Günümüzdeki güzellik kaygısının nedeni nedir?

Şu son yıllarda karşımıza çıkan güzellik kaygısının nedeni nedir, bir fikri olan var mı?
Günümüzdeki güzellik kaygısının nedeni nedir?

0|0
14|15

En İyi Erkek Görüşü

• Internet ve TV ortamlarinda insanlara bunlar entegre edildi.
    Küçükken biriyle dalga geçmeyi çok ayıp ve kötü birsey olarak bilirdik.
    Fakat şimdi insanlar cok rahat bir bicimde karşısinda ki kişinin bir fiziksel özelliğiyle dalga geçebiliyor.
    Tv Programlarında örneğin; bu tarz benim gibi programlar, moda güzellik rukus bu tür şeyleri aşıliyor.
    Tv lerde gözüken über makyaj ve efektlerle güzellesen kişilere karşı bir ilgi ve özentilik başladı.
    Internet desen hakeza.
    Çevremden biliyorum bazı insanlar bırak sevgili olmayı güzel olmayan insanlarla arkadaslik yapmaya bile cekinir olmuş.
    Halbu ki güzellik göreceli birseydir.
    Insan olmadıktan sonra güzel olsa ne fayda

7|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Sırf güzellik değil, güç ve para kaygısı da bir. Aşırı materyalist bir dünya var şu anda. Ve her reklamda her an pompalanıyor bizlere. Hele ki bizim ülkede durum feci gözüküyor. Sorulan sorulardan rahatça anlaşılabiliyor.

1|0
    0|0
  • Görsel medyada kullanılan güzel kızlar kaslı erkekler.
    Erkeklerin daha güzeli isteme nedenleri...
    Kızlarımızın kendilerini oldukları gibi kabul edememeleri...
    Kozmetik sektörünün iyi pazarlama yapmaları.
    Güzel olmayanın iyi bir kariyer yapamayacağı algısının insanlara empoze edilmesi
    Güzelliğin mesleki başarıdan daha önde tutulması
    Liste uzayabilir.

0|0
    0|0
  • insanlar ruhsuz duygusuz ve teknoloji bağımlısı oldu çünkü insana özgü bir sürü güzel duyguyu korertiyor bu herkes sadece gözünün gördüğün odaklı boş bir şekilde yaşıyor.

1|0
    0|0
  • Benim olmayan güzelin adı yok.

1|0
    0|0
  • Kaygım yok

0|0
    0|0
  • Beğenilmemekten dolayı dışlanmış hissetmek.

0|0
    0|0
  • dış görünüşün her alanda önem kazanması.

0|0
    0|0
  • toplum. Örneğin; Burinam'da bazı toplumlar kadının boyununda halka olmazsa güzel bulmuyor. Yine bazı topluluklarda kadınların ön iki dişi sivri değilse güzel bulunmuyor. Güzellik göreceli, ve dış görünüş güzelliği oldukça kırılgan.

1|0
    0|0
  • Benim gorduğum egoist insanlar Şu an asd

0|0
    0|0
  • Tabi ozlu bir sozle aciklayiym derlerki dunya kadar malin olacagina findik kadar a.. n olsun derler. yani guzrl olunc zenginlersin ilgi gorursun. yardim eden cok okur. bavulunu tasirlar. kadinlar bunu bildigi icin guzrllesme derdinde

0|0
    0|0
  • çevre, ortam

0|0
    0|0
  • Toplum bilerek bu hale getirildi bence herkeste mükemmeliyet kaygısı oluştu

0|0
    0|0
  • Kapitalizm en vahşi döneminde sebep bu

0|0
    0|0
  • Yalnızlık herhalde.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Erkeklerin mükemmeli arama egosu kadınlarda mükemmel olma hırsını doğuruyor oysa mükemmeli arayan erkekler aynaya bakmayı unutuyor

1|0
    0|0
  • çünkü erkekler eğlenmek için bir çok kızın gururunu kırıyor. sanki biz böyle olmaktan mutluymuşuz gibi. sonra onların umrunda bile olmuyor ama kızlar aynın karşısında kendimizden nefret ediyoruz insanlar bu şekilde yargılanmamalı

0|0
    0|0
  • Bunun yüüznden vücut dismorfik bozukluğu attı

0|0
    0|0
  • insanların dışgörünüşe verdiği önem, filmlerde dizilerde, kliplerde gördüğümüz tipler bile küçük çocuklara kadar böyle bir kaygı uyandırıyor, toplum artık böyle malesef

0|0
    0|0
  • Guzellik her kapiyi acar. Banu alkan demisti ki aptalda olsan guzellige duruyorlar. Guzel bir kadinin acamayacagi kapi yoktur tabi eger kullanirsa

0|0
    0|0
  • mankenler, tv, sosyal medya

0|0
    0|0
  • Toplum baskısı başka bişey değil

0|0
    0|0
  • medya dayatması

1|0
    0|0
  • Özenti kurbanları.

0|0
    0|0
  • Bilemedim

0|0
    0|0
  • Toplum yüzünden

0|0
    0|0
  • O zamanben olumsuz her şey daha çekilebilir oluyor insanlarca.

0|0
    0|0
  • Medya yüzünden

0|0
    0|0
  • Tek kelime ; EGO.

0|0
    0|0
Yükleniyor...