Kadın mı kız mı sorunsalı?

Bugün üniversitede ders sırasında konusu açıldı. Hocamız erkek. İşte kızlar falan dedi hani normal konuşmasının içinde. Biri atladı hocam kadınız biz kız deği dedi.
Buradan bir tartışma açıldı hanımların birçoğu yorum yaptı falan hoca ne olduğunu anlayamadı bile. Yanlış birşey söylediğini falan düşündü sanırım :D
Hanımların bir kısmı kız bir kısmı kadın diye yorumlar yaptı.
Abi nedir bu? Şimdi kadın desek suç kız desek suç :D

0|0
11|13

En İyi Kız Görüşü

• kız çocuğu dersin kadın çocuğu demezsin.
    Büyüdüğünde kadın olursun. Yaş ile ilgili bir mevzu sadece
    gerisi toplum tabusu...
    Bir hocanın bunu bilmiyor olması da ilginç

3|1
    0|0
    • Hocanın bir suçu yoktu ki orada.
      Öyle dersi anlatırken kızlar dedi.
      Bizim kızlardan biri atladı olayı ateşledi.

En İyi Erkek Görüşü

• bayan de geç olmadı garı de

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kız diye bir cinsiyet yoktur aslı kadındır ama toplumda bu bakire olana kız olmayana kadın diye aşılanmıştır. Şahsen ben kadın denilmesini tercih ederim.

2|2
    0|0
  • Kadın kız ayrımını bekaretten ötürü yapanlar cahilin önde gidenidr. Doğrusu kadındır. Bakireside kadındır olmayanı da. Misal soruna ancak gizliden cevap verebilen cahil kesim.

3|1
    0|0
  • Doğrusu kadındır. Cinsiyet olarak kadın sayılıyoruz.

2|2
    0|0
  • 18 uzeri kadin sayilir

0|1
    0|0
  • Manyakmi onlar ya hic utanmadan kadiniz demek falan ne kadar normal goruyolar 😤😒

0|1
    0|0
  • evlenen kadın evlenmeyen kız :D
    bide öteki turlusu var

0|1
    0|0
  • bayanlar desin

0|1
    0|0
  • Tamamen zihniyet meselesi. Bana isteyen kadın da diyebilir kız da karı da diyebilir. Önemli olan vurgulamak istenen düşünce. Ben kendimi zardan ibaret görüyosam bu ayrima takilırım ama insanlarda cinsiyet olduğunu ve beni ilgilendiren asıl önemli noktanın bu olduğunun farkındaysam dişiliğimi nası isimlendirdikleri umrumda olmaz.

2|1
    0|0
    • Eyvallah. Çok güzel yorumdu.

• Teşekkürler. Dilimi seviyorum kelimelere anlamları bizim yüklediğimizi unutup , onların suçlanmasına karşıyım.

• Bozuk olanlar kadın, el deymemişler kız. Kadınız diye zırlatanlar bizi bozdular demek istemiş

0|2
    0|0
    • He o mesele :D

• Kusura bakma yaş aralığın 30-35 büyüksün daha iyi bilmen gerekir bu şekilde konuşma doğru mu sence "bozuk, bozdurulmuş, bozdular..." herşeyden önce bir kadınsın. Kadın bir cinsiyettir bekaretle ilgisi yoktur.

• Kızlıktan kadınlığa geçiştir bu, kabullenmesi çok mu zor.16 yaşında bakire birine kadın diyemezdin.@Tek taş hanım

• Bekareti gitmiş sanirim o zaman kadın olunuyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• kizlar her zaman onde soyle dusun kadinlarin hayatlari kolay unyayida erkekleri yonetebildikleri icin cok rahatlar

0|1
    0|0
  • Ahahaha valla he napcaz bu meseleyi bende nerde ne diyeceğimi şaşırıyorum 😄

0|1
    0|0
  • Kız bakire olanlara deniliyor genelde olay bundan ibaret.

Ama tabi piyasada kaç kişinin elinden geçmiş daha kızım diyip ortada dolananlarla dolu karışık

0|1
    0|0
  • hanımefendi diceksiniz

0|1
    0|0
  • Kadinlari anlamak gerçekten zor

0|1
    0|0
  • regl dönemine denk gelmiş

0|1
    0|0
  • Yurdumun andaval feministlerini ciddiye alma.

0|1
    0|0
  • Kadındır kız denmez herkes kadındır.

0|1
    0|0
  • kızlar olcak

0|1
    0|0
  • Hanımlar deseymiş

0|1
    0|0
    • Kardeşim dersi anlatırken kızlar dedi konuşmasının içinde. Yani burada yanlış bir şey yoktu ki

• Sorun yok tabiki de ama sorun yapanlar için söyledim

• Bu ne sacmalikdir bende anlamadim, hayir kiz desen ne oluyor?

0|1
    0|0
  • Boş ver kardeş biz horoz gibi vurup geçelim :D isteyen yumurta olsun isteyen tavuk

0|1
    0|0
Yükleniyor...