Kızlar, nedır bu sızce?

Güncellemeler:
@ucurumdayım senın yorumlarınıda beklıyorum ve bu gızlıye bıkac kelımede sen sölermısın delı ettı benıde :D

0|0
3

Kızlar Ne Diyor 3

• Yabancı bir ülke burası bence ülkeden ülkeye farklılık gösterecek bir durum yani genellecek bir mevzu degil. ülkenin genel görüşü de baz alınmalı.
    Özellikle yapılmış bir video da olabilir gercekte olabilir ben medyaya veya yayınlanan her seye tamah etmem acıkcası. birincisi konu laf attırandan ziyade laf atanlar olmalı. nedense mevzu hep kadınlara yönelik oluyo. islamda da erkeğin yapması gerekenler var. böyle tek yönlü gösterildikce islamı yanlış anlamayı görev bilenlere zemin hazrlanmış oluyo. örtünün amacı sanılanın aksine dikkat cekmemekten ziyade gösterişli olmamaktır. bir sapık erkegi sadece kadın topugu bile etkileyebilir buna bile dikkat cekebilir, nitekim amaç gösterişten uzak durmaktır. hee su zamanda bunu başarabilmek zor ve az kişi başarabiliyo o ayrı. örneğin çarşafın acıklardan daha dikkat cektiğni savunan kesim, erkegin dikkatini cekse ve gözler onun üzerinde olsa bile görülenilcek vucud hattının, bir acıklığın, bir süsün var olmamasıdır. aksi halde örtü dikkat cekmemesi kesin bişey olsa tüm örtülüler evde kalır düzgün örtüsüyle gezenler asla evlilik yapamazdı. ben islamın sanıldığı gbi gerici degil de aksine ileri görüşlü bir din olduğunu savunuyorum ki bu bir gercek. tek sıkıntı cahil toplumumuzun, bir delinin attığı taşın peşinden gitmeye meyilii oluşudur. bu yapılan deney doğruysa şayet ki olmayabilir. örtü karşı cinse ciddi bir mesafe koyar bu bir gerçek. ya karsı cins inancına uygun görmez uzak durur ya da cekinir uzak durur ya saygı duyar uzak durur. zaten örtü ben müslümanım demektir ki bu da müslüman olmayan ın size bakmamasına önemli bir olanak saglar. derin bir konu anlatıp konusacagım cok meseleler var aslında. acıklar evet ayete uygun degiller ve Allahın katında eger affetmek istemezse cezasını cekecekler. fakat acık olup örtünün hakkını veremeyen söz getiren veya örtü haricinde hissiyatı sıfır beynamazlardan daha iyi açıklarda tanıyorm sahsen. cezasını ve haramlığını ortadan kaldırmayışı ayrı mesele fakat bu bir gercek.

1|0
    0|0
    • Ek olarak yazmak istediklerim sığmadı bu konuyla ilgili eksik veya soru işareti bırakacak bir cümle kurduysam söyleyin elimden geldiğince acıklarım. saygılar.

• Abimbi yönden haklısın ama bir yönden yanliş yaklaşım. sen yanlışsın demiyorum. yazdıklarım seni suclar seyler degil zaten. ben islamın yanlıs anlasılmasını istemiyorum. seytan nasıl bizlere sagdan yaklasabiliyo böyle islam adı altında islamdan sogutan ne hocalar ne yanlışlar gelip gecmedi mi? Bizm dinimiz huzur sevgi merhamet diniyken neden kötü bilsinler. bak ben genelde uslubu sert bir kızımdır ama konu islamsa ılımlı olmak lazm ki insan kaybetmek yerine kazanalım. biz örnek olamıyoruz. beni adaplı görüyosun Allah razı olsun. ama bana bile laf atanlar oluyo emin ol. hee şu bir gercek kırıtan kendine iş arıyodur. ama acık olup kırıtmayanlar da var asıl mesele erkegin edebi adami islami bilgisidir ben bunu savunuyorum. acıklıgın haramı haram degişmez zaten. hangimiz tam bir örnegiz. en sofiyim diye gezen bile yeri geliyo namazını bile kılmıyo. nerde kaldı islamdan bir haber olanlar gercek islamı tam manasıyla tanıyıp bilsin.

• Tam anlayan yabancılar zaten müslüman olup biz onları terörist sanıyoduk diyolar. anlatmak istedgm namusun sadece örtü olmadığı. öyle olsaydı örtülülerden nefsine uyup zina yapanlar veya acıklardan namusu için can verenler olmazdı.

• Var tabi

0|1
    0|0
  • asdasdasdas birde yabancı ülkede öyle mi çıplak gezsen sorun olmaz. tesettürlü görünce terörist sanıyorlar geç bu işleri geç kimse yemez bunları

0|1
    0|0
    • banada garıp geldı dıye paylastım zaten sacma geldı banada

• senı engellıcem cunku salak salak konusmaya basladıgın ıcın benım sınırlerımı oynatıyosun benım sayfamı salak seylerınle kırletmeye hakkın yok ayrıca gızlı gelmıssın buakdar yureklısın ıste

• ya boş boş konuşma islamın kanıtlanacak yanı yok anca cehennemle korkutursunuz siz. hadi ispat et islamın doğru din olduğunu edebilir misin ancak cehennem falan dersin onlar diğer dinlerdede var :) yazık inandığınızda yok cehennem korkusundan işte bunlar hep çünkü zamanında bende o yobaz zihniyetlilerdendim. araştırma konusunu hiç açma araştıran ya ateist oluyor ya deist

Yükleniyor...