlar ne kadar büyük bir kayıp olduğunu. İçi yanıp tutuşurken iktidardakilerin nikahta keyif yapması, zerre umursamaması ne kadar ağır anlarlar.

0|0
    0|0
  • inşallah Allah belalarını verir. o bombayı patlatanlarında, o bombanın patlatılmasına göz yumanlarında.

0|0
    0|0
  • İçim acıyor. Orda ben de olabilirdim ben de böyle katliamların birinde kurban gidebilirdim. Sokağa çıktığım zaman bir hiç uğruna değerli olan yaşamımı yitirebilirdim. Orda yakınlarımdan biri olabilirdi. En yakınlarımdan biri ölebilirdi. Ben ölmedim yakınım da ölmedi. Ama öldüler. Ölenler de bir can bir insan. Güvende değilim ve değilsiniz. Sadece içim acıyor.

0|0
    0|0
  • İnsanlar ölüyo aileler yok oluyo birinin acısı bitmeden biri başlıyo insan hangi birine üzülecegini şaşırıyo. Bu patlamalarla korkuyoruz sokağa ona gore çıkıyoruz patlama olan şehirlere seyahat edecek insanlar bu seyahatı erteliyo. Şükür biz yoktuk diyoruz kendimizi avuturcasına. Bir bir insanlar ölüyo şehirler yok oluyo ülkemiz elimizden gidiyo ve biz hiçbir şey yapamiyoruz. Sadece gazeteleri okuyamakla televizyondaki haberlere aglamakla yetiniyoruz. Benim sehrimde daha iki gün önce bir canli bomba yakalandı. Hemde istiklal gibi kızılay gibi çok kalabalık olan bir yerde. Ama biz üzülemedik. Patlamadan yakalandı çok şükür lafiyla yetindik sadece. Çünkü diğer acılarla mesgulduk. Patlama olaylarından diğer haberleri gözümüz görmez oldu. Bu gecirdigimiz kötü günlerde Rabbim kalanlara sabır gidenlere rahmet eylesin. Dualarınızda ülkemizi ve bütün kardeşlerimizi eksik etmeyin

0|0
    0|0
  • encrypted-tbn3.gstatic.com/images
    Bu kaçıncı ekran karartışımız, kaçıncı rahmet dileyişimiz?
    Adım başı tehlike içeren, sokakları ölüm kokan, anaları ağlayan bi' ülkeye dönüştük.
    Sonumuz "hayrola" tabi mümkünse...

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    125
Yükleniyor...