Çekingenlikten kurtulmak için ne yapmam gerek?

Bu sorunumdan kurtulmak istiyorum onerileriniz nelerdir?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

• Bu birazda yetiştirilme tarzı ile alakalı.

Şimdi bir çocuğu sürekli döverek eğitmeye çalışırsan ileride Arsız olma ihtimali çok yüksektir.

Veya korkutursan korkak olma ihtimali çok yüksek.

En kötüsü ise yanlış bir şey söylediğinde gülünüp alay edilmesidir çocuklukta genel anlamda aileler bunu daha sık yapıyor. Bu çocuğa her şeyi yanlış yapmaya iter ki doğruyu aktarmadıkları için.

Bu zamaanla ilerler her şeyi yanlış yapma korkusu başlar. Buna da özgüvensizlik diyoruz. Benim için çekingenlik özgüvensizliktir. Bu sebeple bu küçüklükten gelen muhtemel psikolojik bir sorundur. Psikologlardan yardım alman çok daha sağlıklı olur.

0|1
    0|0
    • Evet ilk dedigin biraz bu olau birazda aile ile ilgili ben kendimi degistirmek istiyorum sosyal olmak takintilarimdan kurtulmak istiyorum
      Sizce ilaclar ise yarar mi antideprasanlar falan

• Antideprasanlık bir durumun yok sadece bilirkişilerden yardım alman gerekiyor.

Emin ol çok iyi gelecektir yardımı dokunur.

• Aslinda bir kere gitmistim bir tane antideorasan vardi biraz hafif bir ilacti onu kullandim sinra gidemedim birakmak zorunda kalmistim ilaci ama ondan sonra biraz da bir gelisim hissettim kendimde simdi yeniden gitcem bu sorunu kokunden cizmek istiyorum

Yükleniyor...