Şimdiki nesil neden dinine fazla düşkün değil?

Genelleme yapmak yanlış evet lakin şimdiki nesil nedense başı boş şeylerle uğraşıyorlar. Hatta cool gözükebilmek için ateist numarası yapıyorlar. Ramazan da oruç tutanlara saygılı olmayıp onların önünde yiyip içiyorlar. Yabancı müzik dinleyebilirler onda birşey yok fakat yabancılara taparcasına davranıyorlar. Batı özentiliği gibi. Ateist olanlarının Müslümanlar'a saygısı yok. Sizce neden İslam dinimizden soğudular, uzaklaştılar?

1|0
14|19

En İyi Erkek Görüşü

• Ahir zaman ! Kıyamet yaklasıyor.. Öyle ki bir örnek verecek olsak cinsel hayat konularına yazanlara bir bakın. Zina doğal hale gelmiş, herkes sevgilisiyle yatma peşinde !

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Bİrincisi bu ülkede müslümanların daha alevilere bile saygısı yokken, insanlar diri diri yanarken 'Allahım bu senin ateşin' naraları atılmışken saygıdan bahsetmek garip. Müslümanlar çok saygılı sanki kendilerinden olmayanlara.

İkincisi, gelişim, tüm Dünya'da dinler değilse bile, dindarlık artık yok olan birşey. Bunlar gene iyi günler bugün mesela İngiltere'de mutaassıp kesime denk gelen katolik/anglikan itikatlı dindar tayfaya bir canım muamelesi yapılmadığı kaldı. Onu da yaparlar.

İnsanlar git gide daha fazla ikna oluyor İslam'ın 1400 sene önce uydurulmuş bir arap masalı olduğuna. Başka gerekesi yok.

Dinden soğumamak mümkün değil zaten, içeriden hoş geliyor, ama dışarıdan tam bir garabet izlenimi veriyor.

2|3
    0|0
  • İlk neden bir önceki nesil, ondan önceki nesilden daha az dindar olduğu için, siyaset yapanlar dinden taviz verip, gayrı müslümleri üzerine hamî ettikleri için Avrupa İnsan hakları mahkemesi, nato ve Avrupa birliğine girmek uğruna Avrupa'nın uyduğumuz emirleri. Amerkadan atanan bakan gördü bu ülke.
    Ey iman nimetine kavuşanlar, yahudileri ve hristiyanları, kamu görevlerini icraya yetkili kılmayın. Candan dost, müttefik, veli edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostu, müttefikidirler, birbirlerinin tarafını tutarlar. Sizden kim onların hâkimiyetini kabul eder, dost edinirse, o onlardandır. Allah, düşmanlarını dost edinen, başlarına otorite yapan zâlim bir kavmi doğru yola sevketme lütfunda bulunmayacak. Maide 51
    Doğal olarak eğitim o Ey iman nimetine kavuşanlar, yahudileri ve hristiyanları, kamu görevlerini icraya yetkili kılmayın. Candan dost, müttefik, veli edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostu, müttefikidirler, birbirlerinin tarafını tutarlar. Sizden kim onların hâkimiyetini kabul eder, dost edinirse, o onlardandır. Allah, düşmanlarını dost edinen, başlarına otorite yapan zâlim bir kavmi doğru yola sevketme lütfunda bulunmayacak. Maide 51
    Eğitim sistemimiz oralarda yetişen oraların hayranı profösörlerin şekillendirmesiyle batı hayranı bir gençlik oluşturuldu, bunun en büyük destekçisi sözde Atatürk'çü olduğunu ia edip Atatürk adına hiçbirşey yapmayan, milli duygular düşmanı medya. Bizim zamnımızda çizgi filmlerde sürekli yemek yerken, uyurken hristiyan usulü dua eden, noelde hindi yiyen, noel ağcı süsleyen ördekler, insanlar, tavşanlar vardı şimdi benden önceki ve benim nesim büyüdü çocukları oldu onlarda çocuklarıyla noel ağacı süslüyor. Birde kendi milletine küfür etmeyi, çocuklarına ettirmeyi görev sanan vatan düşmanı Ermeni, Rus, Amerikalı olmaktan gurur duyup ama Asla Türk olmaktan gurur duymayan vatandaşların yetiştirdiği yeni nesil var. Bir sepette bir domates çürükse bütün sepet çürür onun kar topu çığ oluyor keşke farkında olsak.

0|0
    0|0
  • oruç tutanların önünde bir şeyler yiyip içmek saygısızlık değil buna katlanamıyorsanız evden çıkmazsınız kimse sizin zevkiniz için kendini kısıtlamak zorunda değil. ateistim bazı müslümanlara saygım var ama islama kesinlikle saygım yok. bu arada başı boş dediğin şeylerden kastın ne onu anlamadım açıkçası.

1|1
    0|0
  • Benim oldurulmemi emreden dine saygi mi duymami bekliyorsun? Inananlara saygimiz var, inanclara degil.

2|1
    0|0
  • Aynen öyle b

1|0
    0|0
  • Düşkün oluyoruz yobaz , gerici damgasını yiyoruz :)

1|0
    0|0
  • kendin cevabı vermişsin batı özentisi batılıların ne kadar işe yaramaz şeylerini alıyorlar ama kitap okumalarını çalışma ortamlarını işe yarar şeyleri almıyorlar

1|0
    0|0
  • Kimse dindar olmak zorunda değil kimse dine inanmak zorunda değil laik bir dünyada özgür bir dünyada yaşıyoruz islamcıların dayatmaları ile değil herkes kendinden sorumludur islamcıların başka insanlara fikrini dayatma zorunlulugu yoktur

2|2
    0|0
  • Analar babalar çocuğun tantanasını çekmek yerine , kurtularak başından savmayı tercih ettiği için.

