Türkiyedeki ve Avrupadaki 7 bölge ve insan tipleri?

Türkiye'nin 7 bölgesindeki insan tipleri sanki Avrupa'nın 7 bölgesindeki insan tiplerine çok benziyor. Sizce de öyle değil mi?

Karadeniz - İskandinavya (Kuzey Avrupa)
Marmara - Britanya (Kuzeybatı Avrupa)
Ege - Batı Avrupa
Akdeniz - Güney Avrupa (İber yarımadası ve İtalya)
İç Anadolu - Orta Avrupa
Doğu Anadolu - Kuzey Balkan (Doğu Avrupa)
Güneydoğu Anadolu - Güney Balkan (Güneydoğu Avrupa)

Bence bu eşleşmeler, insanların fiziksel yapısı açısından birbirine benziyor.

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Ben italyan mıyım yani 😄

0|0
    0|0
    • Nerelisin?

• @Lpgligazman Ben Türk'üm diyorum zaten. Ama tipik bir Türk'e pek benzemiyorum.

• @Lpgligazman Yapım daha bir Avrupai :)

En İyi Erkek Görüşü

• Orta Avrupa dedigin yer Almanyanin guneyi ve alpler oluyor. Ic anadalu insaniyla hic benziyor mu bavyeralilar bir dusun.

0|0
    0|0
    • Almanya Batı Avrupa sayılır abi ya. Orta Avrupa'dan kastım Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, İsviçre. Ben Avusturya'ya gittim ve çoğu insan Ankaralı arkadaşlarımla benzeşiyordu tip olarak.

• Yanlis anlasilma oldu o zaman, siyah sac her millette cogunluk nerdeyse zaten. Ama sen sirf siyah sacli diye peynir tenli birine de esmer diyemezsin ki. Turkce bu konularda cok sacma oluyor bazen.

• katılıyorum. bazen sözcükler yetersiz kalıyor.

Kızlar Ne Diyor 2

• Ne alaka?

0|0
    0|0
    • tipler benziyor genelde. mesela egeliler genelde sarışın olurlar, batı avrupalılar da. orta avruplaılar (avusturyalılar, çekler, macarlar, isviçreliler) genelde siyah saçlı soluk tenli olurlar, ankaralılar da.

• Na lazlar sari olur genelde egeliler gocebe yoruk kokenli.

• ne alaka diyorum

0|0
    0|0
    • eşleştirdiğim tipler benziyor genelde. mesela egeliler genelde sarışın olurlar, batı avrupalılar da. orta avruplaılar (avusturyalılar, çekler, macarlar, isviçreliler) genelde siyah saçlı soluk tenli olurlar, ankaralılar da.

• tamam o zaman ham fikiriz bu konuda. ben doğu anadolu anlamışım :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...