Bizim sınıftakiler benim çok üstüme geliyor ne yapmalıyım?

Sınıftakiler çok üsütme geliyor ben hiç bir şey demiyorum ama (başka zaman bir şey dediğimde ama ufak bir şey) hemen beni suçluyorlar zeytinyağ gibi üste çıkıyolar neden her şey de ben suçlu oluyorum?

Güncellemeler:
Sadece bu değil ya bu hayat bana çok acımasız
Ben onları Allah'a havale ediyorum.

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• karşılık vermeyi öğreneceksin. korkmana gerek yok, seni korkutmalarına'da izin verme, 3-5 kıçı kırık sokak köpeğinden mi korkuyorsun? dik durmayı öğreneceksin. istedikleri kadar üste çksınlar, onlar çok altta kıvranmışlar belli ki acıları büyük. geç bu işleri insan yerine koyma onları, bak kendi işine ne yaparlarsa yapsınlar. en iyi arkadaşın kendine kendin ol. dostun'da kendine kendin ol, kimseye ihtiyacın yok senin. hayatını bir korkak olarak yaşama, korkma kimseden, kralına eğil alayına git.

1|0
    0|0
    • Aslında korkmuyom ben de ne biliyim

En İyi Kız Görüşü

• Lisedeyken çoğu insan senin yasadiklarini yasayabiliyor. Bu konuda yalniz degilsin. Lisede kimseyi ciddiye almayacaksin. Cunku kimse bes para etmez. İstediklerini soylesin istediklerini yapsinlar sen sesini cikarma sadece gul gec. Susman ya da bir sey yapmaman senin korkak ya da ezik oldugunu gostermez. Sen umursamadikca ve onlari gormezlikten gelince bir sure sonra bikacaklar ve seni rahat birakacaklar. Onlara inat hep mutluymus, sakinmis gibi gorun. Unutma Allah senin yaninda. Seni Allah koruyorken ve yanindayken onlar sana ne yapabilir? Emin ol universiteye baslayinca bu gunleri hatirlayip guleceksin. O yuzden kendinden baska kimseyi umursama ve ne olursa olsun guzel seyler dusun ve her sey guzel olsun.

1|0
    0|0
    • Hyır çünkü beni ilkokuldaykende çok ezdiler ve o günler aklıma gelince çıldırıyorum artık büyüdük ama niye böyleler

• Allah yarina birakir yanina birakmaz. Herkes yasattigini yasamadan olmez. Sen kendinle ve geleceginle ilgilen. Allah seni guzel insanlarla karsilastirsin.

• Saol

Erkekler Ne Diyor 7

• arkadaşlarınla konuşurken sert cevaplar verme.. bazı insanlar yapısı gereği sert cevaplar verebilir.. daha yumuşak söylemlerin olsun.. sonra tüm sınıfla iyi geçinecem diye kendinide fazla paralamana gerek yok. zira her çeşit karakterde olan insanlar var.. sınıfınız kaç bilmiyorum ama.. 3-5 tane seni anlayan seven arkadaşın olsun yeterli..
    benimde okul yıllarımda çok arkadaşım yoktu. beni anlayan, beni seven 10-15 arkadaş ile çok mutluydum.. sende kendine haksızlık etme.. her şeyi olumsuz görmeden hoş görü ile karşılarsan farklı olur diye düşünüyorum..

2|1
    0|0
    • Sınıf 10 kişi ve herkes gelip geçici yakın arkadaşlarımdan beni anlamıyor herkes bir yere kadar kimse beni önemsemiyor ama mesala o değil beni dışladıkları zaman hepsi birlik yakınımdakilerde anlamıyor durumu onlar melek ben şeytan

• Odaklanamıyorum psikolojim bozuldu insanlar yanar döner neden hep eziliyorum derslerde kafa yoramıyom

• güzel kardeşim benim benimde lisedeyken bazı sıkıntılarım oldu.. ama bir büyüğümün tesbit ve önerileri doğrultusunda sıkıntılı dönemi rahat atlattım.. biraz daha fazla efor sarf ettim. yani ders çalışmayı bir plan dahilinde yaptım.. birde dersteyken hocaları çok iyi dinlerdim.. sende öyle yap.. birde duayı eksik etme mesela şu:
      Sınavda Başarılı Olmak İçin Dua :
      Rabbi yеssir vеla tuassir, Rabbi tеmmimbilhayr
      Anlamı: Ya Rabbim kolaylık ver, zorlaştırma sonucu hayırlı olsun. Ya Rabbim Bilgilerimi ve öğrenmemi kolaylaştır... sen akıllı bir kızsın.. cümle kuruşundan, kendini ifade edişinden anlıyorum..