1|0
    0|0
  • İslamiyeti malum parti ile tanıdıkları için.

1|0
    0|0
    • Aslında yanlış birşey.

• Önlerinde yemek ve su içenlere söylüyorum birde facebook'ta bazen inadına öyle fotoğraflar paylaşıyorlar yanlış aslında. Siz bence saygı duymuyorsunuz.

• E tekerlekli sandalyeli insanların yanında da yürümeyelim o zaman bu mantıklı bakarsan.
      En temek tabirle: Orucu kendi nefsini terbiye etmek için tutmuyor musun?

Nefsin nedir? Yemek yeme isteği.
      Oruç nedir? Yememek.

Zaten bütün şartlar senin istediğin gibi olsa, terbiye etmiş olmazsın. O yüzden orucu kendinize tutun, milletin yeme içmesine karışmayın. Tutamıyorsanız da tutmayın.

• Saygı sınırlarını asılmamalı onun dısında herkes istediği şekil yaşar bu kanundur

1|1
    0|0
  • şimdiki nesilin sorunu boşver

1|0
    0|0
  • Dini hayatın merkezine koyan Tüm toplumlara uzaktan bir bakmalı. s

0|1
    0|0
  • realist olmak gerekirse islam kültürü eskidi yozlaştı gitgide kendini yenilemeyip çağın gereklerine yenik düştü televizyon ve internetle dünya ufak rbi kasaba oluncada insanlar daha çok birbirleriyle etkileşime girdiler ve zayıf kültürler ileri medeniyetlerden etkilendi bir biz değil dünyanın geneli böyle bence niye diyeceğimize neden böyle oldu diyip yanlışlarımızı görüp ona göre davranmalıyız

0|0
    0|0
  • nereden biliyorsun

0|0
    0|0
    • Sorumu oku da öyle anla.

• hayır okudum atarlanmana gerek yok, Ramazanda ben hiçte öyle görmüyorum 3-5 kişi bunu yapıyor diye genelleme yapman yanlış, Müslüman geçinenlerin diğerlerine sence saygısı var mı? var desen bile yazdıklarında ortada, Her koyun kendi bacağımdan asılır, kimin daha müslüman olup olmadığına sen karar veremzsin, bu kul ile Allah arasında..

• Akıllanıyorlar da ondan, böyle saçma sapan şeylere kanmıyorlar.

1|0
    0|0
    • Asıl böyle düşündüğün için sen akılsız oluyorsun bence.

• Ben pozitif bilim insanıyım! Böyle saçma sapan seylere inanıp vaktimi ve bilincimi mesgül edemem. Din mi sizi kurtarır. yoksa bilim mi? Örn; hasta olup hasatneye gittiginiz de veya ilaç kullanıp iyileştiğinizde bunu bilime borçlusunuz!. Kullandıgın telefon televizyon. da öyle hayatını kolaylasıtıran cihazlar kimler tarafından üretiliyor.

• Senin yüzdennn

0|0
    0|0
  • AKP , bati ozentiligi , önyargi , usengeclik...
    Arastirmamak , okumamak

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Kıyamet yaklaştığındandır diyorum

1|0
    0|0
  • Elhamdülillah muslumanim tum Din, Meshep, Irt, Dil hepsine saygim hos gorum var.
    Rabbim vermis ne curet fat suda var her canli dunyaya geldiginde Musluman olarak dogar hangi din irk olursa olsun hic sabah namazi vakti uyuyan bebek gorulmemis duyulmamistir.
    Onlari dinsiz yapan ebeveyin, ler malisef.

1|0
    0|0
  • Din artık yeni bir boyut kazandı çünkü, eskiden insanların günlük yaşamına doğrudan etki eden bir sistem iken şimdi sadece ritüel kısmı iş görür halde. Zaten o da yavaş yavaş azalıyor.
    E dünya farkındalığı günümüzde inanılmaz arttığından, bilgiye ulaşmanın, araştırma yapmanın da artık çok çok kolay olduğundan dolayı, asıl olarak ilkel insanlara hitap eden dinlerin yeni mensupları da gün be gün azalıyor, doğal olarak.

0|1
    0|0
  • çünkü çocuklarımızı biz değil televizyon-bilgisayar-telefon-tablet... büyütüyor

1|0
    0|0
  • Dogu ozentisi olup kelle mi kessinler

1|3
    0|0
  • Düşünmeye üşenmekten

1|0
    0|0
  • Öyle yetiştiriliyo

1|0
    0|0
  • Çünkü bunların hepsi teker teker kıyamet alametleri...

1|0
    0|0
  • bkz:(iktidar partisi)

1|0
    0|0
  • Özentilik artıyor.

1|0
    0|0
  • Malesef din eğitimi ailede başlar unutuldu malesef.

1|0
    0|0
  • Aynen gerizekalılar artışta

1|0
    0|0
  • Bende bugün düşündüm ki eskiden insanlar İslam'ı Allah'ın varlığını bilimsel olarak açıklayamıyolardı ama kesin ve yürekten bağlanıyolardı sorgulamadan. şu an çoğu bilimsel araştırma islamı doğrulayacak şekilde sonuç gösteriyor ama kalpten inanan çok az. Rabbim hakiki iman nasip etsin cümlemize

1|0
    0|0
Yükleniyor...