Türklüğün Bayramı Olan Nevruz, Kürtler Tarafından Neden Kutlanır?

Nevruz, Türkün yeniden tarih sahnesine çıkışını, yeni bir yılın başlamasını ifade eden bir gündür, Bir diğer adı "Ergenekon Bayramı"dır.

Hun, Göktürk, Uygur, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti döneminde örfi bir bayram olmuş ve merasimler, eğlencelerle olagelmiştir. Yani bugün Büyük Selçuklu Devleti'nin tarihi sınırlarında bulunan her yerde Nevruz bayramı yöresel bazı farklılıklar dışında, aynı anlam çerçevesinde kutlanmıştır. Nevruz, Kuzey Kıbrıs'tan Doğu Türkistan'a kadar ulusun ulu günü, yeni yıl habercisi ve bahara ulaşmak gibi anlamlar ifade eder.

Peki kürtler neden nevruzu kutlar, bunu sanki kendilerine has bir bayrammış gibi kutlar?
Türklüğe, Türklere has bu bayramı sanki kendilerine aitmiş gibi provake hale getirerek, sözde kürdis.. bak dilim varmadı diyemedim :) bez parçalarayıla naralarala kutlarlar..

#MilliyetçiGrup

0|1
2|4

En İyi Kız Görüşü

• 1. tag ne alaka😃
    2. Kökenlerim Slavlara dayanıyor anne tarafı Ukraynalı ama ben kendimi Türk gibi görüyorum Türk kimliğim olmasa da ve ateş yakıp atlamak çok ama çok eğlenceli

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dilleri karma, kültürleri karma, kanları karma, dinleri karma, adamların kendilerine özgü sadece tipsizliği var kanka :D :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Nevruzu tek türkler veya kürtler kutlamiyor ki? Kaldi ki herkes kutlasin. Ne fark eder? Bayram nesedir.

0|0
    0|0
    • sence kürtlerin kutladığı nevruz neşe mi? bence pkk propagandasından baska birsey değil

Erkekler Ne Diyor 3

• Kendilerine has kültür olmayınca toplama bilgisayar gibi bir kültür yapmaya çalışmışlar

0|1
    0|0
  • Bayramlar kutlanmak için yok mu

0|0
    0|0
  • nevruz türklüğün bayramı değil kanks

0|0
    0|0
Yükleniyor...