Kahvalti sever misiniz?

Yagmurlu guzel bir Ege sabahindan GUNAYDIN...😊❤
Uzmanlar kahvaltinin cok onemli oldugunu soyleselerde bazi aliskanliklar, zaman azligi hayatin hizli akisi Kahvalti yapmayi unutturuyor..
Mis gibi bir cay, taze ekmek veya simit, peynir zeytin, bal, domates. v. s..
Ben hayir diyemem.. Yazarken bile aciktigimi hissettim..
Sizin kahvalti aliskanliginiz var mi?
Varsa kahvaltida neler olsun isterdiniz?

0|1
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• 4 tane organik yumurtadan otlu omlet , 30 tane zeytin yanında İzmir tulumu peynir bide fındık fıstık kuruyemiş biraz benim ki böyle oluyor ouh mis :d

1|0
    0|0
    • Daha ne olsun.. Bomba gibi olur insan bu kahvaltidan sonra..😊

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• bugün kahvaltıyı ben hazırladım.
    tereyağlı kavurmalı kolot peynirli yumurta, böğürtlen reçeli, kaymak, zeytin, minik domates, yörük peyniri, çay:)))

1|0
    0|0
  • Sabah aksam kahvalti yapiyorum

1|1
    0|0
  • Şimdiye kadar haftasonu hariç hiç yapmadım. İnşallah evlenince eşimle işe geç gitmek pahasına her gün yapmayı düşünüyorum. :D

1|0
    0|0
  • Cok ozledim oyle kahvalti yapmayi, gercekler pogaca falan kusucam artik yahu

1|0
    0|0
  • Kahvalti yparim mutlaka. cay olsun gerisi onemli degil

1|0
    0|0
  • Kahvaltıda, peynir ve menemen yiyorum.

Not: Yumurtaları kırmaya üşenmezsem. :D

1|0
    0|0
  • Güzel bir Adana sabahından günaydın hepinize :) H. içi pek kahvaltı şansım olmuyor ama H. sonları mutlaka yaparım :) Bugün kendime hazırladığım menüm şöyleydi : Menemen (yumurtasız)-Rafadan yumurta-Salam-Çokokrem :) Peynir gibi süt ve süt ürünleriyle pek aram yok ayda yılda bir yerim peyniri kahvaltıda :)

1|0
    0|0
  • severim

1|0
    0|0
  • Nedesembilemedim

1|0
    0|0
  • Kahvaltı sabah 5.00 ile 10.30 arasında yapılır sonrası brunch😀😀

1|0
    0|0
  • Kesin İzmir

1|0
    0|0
  • Pek sevmem ama spor yaptığım için bol yumurta yerim mecbur :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Evet kahvaltı yapmayı çok seviyorum Ancak daha yapmadım Sana da günaydın Ege adam

1|0
    0|0
  • Kahvaltı yapmayı sevmiyorum ya hep geçiştiririm :/

1|0
    0|0
  • Kahvaltı pek tarzım degil ya

1|0
    0|0
  • Kahvaltı yapmayı sevmem. Fındık ceviz badem vs varsa yerim üstüne soğuk süt. Yeterli

1|0
    0|0
  • En sevdiğim öğün kahvaltıııı :)

1|0
    0|0
  • Olsada yesek

1|0
    0|0
  • Kahvaltı en sevdiğim öğün.

0|0
    0|0
  • Kahvaltı en sevdiğim öğün. Diğerlerini es bile geçsem onsuz yaşam enerjimi alamam. Şöyle ışıl ışıl güneş karşısında, denize nazır bir yerde yaptığım kahvaltılar daha çok mutlu eder beni. Martıların sesleri, denize karışan yosun kokusu, cıvıl cıvıl çocuk sesleri, içe işleyen mis gibi berrak bir hava. Kahvaltılıkda olmazsa olmazım yumurta. Hani deniz mamüllerini sevenler denizden babam çıksa yerim derler ya benimki de o hesap, yumurtadan ne yapılırsa yerim. Yani baş köşeye sultan makamına yumurtayı koyarım. Yumurtalı ekmek de olur, yağda yumurta, rafadan, haşlama hepsi kabulüm. Sıcacık taze demlenmiş bir çay kahvaltının demirbaşıdır herhalde ben de çaysız kahvaltı etmem herkes gibi. Ama ben pek öyle tavşankanı içmem işte alışkanlıktan öte yol gitmiyor. İlla ki abdest suyu olacak. :) Peynirlerin içinden en çok labne severim bir de çeçil peyniri. Domatesler çeri olsun, minik minik gövdeleriyle masamı şenlendirsin. Zeytinler yeşil, olsun şöyle el yapımı olandan. Suyu önceden bekletilmiş ve acılığı gitmiş olsun. Tere yağı olsun E tabi bal olsun, reçel olsun tatlı hastası biri olan benim masamda. Gül reçeline bayılırım mesela, ya da incir, erik. Ekmekler sıcacık olsun fırından yeni çıkmış kokusu gitmemiş henüz. Yanımda da bana yarenlik edecek bir dostum olsun... Gülümseyerek neşeli bir şarkı eşliğinde dost yüreğiyle bir yandan kahvaltı edelim bir yandan dostla muhabbetin kıvamına erelim.

1|0
    0|0
    • Cok guzel anlatmissin... Keske gizli kullanici yapmasaydinda bu guzel zevkli hanimi tanisaydim.. Bundan sonra fikirlerini takip edebilseydim..
      O kadar karnimi aciktirdinki, resmen yasadim. Hemen kahvalti hazirlamaya koyuluyorum.😊

• Bende yazdıktan sonra acıktığımı hissettim :) Teşekkür ederim bu arada beğenmene sevindim :)

• Cok begendim.. Emek vermissin ayrica.. Tekrar tesekkurler.. Guzel bir kahvalti bizi bekler..😊

Yükleniyor...