• sınıfını değiştir bir bu geldi aklıma.

1|0
    0|0
    • öbür sınıftakilerde mal ben nereye gidersem gidiyim hep bir sorun yaşıyom.

• Bir de imam hatip olacaklar.

• haha :D insanların nerde neyde olduklarının önemi yok içinde olan yapar.

• senin gibi bazı insanlar kendilerini savunamadıgı için bunun farkında olanlar kendi bilmez ukala insanlar üzerine giderler sürekli laf sokuştururlar senin onlara cevap vermeye cesaretin yok birazcık cesaretin olsa üzerlerine yürüsen dövecekmiş gibi inan kaçacak delik ararlar bir daha seni üzmezler böyle yaptıgın sürece nereye gidersen git ezilmeye mahkum kalırsın lafsa lafla karşılık kavgaysa kavgayla karşılık ver kazanan sen olursun daima?

1|0
    0|0
    • Biliyom da her türlü suçlu benim bide onlar birbirlerini savunuyolar hep beni yanlış anlıyorlar hocalarda beni suçlu bulur.

• bide ben onlara ufak bir şey dediğim zaman çirkef oluyom bir arkadaşımda sen onları alttan al diyo

• demekki o kişiler kendi begenmiş lar onlarla muhattap olma her laflarına cevap ver yenersin hocaların aklını çelmişler dogru oldugunu bildigin şeyleri yapıyorsan hocalara bu durumu söyle benim dediklerimi çarpıtarak size nüksediyorlar diye söyle kazanan sen olursun

• takma kafana çekemiyorlar senii. böyleleri hep kıskançtır.

1|0
    0|0
    • Ama böyle oluncada psikolojim bozuluyor eskidende böylelerdi ben hep eski meselerede kafayı takıyodum bide buna

• annemde öyle diyor burdakilerde

• aynen öyle..

• Böyle hicbisilerine karışma konuşma bile suclayacaklari olay verme ellerine. Bir taraftan da yanjna dost olmasa da arkadas edin. En azindan seni savunan hakkini yedirmeyen.

1|0
    0|0
    • Savunmuyor ki o da ben aslında herkes beni yanlış anlıyor en sınıfta sesimi bile çıkar mıyorum beni insan yerine bile koymuyor bunlar ya

• Sen yabancı gezegenden gelmiyorsan seni her zaman yanlis anlamalari imkansız. Ya sen olaylari buna yoruyorsun ya da genelleme yapıyorsun. Illa ki seni kabuk eden dislamayan vardır

• varda onlarda beni dışlayan insanlar olduğu zaman beni anlamıyor

• Bilmem. garezleri olmasın sana :)

0|0
    0|0
    • küçüklükten beri böyle

• Aynisi bende de var bosver. olmayinca olmuyor :]
      zorlama yani. makul sayida olmasi yeterli. sen beklentini fazla tuttugun icin boyle dusunuyorsun

• valla ben takmayınca daha çok üstüme geliyorlar. Ama düzelir inşallah ya

• Kıskanıyor olabilirler mi?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Daha unce buyuk bir hata yapmıssın heralde. Unların gıcık kapıcagı bisi. U yuzden seni suclamayı kolay guruyorlardır. 😕 busver 😊

1|0
    0|0
    • Napıyım kendi mi ezdireyim?

• Ama onlar beni bastırıyor birde onlar çok kişiler

• Ama ben hocaların gözünden de düşerim.

• senı dıslıyorlar bırlık olup. amacları psıkolojını yıpratmak. aldırmıcaksın.

1|0
    0|0
  • Sessiz olma acik ol , kendini savun , hakliysan sen cik uste ezdirme kendini

1|0
    0|0
  • kaçıncı sınıftasın?

0|0
    0|0
    • 11, sınıf

• hep alttan mı aldın yoksa fevri tavırlar gösterdin?

• Bazen tepki gösterdim ama onlar yanlış anladılar.

• Konuşma o serefsizlerle

0|0
    0|0
  • Bosver gelip geçici seyler :) ;) :D

0|0
    0|0
    • Aynen geçiyor ama yenisi başlıyor ve ben bunların hepsine takmak zorunda kalıyorum ve ezik oluyorum.

• :) sen tınlama takma onlari ne derlerse desinler. Birgun susarlar elbet sen sinirlendikce hoslarina gidiyordu r.

• ben susuyom aslında bide biliyonmu böyle olunca daha çok içime oturuyor çünkü ben daha eskiden bana kötülük yapanlardıda kafama takıntı ediyodum ve kendimi suçluyodum o zaman ın avuntusu çocuktuk ama şimdi niye böyle

Yükleniyor...