Evlenirken neler gerekir?

merhabalar, 3 ayrı sorum var.

evlenirken kız tarafı ve erkek tarafı olmak üzere neleri kız tarafı neleri erkek tarafı alır. düğünü nişanı kınayı hangi taraf yapar.

ev düzerken a dan z ye neler gerekir ve bunları kız erkek diye nasıl bölüşmeliyiz

bebek odası için neler gerekir, yeni doğmuş bebek için neler alınmalıdır.

bilenler yazarsa çok sevinirim

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Düğünü erkek nişanı kız yapar. Kına gecesinde salonu kız tutar ama çerez kına vs erkek taraf alır.
    Yatak odasını kız tarafı alır kalan eşyaları erkek veyahut çamaşır mk fırın bulaşık mk kız alır kalanları erkek. mutfak eşyalarını kız getirir. kısaca böyle.

0|0
    0|0
    • bebek odası için beşik yeterlidir oda yapacaksanız zaten normal takım odalar satılıyor dolap ve şifonyeriyle ve öyle çok kullanışlı oluyor.
      Yeni doğacak bebek için bolca zıbın ve alt üst ikili takımlar patikli altlar ve yelekler almak lazım. Bir takım hastane çıkışı için özel güzel bir şey alırsınız. Onun dışında bebek için taşıma çantası kanguru vs alınabilir. Kanguru çok kullanışlı ben 1 yaşına kadar kullandım mesela. mevlid yapacaksanız mevlid takımı alınır bebeğe. Zaten bir sürü kıyafet mevlidde geleceği için ve ilk aylar çok çabuk büyüyeceği için çok fazla kuyafet almayın. Biz çok aldık yarısını dağıttım :D

• anladım. çok teşekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

• Bölüşme işi yörelere göre değişebilir. Genelde yatak odası kıza aittir. Düğünü erkek nişanı kız tarafı yapıyor. Ev eşyası alırken aklı başında eski evli çiftlerden muhakkak fikir alın. Yoksa yanlış alışverişler yapmış olursunuz.. Taşınacağınız evin boyutlarına göre eşya almalısınız. Yoksa hiç kullanışlı olmaz ve yakışmaz o eşyalar evinize.

Bebek konusuna gelince.. Doğmadan önce önemli bişey almayın derim.. Zaten bir sürü hediye gelecektir. Bebek odası takımını doğumdan sonra alın. Bunu da eski evlilere sorun. Onlar daha uzmandır.

0|0
    0|0
    • teşekkkür ederim. şimdiden kız doğmamış bebeğe evlenmeden dahi eşya alma derdinde kız mı erkek mi bile bilmeden ve bende bu sebeple sordum burda.

• haklısın kardeşim çok teşekkür ederim. bende son bir kaç yıldır bu konularda kendimi geliştiriyorum. mesela en son bir kafede yemek yiyecekken kütüphanesi dikkatimi çekti bakmıştım yemek sonu çay içerken nlp teknikleri ile nasıl başarılı çocuklar yetiştirilebilir diye bir kitap bulup onu okumuştum

• Eig için teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 2

• Koca

0|0
    0|0
  • herkesin gelenek ve görenekleri farklıdır ki ilden ile değişir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...