Türk Ülkeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gençler diğer Türk ülkeleri (Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkistan, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ) hakkında ne düşünüyorsunuz? Seviyor musunuz? Ve bunun sebebi neler? Eğer sevmiyorsanız bununda sevenlerini belirtin. Küfür, hakaret vs. yorum atanların yorumlarını şikayet edeceğim. Lütfen sadece fikir ve düşüncelerinizi yazın.

Güncellemeler:
∆ Bu arada, benim sevgilim Azerbaycan Türkü :) İnşallah evlilik yolundayız. Sizinle paylaşmak istedim :) Azerbaycan hakkında neler düşünüyorsunuz? Ayrı olarak onuda yazarsanız sevinirim :)

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Dünya üzerinde yaşayan Türk'ler arasında temiz kalmayı, bağımsız kalmayı başarabilmiş tek Türk ırkı Türkiye Türk'leridir. Azerbaycan, Kazakistan, Kırgısıztan, Türkmenistan, Özbekistan, hepsi daha 20 sene öncesine kadar Sovyetler Birliği ülkesiydiler. Hepsi Rusçayı anadilleri gibi bilirler, kültürleri de Rus kültürlerine kaymış durumda. Kuzey Kıbrıs dediğin ülkede de zaten ezan yasaklandı, kumarın, içkinin, zinanın gırla döndüğü bir yer. Bu yüzden tek Türk olarak gördüğüm ırk, Türkiye Türk'leridir.

1|1
    0|0
    • Hayır, rus kültürü yok. Ama evet Rusça biliyorlar. Ama asla kendi "türk" dillerini de unutmuyorlar. Ülkede kendi dillerini konuşuyorlar ve gerekirse rusçayı tercih ediyorlar.

• Zaten azerbeycan turk aynilar milletide ayni kulturude ve ne zaman erdoganin basi sikistiginda Ilhan Galiyev yardima geliyor tam olarak isminide bilmiyorum azerbeycan cumhur baskanin , turkiyede bir suru kotu olaylar oldu cok sayda pkk tarafindan turk insanlari hayatlarini kaybetdi azeriler yardima geldi helal ne diyim !

• @MZmsolson Azeri değil, Azerbaycan Türkü ;)

En İyi Kız Görüşü

• Benim sevgilimde türkmen (türkmenistanlı) bence gayet güzeller kültür olarak tamam biraz Rusya ile bağlantıları fazla ama konuşmaları falan çok tatlı. Hatta bazı kelimeleri bize çok benziyor konuşunca anlıyabiliyorum☺️

1|0
    0|0
    • Onlarda Türk :) Bu yüzden benzerlikler çok.

• Çene kelimesi gerçekten çok komik her söylediğinde gülüyorum😂

Erkekler Ne Diyor 3

• Onlar bizim soyumuzdan geliyor, ayni kani tasiyoruz. bu yuzden de o ulkeleride seviyorum

1|1
    0|0
    • Aynen kardeşim. Soy bir. Hepimiz aynı kandan, aynı candanız.

• Turklere en yakin ulke bence Azerbeycan digerli tirt kuzey kibrisdan nefret ediyorum hepsi kurt nerdeyse bence kuzey kibris dagitilmali !!!

1|0
    0|0
    • Benim en sevdiğim ülke Azerbaycan. Canımız bir kanımız bir. Aynı ananın evlatlarıyız. İki devlet bir millet <3

• Aynen sonuna kadarda oyle olcak :)

• Olumlu düşünüyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Allah Islam catisi altinda birlesmelerini nasip etsin.

0|1
    0|0
Yükleniyor...