Evlendikten sonra kendimden nefret eder oldum?

Artık psikolojim bozuk eşim zorla kapattı ailesi kapalı diye ben istemedim istemiyorumda. makyaj deseniz sıfır bir ruj sürsem silmemi istiyor. giyim kuşam artık boşverdim eşim ne begenirse onu giyiniyorum. başörtü modası bildiginiz. yaşım 23ama benim görüntüm 30 eşimin sayesinde. onun dişinda beni cok sever sayar kollar ama ben artık kendimi cok çirkin ve özgüvensiz hisediyorum sacımı bile boyattırmıyor. makyaj saç baş neysede sevmedigim kıyafetler beni mahvediyor. eskisi gibi olamiyorum. artık eskiden dısarı giydigim tarz giysileri evde giyiyorum millet eşorfmanla dolaşırken. bana bir fikir verin psikolojim bozuluyor disari cikmaktan nefret ediyorum. ustelik bir cocugumuz var birde hamileyim. psikolojim çöktü son aylarda

0|0
13|26

En İyi Erkek Görüşü

• eee ne dıyelım dostum evlenmeden oncekı tanısmıslıgınızda bu evlılık donemınde kapanacağın ya da aıle uyumu muhabbetını yapmadınız sanırım esınız sızı sevıyor yorumunuzdan bu çıkıyor cocugunuz var ve 2. çocuğa hamılesınız esınız sızı sevıyor ve kolluyor ask ve evlılık bazen karşılıklı tavızler vermeyı gerektırır sende esın ve çocukların ıcın sesını çıkartmayacaksın ve devam edeceksın su mantığı secmenı onerırım ben guzelım ama benı dıger erkeklerın begenmesı deıl kocamın begenmesı mutlu eder dıger ınsanlar ıcın deıl kocama güzel görünmek ıcın gıyınıyorum de bırde örtünmek ıslam ınancında vardır kuranı kerımde nur suresınde 31. ayette ortunmenın nasıl olacağı emredılıyor yasın 23 olması ve kızlığında rahat gıyınmen evlılıgın stresı çocukların strısı tekrar hamıle olmanın verdıgı ozguvensızlık senı yormuş anlaşılan esını çocuklarını ve aılenı sevıyorsan kafanı eg onune bak mutlu bır yasam sürmen dılegıyle

1|0
    0|0
    • Eşimle oturup konuştugumda neredeyse birebir aynı kelimeşeri kullanıyor hayırlısı bakalım

En İyi Kız Görüşü

• Aynen bunları neden eşine anlatmıyorsun? O senin hayat arkadaşın her şeyi konuşabilmelisin. Beni aldığında kapalı değildim, beni neden olduğum gibi kabul etmek yerine değiştirmeye çalışıyorsun. İstediklerini yapmaya çalıştım çünkü senin Mutlu olmanı istedim ama senin de benim mutluluğumu düşünmen gerekiyor. Bu şekilde yapamıyorum, bu ben değilim, olmadığım biri gibi olmak beni mutsuz ediyor. Bu şekilde seni de Mutlu edemiyorum. Psikolojim bozuldu de. Aynen bu cümleler gibi açık bir şekilde belirt. Birbirinizi olduğunuz gibi kabul etmeden bir ömür geçiremezsiniz.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Aile terapisine gidin olmadı ayrılık, ya düşüncelerine saygı duymayı öğrenmeli ya da sensiz olmayı.

2|0
    0|0
    • Açık dolaştırmam eşimi diyor

• Tesettürü tavsiye etmek kötü bir şey değil ama kişiyi depresyona sokacak şekilde zorlamak yanlış bir davranış, zamanla seveceği ve kendi isteğiyle baş örtüsü kullanacağı varsa bile soğutur insanı. Kadına zorla yaptırılmış bir şeyi sevdirtmek bence pek mümkün değil. @perseid78

• O konuda Katiliyrm.

• Sen evlenmemişsin ki, anlaşmalı köle olmuşsun. Kendi hayatını değil de başkasının istediği hayatı yaşamak değil ki evlilik. Evlilik ruhunun eşiyle ömür boyu yaşamak.

3|1
    0|0
  • Şerefsiz unvanına sahip olmak için unuversite bitirmek gerekmiyor

1|0
    0|0
  • Ah be abla cidden üzüldüm keşke evlilikten önce bu konuları konuşsaydınız. İnşallah işin hatasının farkına varır. Allah yardımcın olsun o canını hiç sıkma tamam mı :(

1|0
    0|0
  • cirkin olmayi moda yap

0|0
    0|0
  • İşte bazen o insanlarla aynı havayı soluyorsun ama onlar bu havayı içerde napıyolarsa artık...

