Bir felaket anında felaket görüntülerinin herkese ulaşması sizce iyi kötü mü?

Bir felaket anında felaket görüntülerinin herkese ulaşması sizce iyi mi kötü mü ?
Şahsi fikrim ulaşmamalı bu ancak toplumu galeyana getirir
faydası var mı? hiç sanmıyorum o görüntüleri görmek insana ne kazandırı ki...

Güncellemeler:
Eğer ki insanların ölü haberlerine alışıp
"- Ne var ki bunda geçen haftada aynısı olmuştu "
demesini istiyorsanız ( patlamanın sorunluların derdine care olamak istiyorsanız )
Olay yerinde görüntüleri bol bol paylaşın
Paylaşılırsa ne olur
- dünyaya ülkenin halini göstermiş olursunuz ( onlarında çok derdindeydi ülkenin bu halde olması )
- insanlar ölümlere alışır
- ölüm haberi gelmemesine şaşırır hale gelirler
BUNLARA SEBEP OLMAK İSTER MİSİNİZ?

2|2
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Kötü olmamasi gerekiyor. Babam ve kardeşimi kazada kaybettim bazi şeylerin farkına varınca yAptığım ilk şey kaza görüntülerini izlemek oldu. O insanlarinda aileleri var günah ya

Ayrıca bu düşman sevindirmek gibi oluyor

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bak bu konuda katılıyorum..
    izleyince daha da insan kötü olur.
    günlük hayatta ve hayatının ilerleyen dönemlerinde o görüntüler bireyin önüne gelir ve üzülür..

ama tabi bizim milletimizin özellikle meraklı insanları için bu durum pekde önemli değil gib..

0|1
    0|0
    • işte bu durum insanları felakete alıştırıyor artık
      10 insan ölmüş 100 insan ölmüş oyuncak gibi geliyor

Kızlar Ne Diyor 5

• Bu tip durumlarda eğlence veya saçma sapan yarışma programlarının yayınlanmasındansa olay anı görüntülerinin yayınlanması gerekir. Fuzuli yere hayatını kaybeden birçok masum insan varken millet evlerinde ödül oyununu desteklediği takım kazanamadı diye veya dizilerindeki karakterlerin işleri rast gitmiyor diye üzülüyorsa o millet anca o bombalar evlerinin dibinde patladığında uyanır "her sey yolunda" rüyalarından. Duyarlılık açısından, bilinçlenme ve teki gösterme açısından etik olarak çok doğru değilse bile bu toplumda o görüntüler yayınlanmalı.

1|2
    0|0
    • Programlar yapılmasın
      ama görüntüler de bu kadar barız acıktan servis edilmemeli

• Toplumu ve bireyleri ayrı düşünüyorsunuz. Neyse bakış açısı...

• Bunu söylemedim bazı durumlar ayrı düşündürür çözüm için

• Kötü çok kötü. Ben artık görmek istemiyorum üzülmek istemiyorum.

0|1
    0|0
    • üzülmek gerekir ama görüntüler insanları artık üzülmez hale getirmek için yayılır ki amaçlarına ulaşmış sayılırlar..

• Bence kötü 😐

0|1
    0|0
  • Gerçekleri saklayamasn

0|0
    0|0
    • Amaç saklamak değil ortam sakinleşince gerekirse paylaşılır...

• Daha çok kaos yarattığı için devlet engelliyor. Sonrasında yayınlanıyor zaten ama insanlar bunu anlamıyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bence ulaşmalı

0|0
    0|0
    • yazdığım şeylere sebep olmak istersin o zaman faydası ne olacak..

• Ben öyle düşünüyorum

• Düşünce özgürlüğü saygı duymak gerek...

• Her goruntu tum ciplakligiyla olmasa da neyin ne oldugunu anlayacak kadar goruntulenmesi gerekir. Tek tek herkesle tartismanizi okudum, cok sig dusunuyorsunuz. İnsanlar sadece "patlama olmus, x sayida kisi olmus" diyince ilgilenmiyor. Aman bana mi olmus? Bugun de hayattayim modunda eglenceli hayatlarina devam ediyorlar. Resmen duyarsizlastik artik patlaya patlaya ne zaman soyumuz tukenecek sakince bunu bekliyoruz.

0|0
    0|0
    • İşte ben de bu işin abartildigni düşünüyorum o kar görüntu servis edilmemeli

• Azinlikta olsalardi bu kadar olagan karsilanmazdi ulkenin icinde bulundugu kaos ortami.

• Azınlıklar üst seviye olunca malesef

• kötü bir şey kanks doğru bulmuyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...