Başörtülüler neden makyaj yapıyor?

namahreme yüzlerini göstermemek için mi?
boya teni kapatıyor ya hani :|

1|2
16|8

En İyi Kız Görüşü

• Ben çoğu kapalı bayanın müslümanlık şartlarını yerine getirmek için kapandığını düşünmüyorum... aksine topluma namuslu gözükmeye çalışmak için bu kapanma ayakları..

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kıyamet alametlerinin biri de kapalı çıplaklardır.
    Altında ten çorap mini etek üstünde siyah pardüse ve kafasında başörtüsü. Direk soyunsa daha az dikkatimi çeker.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Yok nedeni o olmamali cünkü makyaj "süslenmek" olarak görünüyor. Namahreme süslenmek de yasak olduguna göre aslinda sadece nefs ve kendini güzel görme istegi. Üstelik bunun bas örtü takmakla ilgisi yok :)

0|1
    0|0
  • Kalpten gelen imanla kapanmadıkları için. Zoraki ve ya sûs.

1|1
    0|0
  • ahaha yaratıcı iğnelemeleri severim :D

0|1
    0|0
  • Makyaj yapmak başörtülüye haram ise açık olana da haramdır, aralarında bir fark yok bence.

2|0
    0|0
    • açık olana helaldir demiyoruz
      açık olan ondan önce daha önemli olan tesettürü sağlamalı

• Aynen

0|1
    0|0
  • ne alaka istediği gibi yapar ben 2 ay önce açıktım piercing felan ibret alarak kapandım makyaj aşırı normaalde yapmam ama kapandım diye siyah çarşaf mı giymem lazım? Bende insanım rimel eyeliner hafif ruj sürüyorum bu gayet normal bişey bunu sorgulamak sana düşmek dört dörtlük müsün? Sen ilk kendine bak milleti yargılamak sana düşmez

0|0
    0|0
    • sen ilk önce bir bayanla konuşmayı öğren Allah mısın sen milleti yargılamak sana düşmedi

• Peeeh bayanla konuşmak!
      Her haltı yiyenler bayanlar, erkeklerden kibarlık bekleyenler bayanlar.
      Geçiniz.

Kimseyi yargılamadığımı söyledim okudun da anlamadın herhalde.

Dalga geçilecek durumdalar, dalga geçiyorum.

• Makyaj yapasıları geliyomuş.
    Koca bulcaklar.

0|0
    0|0
  • Sana ne? Sana burda yaptigin seyin yanlisligini bir milyon kez ispatlayabilirim. gizli sahis cekincenmi var gizliden soruyorsun bu sana dusmez ve hatta kisinin annesi ve babasi disinda hic kimseye dusmez seninle seviyeli bir sekilde tartisalim eger ki 20 yasin altinda degil isen?

0|0
    0|0
    • yaşım 29
      gizliliğim tartışmaya açık değil, açabilirim de ama bu sadece benim keyfime bağlı.

bu sana düşmez, kişinin anası babası dışında kimseye düşmez falan da filan meselesine değineyim.

benim bahsettiğim şey toplum genelinde özellikle son yıllarda yaygın olarak yapılan bir yanlış, belirli bir şahıstan bahsetmiyorum, bu sebeple yok sana düşmez, yok sen anası babası mısın? gibi diyaloglar çok alakasız olacak.

bunun dışında ben kusursuz veya günahsız olduğum fikrinde de değilim, elimden geldiğince törpülemeye çalışıyorum.
      bile bile yapmamaya çalışıyorum.

bunların yaptığı bile bile günah işlemek değil mi?
      hadi günahları onlarla Allah arasında diyeceksin, peki onların günaha sürüklediği insanlar ne olacak?
      orada da az veya çok bir sorumlulukları yok mu?
      hadi bakalım.

• Maalesef biz anlasamiycaz saygi duyup cekiliyorum baska ne gelir elden! Biraz ince dusunebilseydin senin faydana konustugumu anlardin. Iy geceler

• Arkadaş beni itham ettiğin şeylerin birini açıklayıp şu şöyle desen belki ikna edebileceksin, herhangi birini yapmayı denedin mi?
      Başörtlülüleri eleştirmek bana neden düşmez mesela, son sorduğum soruya bir cevap verdin mi?

İtham üstüne itham, üstelik desteğini göremedik hiç birinin.

Neyse, iyi geceler.

• bana da ilginç geliyor

0|0
    0|0
  • Yaosın ne var acıkta olsa kapalıda bakımın da makyajnda hafıfı dogala yakın yapılanı guzel karısmayın ya kızlara😠

0|0
    0|0
    • Yapmasın ablacım, kapanıyorsa yapmasın.
      Müslüman kadın sadece kocasına süslenir.

• Açık kadın müslüman değil demiyorum, onların ilk önce örtünmesi gerekir.
      Dahası günümüz kapalıları açıklardan daha açık, asıl rahatsız olduğum konu bu.
      Mesele sadece saçı kapatmakla bitmiyor ki.

• kapalılarda insan ondan olabilir mi

1|0
    0|0
    • hiç alakası yok
      zaten nefis terbiyesi
      irade
      kendine hakim olma
      tesettür insanlar için
      anlatabildim mi?

• şuanda sen böyle yazıyorsun diye makyaj yapan kapalılar yapmayı bıraktı mı sanıyorsun düşünür müsün kapalıları fişliyorsun haberin yok?

• nasıl fişliyormuşum?
      zaten makyaj yapan kapalılar belli değil mi?
      on metre uzaktan parfüm kokuları alınmıyor mu?
      fişlenecek bir tarafları var mı?

bunun dışında makyaj yapan birinin kafasında çelişkide olduğuna dair bir fikir belirirse amacıma fazlasıyla ulaşmış olurum.

• Kendilerini begendirmek icin sanirim basortusunude ilgi cekmek icin yapiyorlar.

0|0
    0|0
  • kendi tercihleri yapmasalar iyi ama işte

0|0
    0|0
  • Müslümanlık şartlarını yerine getirmek için kapanmıyor zaten çoğu. Ya süs ya da zorlama.

0|0
    0|0
  • Herkes kendinden sorumludur.. bu kadar sorgulamamak gerekir bence..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Aciklar niye yapiyor?
    Su yapar bu yapamaz diye bisey yok, ikisininde yapmamasi gerek.

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum aşırıya kaçan var :D

0|0
    0|0
  • Süslüman onlar kanka

0|0
    0|0
  • hakkat yala begeniver xp için sorunu begendim bile:)

0|0
    0|0
  • Başını örtmenin sadece baş örtmek olmadığını bir anlasalardı

0|0
    0|0
  • Herkes istediğini yapar. Size ne amınakoyayım?

2|0
    0|0
  • Çok hoşuma gidiyolar

0|0
    0|0
Yükleniyor...