Yobazlık insanın içinde midir beyinde midir?

Şu türk, kürt, beyaz, siyah derdi de nerden çıktı acaba.
İnsan olmak değil mi önemli olan, aynı dünya da yaşamıyor muyuz?
Nedir sizin içinizdeki şu bitmek bilmeyen savaş?

0|2
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• Irkçılığı sevmem. İster Siyahı yani zenci olsunlar ister beyaz olsun umrumda değil önemli olan tek şey insan olmaları. Ben beyaz olduğum için mesela benim süper güçlerim yok bende insanım oda onunda yok benimde. İkimizinde eli kolu bacağı var.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• doğduğumuzda bunların hiçbirini bilmiyorduk
    yobazlık bize öğretilenlerde

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• kürtlerden her an kazık yiyecekmiş gibi birşey hissediyorum ki bu giresin-ordulular içinde geçerli ( ticaret anlamında konuşuyorum )
    aşk anlamında ise farklı kültürden biriyle anlaşacağıma inanmıyorum bunun için hiç kürt kız arkadaşım olmadı, olacağınıda sanmıyorum
    yobazmıyım bilmiyorum şimdi kürt arkadaşlarımda var kürtlerle evlenen kuzenlerimde ama önyargılı yaklaştığım doğru kim ne derse desin ve değişmiyorda maalesef bu

1|0
    0|0
  • HUCURAT-13 için 40 meâl bulundu. Edip Yüksel (49/HUCURÂT-13: Ey halk, sizi bir erkek ile bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi ırklara ve boylara ayırdık. ALLAH yanında sizin en değerliniz en erdemli olanınızdır. ALLAH Bilendir, Haberdardır.) / Elmalılı Hamdi Yazır (49/HUCURÂT-13: Ey o bütün insanlar! Biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık, hem de sizi şaab şaab, kabîle kabîle yaptık ki tanışasınız, haberiniz olsun ki Allah yanında ekreminiz en takvalınızdır, her halde Allah alîmdir, habîrdir)

cevabın burada

0|0
    0|0
  • bu tür ayrımcılık beyinle alakalı yani düşük zekalı insanların kendilerini üstün görüp bir halt yediklerini zannetmelerinden kaynaklı egosal bir durum, ne yapalım dünyada farklılıklar olacak tabikide herkesin aynı düşünceye sahip olduğu bir dünya imkansız, böyle kabulleneceğiz dünyayı

0|0
    0|0
  • 😆 kendisini ayrı tutarak yobazlık yapan koca yürekli insan 😆 siz biz diye niye bölüyorsun hayırdır😆

0|0
    0|0
  • Senin gibi insanlar çoğalsa keşke.

0|0
    0|0
  • Içinde Yobazlikla Yaratilmadi Hiçbir Insan Evladı Fakat Sonradan Çevre Olarak Beynine Yobazlık Yerlesebilir Beynindedir Elbette

0|0
    0|0
  • Yetiştirilme tarzı, eğitim, çevre ve en önemlisi aile ile ilgili bir durum bence. Yani içde de beyinde de değil. :/

0|0
    0|0
  • Fasizanligin her turlusu yerin dibine batsin

0|0
    0|0
  • Bu doğduğumuz yer ve aile yapısından kaynaklı bence. Dogmatik görüşler ile büyütülen sürekli baskı altında olan çocuklar da ailesinden ve çevresinden ne görüyorsa büyüyünce aynısını yapıyor

0|0
    0|0
  • Tek sorun da insanlarda ki bu ustunluk sevdası ırk ustunlugu yaparak ırkçılığın büyümesine neden oluyorlar

0|0
    0|0
  • beyin de

0|0
    0|0
  • Yaşadığı ortamdan dır küçüklükten itibaren kendisine lanse edilen durumdur..

0|0
    0|0
  • beyinle alakali bir durum

0|0
    0|0
  • Beyinde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Icinde

0|0
    0|0