Türk kadınları neden kendini erkeklerden daha aşağıda görüyor?

Genel olarak bütün ortadoğu ülkelerinde kadınlar daha aciz ve ezik görülür ancak Türkiye diğer ortadoğu ülkeleri gibi olmamalı.

Modern ve laik bir ülkenin vatandaşlarısınız, Suudi kadınları sizin yerinizde olmak için her şeyini verirdi ancak yine de "erkek kadını yönetmeli" kafasında çoğunuz, neden?

Kıskançlık bahanesi ile sizi kısıtlayan erkeklerin sizi sevdiğini sanıyorsunuz, şiddet falan görünce "ama onu seviyorum" diyorsunuz, ilk seksinizi yaptığınız erkek size kötü davrandığı halde "ortada kalmamak" için ona kölelik yapmaya devam ediyor, kocanız sizi dövse bile "baba evine dönmemek için" susuyorsunuz. Gerçekten anlamıyorum, kendinize saygınız yok mu?

Not: Ülkedeki kadınların genel durumu inkar etseler bile böyle, istisna olduğunu düşünenler "genelleme yapma" gibi saçma sapan yorumlar yapmasın.

23|7
92124

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 123

• ataerkil düzen var çünkü ve anneler bu düzenin en büyük destekçisi ve devam ettiricisi emin ol şükürki ben ne ataerkil ne anaerkil kafadayım eşit görüyorum neden böyle diyeceksen erkek daha güçlü bu üstün görülmesine yol açıyor, tarih boyu kadınlar çok geri kaldı, arap kültürünün etkisi özetçe bunlardır gelecek nesillerde bunu kırmak istiyorsak kız-erkek çocuk ayrımına gidilmemeli ve eğitim eşitliği gelmeli bu zamanla düzelir tabi bir diğer tehlikede kadınlarda doğabilecek anaerkillik ya da feminen dünya isteği

1|0
    0|0
  • Öyle çünkü.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 91

• Yanlışın var herkes kendini bişey sanıyor oyun oynuyorlar erkeklerşe.

0|0
    0|0
  • Sorma ya kıl oluyorum

0|0
    0|0
  • Malesef erkekler kadınlardan fiziksel olarak daha güçlü oldugu icin bazi aciz zihniyetler bunu kadina karsi kullanıyor ailelerin bilinclenip cocugunu yetistirmesi önemli tabi en basta
    Islamin etkisine gelincede Kur'anda kadinlari dovun, erkekler onlardan üstün gibi ifadeler yok sadece islami isine geldigini gibi anlayan insanlarin arkasina sığınmak icin kullandiklari bahane

0|0
    0|0
Yükleniyor...