Cuma hutbesinde hocanın sürekli allahtan korkun korkun demesi sizce nedendir?

Tarafsız cevapları göreyim allahtan bir insanın korkması için suç işlemesi gerekmiyormu?

• A allahtan korkun korkun diye sürekli tekrarlaması gereksizdir allahtan korkcak insanlar hırsızlar tecavüzcüler ahlaksızlar olmalıdır genelleme yapılmalıdır
    25% (1)100% (2)50% (3)Oy Ver
  • B suç işlemesekte ne olursa olsun korkmak gerekir
    25% (1)0% (0)17% (1)Oy Ver
  • C hocaların bunları tekrarlaması fakire şükretmeyi ögretmek içindir amacı zenginin rahatı bozulmasın
    25% (1)0% (0)17% (1)Oy Ver
  • D ben bilmem hoca haklıdır :D
    25% (1)0% (0)16% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Konu her ne olursa olsun insanları korkutarak bir şey yaptıramazsın ama nedense tüm hocalar korkutma üzerine programlı gibiler bu yüzden %99,99 hocalara inanmam geri kalan oranda evet mantıklı konuştu diye onay verdiğim.

Ben henüz cennet böyle güzeldir cennet şöyle güzeldir diyeni görmedim he illaki diyorlar ama 99 kere cehennem diyorsa 1 kere cennet diyorlar böyle birilerinede inanasım gelmiyor.

0|1
    0|0
  • bence siz camiden çıktıkdan yarım saat sonra etkisini yitiriyor o yüzden çok tekrar edelim mantığı...
    acı ama sanırım böyle

0|1
    0|0
  • ben bilmem hoca haklıdır mesela hutbenin sonunda imam ne diyor "allah size düşünüp tutasınız diye öğüt veriyor" bak bak bak biz cemaate öğüt verilmiş ama imamın buna ihtiyacı yok adam diyor size vermiş öğüdü bana değil ki yani biz nasıl imamdan daha iyisini bilek dimi ama

0|1
    0|0
    • benim eniştemde imam çükemediği karı kız kalmadı namaz kılıyor camideki halılarıda çaldı sattı gerisini sen düşün :D

Yükleniyor...