Kitap Okuyor musunuz?

Dikkat Eksikliğim oldukça fazla bir seye konsantre olamıyorum.
Hevesle dünya kadar kitap aldım hepsi birbirinden güzel ama hiç bitirebildiğim olmadı :/
Ben bilinmeyeni bilmek istiyorum herşeye hakim olmak dünya kadar kitap okumak ama olmuyor.

0|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• Konsantre olmak için bir kaç yöntem var aslında. Biraz anlatayım istersen.
    •Öncelikle kitap okumaya başlamadan önce bütün işlerini halletmelisin. Aklın başka bir şeyde olmamalı.
    •Kitap okumaya başlamadan önce o kitabı bitirdiğinizde kendinizi ödüllendireceğiniz bir şey belirleyin. Bu sayede motivasyonunuz artar.
    •Dikkatinizi ve rahatınızı dağıtacak şeylerden uzak durunuz. Örneğin; sesli ortam, yüksek ışık gibi.
    •Eğer aklınızda başka şeyler varsa onları kağıda yazın okumaya başlamadan önce.
    •Okumaktan sıkıldığınız da 5 tane daha yöntemini kullanın. Yani beş sayfa daha okuyup bırakacağım derseniz tekrardan kendinizi okumaya kaptırırsınız.

Bunları denerseniz faydasını görürsünüz. İyi okumalar. Madem konu okumaktan açıldı bir tane roman önereyim. Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk'ı okumanızı tavsiye ederim. İyi geceler..

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Aldığınız kitapların ilgi alanlarınızla alakası olması gerek. Dikkat eksikliğine gelince çoğu kişi de kitap okurken dikkat dağılması sorunu yaşıyor sizin gibi. Okurken yorumlama yapmak çok önemli. Yorumlayarak okursanız dikkatiniz artar ve dikkat dağınıklığı yaşama durumunuz azalır. Diyelim ki okurken dikkat dağınıklığı yaşadınız ve konudan koptunuz hemen bir iki sayfa geriye gidip yeniden odaklanacaksınız konuya. Bana 300 sayfalık bir kitabı verin okuyup bitireyim birkaç saat içinde ama içerikten ne kadarı aklımda kalır o meçhul. Ama içerikten aklımda kalabilecek olan şeylerin ilgi alanlarımı etkileyen şeyler ve olaylar olacağını az çok tahmin ediyorum. İlk okulda türkçe kitaplarında okuduğumuzu anladık mı diye bir bölüm vardı hatırlarsanız.. Okuduğunu anlamak, yorumlamak çok önemli. Yoksa 1 haftada 5 kitap okumuşsunuz boş..

1|0
    0|0
    • İlgi alanım olan konuları seçiyorum kitap alırken roman turu kitapları hayatta okumam daha çok Bilim kurgu - Spiritüel konular-Tarih -Metafizik ağırlıklı okumaya çalışıyorum dediğiniz gibi yorumlamada yapıyorum mesela evde hayatta kitap okuyamıyorum ama açık havada çok güzel kitap okuyorum bir oturuşta bitiyor :)

• bu sıralar okumuyorum iş yüzünden :/

1|0
    0|0
  • Hızlı okuma kursuna git. Sorunun çözülrü hem çok daha hızlı anlarsın iyi kavrarsın hemde zaman kaybı olmaz hemde okuduğun şeye konsantre olursun..

Konsantre olmamanın nedeni, beyin okurken aslında sen çok daha hızlı okuyup anlayabilirsin ama gözlerin bu konuda gelişmediği için, beyin geri kalan şeyleri başka düşüncelerle dolduruyor. Bugün ne yesem yarın ne yapsam vs. vs.

1|0
    0|0
  • Okuyorum, bir çok insandan ve bir çok olaydan, durumdan daha huzur verici, sakinleştirici.
    Dikkat eksikliği için tedaviler var aslında.

1|0
    0|0
  • Dikkat dağınıklığı bendede var. İlk kitap okumaya başladığımda kitap bittiğinde aklımda hiçbirşey kalmıyordu. Ama ben yılmadım, devam ettim. Bu durum düzelmeye başladığınfa en başa tekrar dönüp kitaplarımın çoğunu 2. ye bağzışarını çok daha fazla okudum.. Zamanla düzelir, yılma. Kendi ilgi alanın olan türü bul, sıkılmadığın sürece bitirebilirsin zamanlada dikkat dağınıklığını dizginlersin :)

1|0
    0|0
  • son zamanlarda pek okumuyorum

1|0
    0|0
  • Okuyorum tabiiki, okumak güzeldir. :)
    Kendini zorla çevresel etkenleri en aza indirmek kitap okurken zamanla alışacaksındır kitap okumaya

1|0
    0|0
  • eskiden daha nadir okurdum, son zamanlarda ise daha çok okumaya karar verdim ama sadece okulda boş zamanım olduğundan ve yapıcak daha iyi bişey bulamadığımdan ayrıca zaten güzel ve büyük bir kütüphanesi var :D dfdf

1|0
    0|0
  • okumam

1|0
    0|0
  • Evet elimden geldiğince boş vakit bulduğum zaman okurum, kitap okumak gerçekten insana çok şey katıyor.

1|0
    0|0
  • arada okurum

1|0
    0|0
  • Hiperaktiviteden olabilir ya da bilinçaltında bazı sorunlar olabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kitap okuyorum. Ama malesef dedigin gibi tum dunyanin kitaplarini okuyamazsin bu imkansiz.

1|0
    0|0
    • Ben konsantre olup elimdeki kitapları bitireyim kâfii ama olmuyor :/

• Evet çok severim

1|0
    0|0
  • Okuyorum

1|0
    0|0
  • Ahhhah :) hiç bir zaman bütün kitapları okıyamayız bebeğim ve her gün bir bilinmeyen çıkar...
    Herşeye hakim olmak yerine seni sen yapana hakim olmayı denemelisin..
    Kitap okumak ayrı bir tutku bir anda kitaptaki hayatlarıın içinde bulmak kendini...

1|0
    0|0
    • Beni ben yapan konuya da hakim olamıyorum ışte çok karışık =)

• Karışık değill bebeğim cevap belli ama yolunda olmayan şeleri inada yolundaymış gibi kendimizi kandırdığımız içn böleyiz :)
      Anlıyorum seni...

• Vaktim olmuyor ama hep okumaya çalışıyorum şu an birtanesine başladım harikalar ötesi 😍

1|0
    0|0
    • Hangi kitaba başladın merak ettim :)

• kitap okumayı seviyorum ama bu ara pek okumaya fırsat bulamıyorum

1|0
    0|0
  • Farklı yöntemler denemelisiniz.
    Okurum çok severim.

1|0
    0|0
  • Her zaman 📖

1|0
    0|0
  • tabiki okuyorum

1|0
    0|0
  • aynen bu sabah bend sevdim başladım 13. sayfada bıraktım şu an pc de oyun oynuyorum :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...