Kızlar evliliği kurtuluş veya zorluklardan kaçış olarak görürler mi?

Evlilik, kızlar için zengin bir koca bulup hayatını kurtarmak mıdır veya zorlukları aşmak için bir basamak mıdır?
Kızlar evliliği kurtuluş veya zorluklardan kaçış olarak görürler mi?

Güncellemeler:

1|0
14|0

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Evliliği kurtuluş olarak gören kızlar sadece daha önce evlenmemiş birinin gösterebileceği bir cahillik örneği.

0|1
    0|0
    • evlilik hayatı beraber yaşamak aslında bir nevi 2. kişinin sorumluluğunu da alıyorsun

• şu an ikinci kez üniversiteye hazırlanıyorum. Hayatım biraz zor bazı kişiler yüzünden arada bir evlensem mi diye düşünüyorum ama sonra onun daha zor olduğunu anlayıp ders calisiyorum kurtuluş her yönden bağımsız olmakta birine bağlı olmak kurtuluş değil

1|1
    0|0
  • tam olarak cınsıyete gore degıl de o cınsıyet altındaki karakter yapısına baglı bır durum. ben sahsı olarak gormuyorum ama bu butun kızların gormeyecegı demek degıl ya da butun kızların gorecegı. bla bla bla..

0|1
    0|0
  • İkiside değil. En azından benim için. Aile baskısı altında olanlar kurtuluş olarak görüyorlardır ve tabiki de kızların çoğu itiraf etmese de maddi durumu iyi olan biri ile evlenip kendilerini kurtardıklarını düşünüyorlar, birkaç ay sonra jeton düşüyor herhalde herşeyin maddiyat olmadığını fark ediyorlar ama çok geç oluyor maalesef. "Zorluklardan kaçış" derken neyi kast ediyorsun? Eğer çalışma, okuma vs. ise illa ki öyle olanlarda vardır.. Evlilikte her türlü bakış açısı vardır aslında ben şahsen korkuyorum çünkü hayatını paylaşacağın insan çok önemli ve insanlar 2 yıllık aşk meşk sürecinde doğru kişiyi bulduklarını sanıyorlar oysa pembe gözlükleri çıkarsalar. Bende aşk evliliği istiyorum ama biraz mantıklı düşünerek. Korktuğum şey ise kendim de pembe gözlüklerden dolayı gerçekleri göremeyenlerden olmam. 😅 Ve evliliği bir basamak veya kurtuluş olarak görmüyorum, büyük bir adım gibi görüyorum sonuçta sadece iki insanın aynı çatının altında kalmasından daha çok şey demek oluyor evlilik.

0|1
    0|0
  • Şöyle diyeyim aile hayatı kötü geçen anne baba sevgisi görmeyenler insanlar sevgisini genelde dışarıda arar hal böyle olunca evliliğe kadar gider ki bu şekilde evleneni de gördüm bana göre doğru bişey değil sonuçta evlilikte çok ciddi mesele ve zaman zaman sıkıntılar da olur iyi bir eş dünyada cennet hayatı demişler zorluklardan kaçmak olmaz olmamalı evleneceği zaman nerden bilecek onun iyi biri olup olmayacağını herkes kaderinde olanı yaşar sıkıntısız dertsiz bir hayat bu dünyada yok bide kişi nasıl olursa karşısına da öyle biri çıkar bizler her zaman iyi olalım evliliği de kurtuluş olarak görmeyelim

0|1
    0|0
  • Nedense benim için sorumluluk dağı gibi görünüyor. O yüzden mesafeliyim..

1|1
    0|0
  • Ben görmüyorum. Aksine gözümü korkutan bir durum. 😊

0|1
    0|0
  • Görürler :D

0|1
    0|0
  • nasil bir aileden geliyorsun öncelikle kirilma noktasi budur yani bu bagli faktörler böyle bir düsünce dogurabilir kanimca

0|1
    0|0
  • Kurtulmak istediğim bir hayat yaşamıyorum. bir gün evlenirsem bu artık o insanla birlikte devam etmek istediğim için olur.

0|1
    0|0
  • Bazı insanlar kaçış yeri olarak görüyor

0|1
    0|0
  • aile baskisi olan kizlar genelde kacis yolu olarak gorur bence

0|1
    0|0
  • evet bn oyle goruyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0