Kendi kaderimizi mi çiziyoruz yoksa Allahın takdir ettiklerini mi yaşıyoruz?

Kendi kaderimizi mi çiziyoruz yoksa Allahın takdir ettiklerini mi yaşıyoruz ?
Ben kaderciyim kader olduğu zaman çekilen her şeyin Allahtan olduğunu bilip şükretmek, sabretmek gibi kavramları yaşıyosunuz ve sadece olaylara verdiğiniz tepkiler değişiyor aynı olaya biri isyan ederken siz bunun Levhi Mahfuzda yazdığını bildiğiniz için sabır ediyosunuz. Eğer yok herkes özgür iradeli ise bu yarışta şartlar eşit değil bir yarış için şartlar eşitse sınava girilir. Zengin fakir,çirkin güzel, kültürlü aile hiç bişey bilmyen aile, zengin vatandışına sahip çıkan ülke ve çıkmayan bir ülke vs. hani benim özgürlüğüm daha gelmeden hayata 5-0 geride başlıyorum ve herşey özgür irade diyorlar.Özgürlükten anladığınız ney bir defa özgürlük istediğini yapabilme hakkıdır ama ben bir çok şeyi yapamıyorum hayat bana bu fırsatları vermiyor , demekki bizimde üstümüz olan bir güç Allahın kudretidir herşeyi yaratan..."Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe, siz dileyemezsiniz."(Tekvir, 81/29) Bu yüzden ne yaşarsak yaşayalım Allahtan olduğunu bilmemiz gerek bence ve olaylara bakış açımız Buda geçer Ya Hu şeklinde olmalı çünkü kadere isyan edince düzeldiğini görmedim ama sabredip bir yerlere geleni çok gördüm...

2|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Kader şöyledir bir senin istem dışı kaderin vardır bide seceneklerinle olan kader vardır. İstem dışı olan senin düşüncenle ya da isteğinle olan birşey degildir digeri ise senin isteğinle olandır. Sen bir yol secersin ve ileride karşına cıkıcak olanlar kaderindir

0|1
    0|0
    • O zaman senle kısa bir beyin fırtınası yapalımmı sonunda berki sen berki ben bişey öğrenirim var mısın? :D

• Size diyorum ki size mesela kahvemi kolamı dediğimde siz kola demeden beyniniz bunun kararını 6 sn önce veriyor 6 sn sonra farkındalık alanınıza düşüyor ve siz ben kola istiyorum diyosunuz bu bilimsel araştırma

• Olabilir

En İyi Erkek Görüşü

• kaderini sen çizersin RABBIM senin ne yapacagini bildigi için öyle yazili

0|1
    0|0
    • Ben böyle düşünmüyorum size bunu ispatlayabilirim kaderin olduğunu

• tamam nerelere çekmeye çalistigini anladim baska kapiya

• Yahu ne değişik insanlarsınız adam gibi bir soru sordum sizde görüşünüzü paylaştınızve ben islamiyette olan anlamını söyledim dediniz bende islamiyetin bu anlamı çıkardığını nerden biliyosunuz dedim bende islamiyeti araştırıyorum birçok alim kaderi savunuyor bu yüzden söyledim. Nereye çektiğini anladım gibi bir cümle çok değişik bir bakış açısı olmuş neyse sizin görüşünüz saygı duyarım.

Kızlar Ne Diyor 4

• Allah bizim yaşayacaklarımızı bildiği için hayırlı olanı takdir ediyor

0|1
    0|0
  • Sen başına gelenlerin kader olduğuna inanmasaydın dünya böyle bir berbat yer olmazdızaten...

0|1
    0|0
    • Dünyada bir çok sıkıntılar yaşanacağı kuranda geçiyor ki zaten bu enteresan bişey değil Allah birebir söylüyor Andolsun, mallarınız ve canlarınız konusunda imtihana çekileceksiniz. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah’a ortak koşanlardan üzücü birçok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız bilin ki, bunlar (yapmaya değer) azmi gerektiren işlerdendir. Yani bu dünya güllük gülistanlık şekilde yaratılmadı. Sıkıntılar olucak zaten ama bunlara bakış açısı değişiyor sadece

• Özelden mesaj almıyorum. Kameram yok. Türkiye'ye de hiç gelmiyorum. Ne yazık ki ulaşamayacaksın bana...

• Siz izin vermediğiniz sürece ulaşamayacağım doğrudur ama özelden yazbilirsiniz isterseniz

• Kadere inanıyorum ben

0|1
    0|0
  • Bende karderciyim Allah nasip ettiklerini yaşıyoruz işte

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kadere İman var dinimizde şarttır

0|1
    0|0
  • Kendim çiziyorum yolumu ama çevremden etkileniyorum

0|1