Ataerkil kadınlar ruh hastası mı?

Bir kadın neden kendisinin erkeklerden daha aciz olduğunu düşünür?

Hadi öyle düşünüyorsun, tamam. Ama neden bu düşünceyi bireysel tutmayıp "erkekler kadınlardan üstündür" gibi hastalıklı ve tüm insanlığı kaplayan bir cümle kurarsın?

Harvard Tıp mezunu bir kadın küçük bir alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olan bir erkekten nasıl daha aciz olur?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• ataerkil toplum öyle gösteriyor, inandığı din öyle gösteriyor, yöneticiler bunu savunuyor e zaten cahil bir toplum bu kadar nedenle tutup diğer kadınları öldürmemeleri iyi yine.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Çok haklısın gerçekten bu duruma bir erkek olarak çok hayretle bakıyorum. Eskiden feminizm akımına destekleyen konuşmalar yapardım fakat aldığım tepkilerin nerdeyse yarısının kadınlardan olmasına çok şaşırıyodum başta. Artık bu işin kültürel bir şekilde insanlarımızın kanına kazındığı ortada. Erkek veya kadın bu durumu normalleştirilmiş birşey olarak algılıyorlar. Yapacak bişey yok kültürel bir devrim gerekir bu düşünceleri yıkmak için. Esasında şöyle çok güzel bir video vardı şimdi ariyim sana gösteriyim sende izlemişsindir belki. İşin kültürel boyutta olduğunu bu videoda biraz daha iyi anlayabilirsin. Tabi çok fazla video varda aklıma esmişken çok beğendiğim bir videoydu İtalyada çocuklara karşı çekilmiş Kadının kıymetinin bilinmesiyle ilgili bir video. He buldum :) aaa paylaşamıyorum. youtubea ''Erkek Çocuklardan Bir Kıza Tokat Atmaları İstenirse Sosyal Deney İçerir'' yazarsan çıkar.

1|0
    0|0
    • İzledim daha önce :) Türkiye'de böyle bir sosyal deney yapılsaydı çoğu çocuk tokat atardı, buna eminim.

Bu arada kadınlardan tepki aldığın için feminizme destek olmayı bırakmamışsındır umarım, ben de çok tepki alıyorum ancak pes edersem onlar kazanır.

• Destek oluyorum desem de destek adına bişey yaptığımı söyleyemem. Önceden bunun hakkında yazılar yazıp savunmalar çok yapardım. Artık nasıl desem insanların bu içindeki canavarları söndüremeyeciğimizi görmekten midir bıkkınlıktan mıdır pek uğraş verdiğim söylenemez. Zaten feminist agnostik sosyalist vs. yani aykırı algılanan tiplerin başkalarının saçmalıkları yüzünden görüş değiştirebileceklerini sanmıyorum eminim sende öylesindir bende öyleyim. Feministim diyebiliyorum hala çünkü olmamam kendi vicdanıma ayıptır. O videoyu ne zaman izlesem tüylerim ürperir. Keşke her yer böyle saygı sevgi dolu çocuksu ve masumca olabilse

• birşey soracam aciz lik kavramı mesleklemi alakalı? neden tıp mezunu bir kadın ile güvenlik görevlisi?
    sana göre güvenlik görevlileri aciz insanlarmı?
    bak bu ülkede kadın olmak çok çok zor ona diyecek lafım yok namus ar aş vs. herşey kadından soruluyor ama acizlik başka birşey bence tabi

0|0
    0|0
    • O küçük bir örnek herhangi bir konuda bir insan diğerinden daha üstün olabilir ancak ilk akla gelen şey meslek.

• Herhangi bir konu olabilirdi dedim farkettiysen?

Ayrıca kendini geliştirmek ve iyi bir kariyer sahibi olmak için şartlar yeterli bir bahane değil. Çok çalışırsan hedefine ulaşırsın, ulaşmadıysan yeterince çalışmamışsındır. Şartları öne sürenler sadece kaçıyor.

• basite indirgiyorsun kaçıyr diyerek bazı şartlar kendiliğinden gelişir ve bu durumda mecbur kalırsın şartları zorlamak durumu daha kötü yapabilir
      dediğini farkettim sadece sinirleniyom bazı meslek gruplarının ötekileştirilmesinden aşağılanmasından her meslek özeldir

• son cümledeki sınıflandırmayı görünce sorudan soğudum

0|0
    0|0
    • Ya neden illa gereksiz detaylara takılıyorsunuz? 21. Yüzyılda sosyal statüyü ilk belirleyen şey meslek olduğundan o örneği verdim, yoksa herhangi bir şey olabilirdi.

• Picasso yokluk içinde öldü ama yaşamış en iyi ressamlardan biri. Eserleri sadece yetenek değil aynı zamanda büyük çabalar sonucu ortaya çıkmıştır. Harvard Tıp mezunu örneğini maddi durum için değil o insanın harcadığı çaba için verdim.

Berbat yaşam şartlarına sahip olmasına rağmen inanılmaz yerlere gelen insanlarla hiçbir şey denemeden elindeki ile yetinen insanlar bir değil benim için.

• güvenlik olan adamın neyi deneyip neyi denemediğini biliyorsun yani..
      ya da picassonun yeteneğini deneyerek kazandığını düşünüyorsun.

• Soru potansiyel tartışma yaratabilecek bir konu ayrıca verdiğin örnek onur kırıcı birşey derdim de neyse.

0|0
    0|0
    • O küçük bir örnek herhangi bir konuda bir insan diğerinden daha üstün olabilir ancak ilk akla gelen şey meslek.

21. Yüzyılda sosyal statüyü ilk belirleyen şey olduğu için yani, takılma ona.

• Türkiye'de hukuk fakültesi kazanmak büyük başarı artık dünyadaki bütün kadınlardan üstünsün tebrikler (!)

Saçma sapan şeyleri gurur kaynağı yapmıyor musunuz. Komedi.

• Sen verdiğin örneği gurur kaynağı olarak görüyorsan bende Einstein diyorum hatta bizim Tesla reyiz diyorum bence komik olan sensin 😆 kendinle çelişmen komik bir durum hakikaten ne yapıyorsun boş vakitlerinde atom mu parçalıyorsun? Sanmıyorum

• Acizliği şudur aslında acizlik değilde öyle yazmışsın bende ordan gidiyim.. Kadının can güvenliği erkeğin gücünün temini altındadır. Kadınlar bunu kabul etse de etmese de bu böyle

0|0
    0|0
    • Öyle bir şey yok

• İnan bana, babam da dahil olmak üzere hiçbir erkeğin korumasına ihtiyacım yok. Erkekler sokakta kavga ederken kızlar evde prenses gibi yetiştirilse tabii ki kendilerini korumayaz, kendilerini koruyamacak olan tonla erkek de var. Eğitim ve inanç olduktan sonra hiçbir kadının korunmaya ihtiyacı olmaz.

• Tanrı gücü erkeğe güzelliği kızlara vermiş. Fiziksel olarak erkek üstündür tabi ki istisnalar olur ama bu kaideyi bozmaz. kızların gücü statüden gelir. tabi ki hukukun önünde herkes eşit bunu inkar etmiyorum. gönül ister ki kadın cinayetleri bu ülkede son bulsun. Kanun erkek gücüne yetişemiyor maalesef buda bir gerçek. Asker ve polis alımlarında kızların yeri çok çok az. Misal kadın hakim emreder , erkek polis yakalar. Bunu inkar edecek bir durum yok.

Kızlar Ne Diyor 1

• hiç öyle değilim

0|0
    0|0
Yükleniyor...