Dağdaki Çobanla Senin Oyun Eşit Olmalı Mı?

Dağdaki çoban burada temsilidir. Yoksa seni dağdaki çobandan daha zeki ya da daha akıllı yapanın ne olduğu konusunda bilgim yok.

Sembolün asıl karşılığı, dünyadan haberi olmayan düşük IQ sahibi insanlardır.

Onlar ile senin oyun eşit mi olmalı?

Ya da bir İlber Ortaylı kadar farkındalığının gelişmiş olduğunu düşünüyor musun? O adamla senin oyun neden eşit, sen kimsin?

1|0
8|10

En İyi Kız Görüşü

• Demokrasi en iyi çözümmüş gibi pazarlanmamalı o da en nihayetinde kötünün iyisi çünkü yüzde yüz doğruya götüren bir yönetim şekli değil her zaman olasılığınız var.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ya aslında zor bir soru;
    Siyaset Türkiye'de aşırı kirli olduğundan her siyasetçi politika dışında ne kadar maneviyat varsa katıp, halkı sömürme halinde olduğundan senin oyunun diğerleri ile eşit olması mümkün olamıyor.
    Günümüzde insanlar oy kullanırken dindar ya da dindar değil şeklinde, "direkt olarak dinle bağdaştırarak" oy kullandıkların asla eşit bir oy platformu oluşmayacaktır.
    Ya aslında uzun lafın kısası biraz sert olacak belki ama bizim halkımızdan bir cacık olmaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bence bu millete canım feda diye çalışanların ve şehit düşmüşlerin torunları ile imkanım olsa bir dk bu ülkede durmam diye insanını çobanını bile aşagılayanlarla oylar eşit olmamalı

0|1
    0|0
  • Laiklik olduğu sürece evet ideal ama insanşar laikliği ihlal ettiği için demokrasi doğru uygulamamıyo

1|0
    0|0
  • Eşit olmalı

0|0
    0|0
  • Bunu Akpye sormalıyız -.-.-.--.

0|0
    0|0
  • Azraile gore hepimiz esitiz

0|0
    0|0
  • Oy kullanmak sorumluluk farkındalık, bilgi birikimi, sorgulama yeteneği gerektirir. Aristoya katılarak söylüyorum ki demokrasi en kötü yönetim şekillerinden biri, fikri olmayan insanlar çoğunluğa yön verebiliyor. Eğitim yönetimin elinde olduğu sürece insanların düşünmelerini kendi ideolojileri doğrultusunda yönlendirebiliyorlar. Yani demem o ki eşit olmasın. Belki ben de susturulanlanlardan olurum ama iyi diye sunulanı değil gerçek iyiyi yaşarım.

0|0
    0|0
  • Eşit olmasaydı toplumsal sınıflar olurdu, demokrasi olmazdı. Ayrıca sen kimsin derken; her birey sahip olduğu özellikler bakımından biriciktir, her birey seçme ve karar verme hakkına sahiptir. Dağdaki çobanın oyu 1 sayılsın, benim oyum 2 sayılsın, ilber ortaylının 3 sayılsın... Nerde demokrasi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Demokrasinin paradoksu da bu zaten.

Şimdi elin Avrupalısının 200 senede zorla aldığı hakları yönetilmeye, başına vurulmasına, güce tapmaya alışmış cahil bir yığına verirsen sonuç bizdeki gibi olur.

Alışmamış götte demokrasi durmaz.

Ülke öyle bir ülke ki, içinde insan haklarını bile hakkıyla savunamıyoruz.

3|0
    0|0
  • Oy verilen kişiler ( temsili değil. )

http://i.hizliresim.com/Pkrl2b.jpg

0|0
    0|0
  • Olmamali.

1|0
    0|0
  • Ama gel görki aynı sunavlara hepimiz giriyoruz o baraj altnda geçince senn için iyi o, derece yapnca habber :)

0|0
    0|0
  • Bazilari var hic bisey bilmedigi halde kimin yalan soyledigini anlar gönlü zengindir.
    Bazilari vardir cok okumustur ama cahil kalmiatir goremez

0|0
    0|0
  • Akli dengesi yerinde olanHerkes seçme seçilme hakkına sahip gel görki seçilenler şerefsiz naparsın.

0|0
    0|0
  • Yıllar önce bir bayan bir ünlü 'Çobanla benim oyum bir olmamalı demişti' kötü tepkiler toplamıştı ama neden benim oyum dağdaki bir çobanla bir olmalı diye sorsa bir farkındalık ortaya çıkarırdı. Demokraside bence halkı kim daha iyi kandırırsa o kazanıyor , yöneticiler seçilmemeli ; sen bilmediğin iki şey arasında seçim yaparsın ama doğru olduğunu biliyorsan ikisi arasında bir seçim yapmassın bilirsin.
    Yalnız kendi halkına hakaret edeni neden eig olarak seçtin anlayamadım, Yöneticelerin akıllı olması yetmez aynı zamanda erdemli, ahlaklı olmalılardır.

0|0
    0|0
  • Öyle ta da böyle esit. Katılıyor muyum tabiki katiliyorum. Esit sayilmasa nerde insan haklari nerde esitlik. Sana göre mantıklı gelen baskasina sacma gelebilirm o kisiden daha iyi tecrubemiz bilgimiz var diue ondan daha iyi secim yapmis olacağımız garanti değil. Örnek versek. o kadar ilahi ya da beseri din var. Sadece biri dogru ee onun dışındaki dinleri secenler hep cahil mi degil tabi ki. Demek ki bilmek her zaman yetmiyor

0|0
    0|0
  • Zaten esit oldugu icin akp kazaniyor. Aliyor cobandan oyu dagitiyor komuru

1|0
    0|0
Yükleniyor...