1|0
    0|0
  • yatakda bir adım geri kal her istedigin yaptırırsın erkegine anladın dimi:))) başın agrısın sıksık :)))))

1|0
    0|0
    • Oturur sabah altıya kadar başımı ovalar masaj yapar hekim cagırır nebilim kendini yerlere vururda vazgecmez hem herseyin iyisini yapar iyisini koparır tip genel olarak

• Hayat senin onun değil

1|0
    0|0
  • klasik arınçkafa...
    bunlardan uzak durmak gerek

0|0
    0|0
  • kaç yıllık evlılık?

0|0
    0|0
  • anlat ona sevap işlemiyor sen istediginde kapan bu zorbalık nedir abi ya.
    tamam dinimiz böyle istiyor ama kişi istemiyorsa yapılacak bişi yok ki.
    çokta diretirse siktiri ver eline.

0|0
    0|0
    • Ben sllaha verecegim hesapları biliyorum diyo işte sevap işledigini sanıyo

• Ya aslinda sen kapanmadiginda erkege kocanada gunah yazilir karini uyarmadin diye ama uyarmis vazifesini yapmiş yani senin konuşman lazim boyle her dedigini yapmaman lazim.

• Dinine bağlı biri ama önceden söylemeliydi sana bunu

0|0
    0|0
  • Once biraz sakin ol ve kardesi annesi falan yok mu sanna yardimci olacaak?

0|0
    0|0
    • Onlarda da aynı. suslenmezler acık giymezler yapanıda kınarlar. afedersiniz ama bigün agda dahi yaptıklarını görmedim. ne bekliim ki onlardan

• Teşekkürler fikirleriniz için

• Rica ederim istedginiz zaman goruse yorum atin gelir dinlerim sizi dinleyip rahatlatmaktan baska bisey gelmez amaa elimden geldigince dinlerim

• Tabiki , bekarlığın Gibi Değildir Evlilik birazda İnsana bağlıdır Psikoloji İçin bir Psikiyatriye gitmeni Tavsiye Ederim!!!

0|0
    0|0
  • kimse kimseyi zorlayamaz ama erkeklerin kadınlardan kapalı giyindiği bir dünyada kıyafetleri çokta önemsemeyin örtünmek asıl amaçken farklı şeyler denemek bana garip geliyor.

0|0
    0|0
    • Eşiminde düşünceleri bu tarz

• İstedigim tavırıda yaparım yasakta koyarım gerek yerde hayata dayir her şafımıda dinler ama konu giyim kusama gelince asla diyor inatlaşıyor işte bana alışveriş yapmadından bıktım.

• bir takım yetkilerinizle tehtid ediniz.

• Kime suslenecen kocandan başka?

0|0
    0|0
  • Yazık vay haline gereksiz dusuncelerle dolu beynin

0|0
    0|0
  • Esinle oturup konuşmalısın bence bir çözüm bulmalısın nereye kadar gidecek böyle?

0|0
    0|0
  • Ya çok kötü geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • sıkıntılı durum ama kocana suslen onudamı ıstemıyo

0|0
    0|0
    • Makyajdan igreniyor diye sadece temizlige önem veriyor. evde sıkıntı yok zaten cıplak dolaşşam karışmaz benide cok beğenir. ama ben dışarı hayata adapte olamıyorum

• söylemeden çık sende

• Zorla oldu mu olmuyor.

0|0
    0|0
  • seni sevdiği için kıskanıyor sevmese ne yaparsan yap umrunda olmazsın

0|0
    0|0
  • Sen eşimle hiç evlenmemeliydin kafa yapınız uymuyo bir kere

0|0
    0|0
    • Aynen hep diyorum eskiden bana ayak uydururdun şimdi mecbur ben uyduruyorum gerek erkekler bu hatayı yapmasınlar

• Kötü bir niyetim yok tu yine de kendin bilirsin allah yardimcin olsun

• Gel çözelim sikintini

• Kocan beğeniyorsa yeterli değil mi? Bir başkasının beğenmesi neden önemli? Kaç kişiyle daha birlikte olmak istiyorsun?

0|0
    0|0
  • Oncelikle severek mi evlendiniz?
    İkinci olarak biriyle evlendiginiz zaman onun ailesiyle de evlendiginizin farkinda degil miydiniz?
    Bay Z.

0|0
    0|0
    • Cok severek evlendik halada seviyorum sevildigimide biliyorum ama kapalılık olayında kandırıldıgımı düşünüyorum. kapanmam demiştim tamam demişti

• Gercekten bazen sacma dualar ediyorum ya beni öldürsün allah ya da onları diye falan

• Anliyorum, sizi oldugunuz gibi sevmeyen birinden ( çözüme kavuşmadıkça) soğuyacagınızı dusunuyorum, cocuk yapmadan bunu halletmeniz daha yerinde olurdu, umarım iyi olursunuz, iyi geceler.
      Bay Z.

Kızlar Ne Diyor 12

• Kendin olmayarak bir ilişkiyi sonuna kadar sürdüremezsin ve ne yazık ki eşin seni kendi istediği kişi haline getiriyor sana şunu şunu yap diyemem sadece hayatını senden almasına ve seni kimliksiz bir insan yapmasına izin verme diyebilirim

1|0
    0|0
  • ben boşanman gerektiğini düşünüyorum, sen kendini sevmeden kimseyi sevemezsin önce sen iyi olacaksın ki çocuklarını da iyi mutlu sevgi dolu bir aile ortamında büyüteceksin. illa anne baba ve çocuk olması gerekmiyor sevgi dolu bir aile ortamı olması için. daha çok gençsin yazık etme hayatına ya kocanla çözüme ulaştır bir şekilde ya da boşan. çocuğum var diye boşanmayıp mutsuz olduğun bir çevrede büyütme çocuklarını

1|0
    0|0
  • Evlenmeden önce bunları konusmaliydiniz

1|0
    0|0
  • canım öyle şey mi olur dinde kesinlikle zorlama olmaz eşinle bunun konuşman gerekiyor internetten gerekirse örnekler de gösterebilirsin

1|0
    0|0
  • Oha ya çok kotu

1|0
    0|0
  • Abovv bu ne ya

1|0
    0|0
  • evlenmeden önce konuşulması gereken durumlar:/

0|0
    0|0
    • Konuştuk. öl desem ölecekti o zamanlar sonradan işte bazı noktalarda yan çiziyor

• Acık degilki bildigin kot pantalon bazen stil programına bakıyorum begendigim ürünler oluyor kala kalıyorum şimdi bunun üzerine pardesu giydirir eşim bana diye ama burdakı yorumlardan cok etkilendim hayırlısıyla dogum yapayım biliyorum yapacagımı birazda hamilelik etkiliyor beni

• hayırlısı ile yap doğum aynen mutsuz etme kendini.

• Çık karşısına hayatımı sen yönetmiyor musun? Ben bu değilim böyle olmak istemiyorum olmak ta zorunda değilim ben hastalıkta sağlıkta sana bir arkadaş olmak çocuklarımıza analık yapmak için seninle evlendim her istediğini yapamam de

0|0
    0|0
  • evlenmeden once adamın ne oldugunu bilmiyormuydun evladım neden kapanıyorsun ayrıca dinde zorlama yok boşa kocanı

0|0
    0|0
    • Biliyordum ama beni oldugum gibi kabul etmişti vende onu birbirimizi degişmeyecektik

• Açıkça söylesene karşına al konuş

0|0
    0|0
    • Konuşmadımmı sanıyosun aha yuksrıdakı beyefendini düşünceleri geziyor eşim beyninde

• Sığ beyinliler canım sen burdakilere aldırış etme paylarını ver geç

• illaki kapalısın diye çirkin olmak zorunda değilsinz ki, hem adabına uygun hemde kapalı güze bir sürü bayan var etrafta, şu an zaten yaptığınız ibadetin herhangibir anlamı yok kapanmak için kapanmış olduğunzdan, yapabileceğiniz 2 şey var eşinize durumu açıklayıp kendinizi kötü hissettiğinizi söyleyip eski halinize dönmek ya da belirli uzmanlarla görüşüp özbenliğinizi geri kazanmak, keninizi bu halde sevebilmeyi öğrenmek

0|0
    0|0
  • 18 yaşımdayım ve kapalıyım dışardan gören beni 30 sanıyo ve bundan rahatsız değilim çünkü ben Allah'ın emrini yerine getirmişim. güzel olmuşum çirkin olmuşum bunun bir önemi yok. seni sadece eşinin görmesi daha güzel değil mi. Bende isteyerek kapandım lisede kapalı gezmek o kadar zordu ki. imamhatip falan da değil üstelik. öğretmenler çıkar diye baskı uyguladılar. öğretmenler odasında adım dolaştı. yinede vazgeçmedim çünkü bu Kuranda emredilmiş. eşin için diye değilde Allah için olduğu bil.

1|0
    0|0
Yükleniyor...